Навчальний тиждень № 2: готуємо міцний фундамент для нових знань
Що спільного між навчанням і будівництвом? У підготовці міцної основи для засвоєння складного матеріалу. Ось як це роблять наші вчителі
Повторення, повторення, повторення. Першокласники згадують усе, чого навчилися у дитсадку, старші учні - засвоєне в попередньому класі. Навіщо? Уявіть, що ви зводите будинок на фундаменті, що простояв кілька місяців без догляду. Сумлінний будівельник перевірить: чи не з’явилися в фундаменті тріщини. Затим очистить і вирівняє поверхню, підготує її до продовження будівництва. І лише тоді покладе першу цеглину.
Так і вчитель спочатку мусить перевірити, що пам’ятають учні, а над чим треба ще попрацювати, спеціальними вправами й завданнями відсвіжить необхідні знання й навички, а ще допоможе відновити звичку навчатися. І лише затим приступить до пояснення нової теми.
1 клас
Діти звикають до школи, навчаються в ній орієнтуватися й засвоюють правила поведінки. Цей тиждень у них здебільшого присвячений повторенню (зокрема на уроках математики вчитель визначатиме, чи всі учні знають необхідний для успішного старту мінімум). Просимо батьків не тривожитися такому неквапливому початку. Навчання скоро почне набирати темп, і ви пересвідчитеся: ваша дитина без особливих труднощів і без домашніх завдань засвоюватиме всі знання й навички.
Ви, без сумніву, стикнетеся з новим для себе терміном — селфі-аудит. Що це таке — читайте у публікації, посилання на яку розміщене трохи нижче на вебсторінці.
Чотири головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з англійської мови діти вивчать свої перші слова й розмовні фрази: вітання, прохання/спонукання, частини дня, назви свого шкільного приладдя тощо. А ще — постійно практикуватимуться у їх вживанні.
-
Багато часу відведено на мініекскурсії до різних приміщень школи й пояснення правил поведінки в них. Ці екскурсії відбуватимуться під час уроків, аби діти могли освоїтися у шкільних коридорах без зайвого стресу через натовп і галас. Це зовсім не марна трата часу — ваш школярик зможе віддавати всю свою увагу навчанню, лише якщо почуватиметься комфортно й безпечно у шкільному середовищі, знатиме правила й заведе більше друзів.
-
Якщо вчитель ще не провів майстерклас для вас і для дітей щодо розвитку дрібної моторики рук, він має його влаштувати цього тижня.
-
У вас є тиждень, щоб підготувати дитину до уроку хенд-мейду, де їй може знадобитися тканина, папір інші матеріали для виготовлення гольниці. Якщо у вас удома бракує приладдя для шиття, уточніть у вчителя, що саме потрібно мати напоготові.
2 клас
У другому класі теж триває повторення вивченого торік. Діти мають можливість побачити раніше засвоєне під інакшим кутом зору: у певній системі, побачити нові зв’язки між знаннями з різних сфер науки, їх застосування у різних життєвих ситуаціях.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
Уже цього тижня діти пройдуть вихідний селфі-аудит з української мови, математики та всесвіту.
-
На заняттях з української мови діти розпочнуть навчальний проєкт “Класна бібліотечка” (можливо, вам потрібно буде допомогти дитині з вибором книжки, якою вона готова поділитися для буккросингу), складуть розповідь про свої літні канікули, а також звітуватимуть про книжки, які читали влітку.
-
Цього тижня школярі можуть пройти психологічне тестування, що визначатиме, чи комфортно їм у школі, а ще якими темпами відбувається розвиток їхнього мислення й пізнавальних здібностей.
3 клас
У третьому класі цей тиждень теж присвячений повторенню вивченого. Діти пройдуть селфі-аудити з англійської та української мови, всесвіту й математики. Вони готуються до реального старту, вивчення нових, складних тем.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови діти розповідатимуть про книжки, які читали влітку, а ще — писатимуть невелике есе про цікавий випадок під час літніх канікул.
-
У рамках тижневої проєктної діяльності діти оформлять класний куточок і календар природи, налагодять чергування в класі, вироблять перелік правил учнів третього класу. Перевірте, чи достатньо у вашої дитини паперу, олівців, фломастерів та іншого приладдя для малювання!
-
Якщо психологічне тестування не відбулося минулого тижня, вчитель має організувати його. Психолог має переконатися, що всі діти почуваються у школі та класі комфортно й готові до нових навчальних викликів і звершень.
4 клас
Четвертокласники пройдуть тестування на рівень шкільної мотивації й адаптації. Це тестування спрогнозує, чи будуть вони готові до переходу наступної осені до середньої школи. Залежно від результатів учитель скоригує свою роботу, щоб за потреби підтягти до необхідного рівня кожну дитину, яка цього потребуватиме.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках англійської, української мови, математики та всесвіту цикл повторення завершиться вихідними селфі-аудитами й роботою над прогалинами у знаннях. Так діти готуються до інтенсивного вивчення нових тем, що розпочнеться вже за тиждень.
-
А от на уроці інформатики діти вже візьмуться до вивчення нового: вони розбиратимуться, що викликає збої у роботі цифрових приладів і як їх усувати. До того ж навчаться користуватися так званими спеціальними можливостями: екранною лупою, диктором тощо).
-
До Міжнародного дня грамотності (8 вересня) діти робитимуть презентації улюблених книжок.
Бонус для батьків: поради та підказки — і не лише щодо першокласників
Поділіться цією сторінкою
06.09.2021