Шкільний дайджест № 17: навчаємося вдома
Щонайменше два перших тижні другого семестру наші з вами діти вчитимуться дистанційно
У грудні Кабмін видав постанову, якою оголосив локдаун з 8 до 24 січня включно. І з минулої п’ятниці ви вже встигли розібратися, що закрито, а що ні.
Хороша новина - громадський транспорт працює. Якщо ви працюєте не дистанційно, на роботу і з роботи доїжджатимете без проблем.
Ви вже знаєте і погану новину: з освітніх закладів відкрито лише садочки, і якщо ви днями будете на роботі, доведеться постійно бути на зв’язку з дитиною. Ваш школярик залишається вдома ще на два тижні.
Якщо ви читаєте ці рядки, то у вашого школярика є принаймні можливість доступу до Інтернету. Звісно, аби дитина підключалася до Zoom-уроків або інших потрібних освітніх ресурсів і справді навчалася, їй потрібна допомога і нагляд дорослих удома. І ми щиро сподіваємося, що ви знайшли спосіб це забезпечити. Інакше ці два (ми сподіваємося, що лише два) тижні локдауну будуть фактично змарновані.
Ми добре розуміємо, як складно всім вам - всім нам! - буде. Ми вже це пережили навесні. Якщо у вас не першачок, то ви вже знаєте, до чого слід бути готовими. Тримайтеся!
У всіх класах, які навчаються за програмою Анжеліки Цимбалару “Світ чекає крилатих”, 17-й навчальний тиждень буде присвячений вивченню тваринного світу.
1 клас
У перших класах стартує навчально-виховний тижневий проєкт «Фауна – тваринний світ планети». Діти дізнаються значення понять «фауна», «зоологія», «Червона книга». Мета тижня - виховувати дбайливе ставлення до тварин та бажання піклуватися про них.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Згідно з планом, діти розпочнуть роботу над навчальним проєктом “Мій домашній улюбленець” та виховним «Тварини – коли вони бувають небезпечні». Це дасть чималу користь і “дітям асфальту”, і жителям сільської місцевості. До слова, вам теж не завадить освіжити свої знання правил захисту від нападів собак. Зима - сезон сказу, адже дикі тварини через брак їжі підходять близько до людських осель і заражають домашніх котів і собак.
-
Діти мають виконати вхідні селфі-аудити з української мови та математики. Пам’ятайте, це робиться не для того, щоб оцінити початкові знання дітей, а щоб у після вивчення теми вони “відчули різницю” і здивувалися, як багато встигли дізнатися нового! Це додаткова мотивація до навчання!
-
На уроках Handmade-мистецтва планується виготовлення годівниці для птахів з пакета від соку чи молока. Допоможіть дитині розібратися з інструкцією у посібнику й організувати робоче місце, аби меблі чи килим не постраждали від клею. Хай творчий процес відбувається з вашою мінімальною участю - активно допомагайте лише тоді, коли ваш син чи донька про це просить. На уроках діти чудово справляються самостійно;).
2 клас
У класі стартуватиме навчально-виховний тижневий проєкт “Тваринний світ планети”. Другокласники дізнаються про його значення для життя людини. Вони вчитимуться дбайливо ставитися до тварин, а також засвоять правила безпечної поведінки з ними.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На вашу дитину чекає тематичний селфі-аудит з української мови та вхідні з англійської мови та математики. Якщо їх результати вам не сподобаються, пам’ятайте: вхідний селфі-аудит - для того, щоб після вивчення теми й вихідного аудиту школярі зрозуміли: вони справді дуже багато навчилися.
-
На інформатиці діти ознайомляться з різними видами комп’ютерних мереж і навчаться працювати з кількома Інтернет-браузерами.
-
Виховний план передбачає підготовку дітьми інформаційного довідника “Обережно, педикульоз”. Поки дитина вдома, радимо і вам більше дізнатися про нього: воші заводяться навіть у найчистішому волоссі!
3 клас
Як і в другому класі, учні третього вивчатимуть тваринний світ Землі, однак на дещо глибшому рівні. А ще на жодному предметі часу на “розігрів” не буде - діти одразу беруться до вивчення нових тем.
На першому занятті з англійської та математики передбачені вхідні селфі-аудити. Увага! На уроці української мови ваша дитина пройде тематичний селфі-аудит. Якщо виявилося, що за канікули вона дещо підзабула, не виказуйте невдоволення. Просто допоможіть знайти журнали, вказані в інструкції під селфі-аудитом, і проконтролюйте, аби вона виконала вказані вправи на повторення.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На математиці діти розбиратимуться з одиницями вимірювання часу, а також вивчать римські цифри, які використовуються на циферблатах годинників. Допоможіть вашому сину чи доньці в цій нелегкій справі!
-
На уроці хенд-мейду передбачене освоєння основ ремонту одягу, а ще діти мають робити аплікацію з тканини. Ретельно вивчіть інструкцію в зошиті - і допоможіть дитині зробити котика-муркотика.
-
Школярики дізнаються більше про читання і редагування текстів на цифрових пристроях. Якщо у вас є електронна книжка - можете навчити дитину нею користуватися.
4 клас
Четвертокласники теж проведуть тиждень у світі зоології. Усі завдання з усіх предметів якоюсь мірою стосуватимуться тварин. Навіть селфі-аудити: вхідні - на англійській, математиці та всесвіті, та тематичний - з української мови. Якби навчання було очним, діти провели б дискусію “Як захистити тварин” та всім класом виготовили леп-бук про одну з тварин.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Діти вивчатимуть правопис і відмінювання іменників. Радимо вам освіжити знання щодо відмінювання іменників чоловічого роду однини (-у чи -а) й тримати під рукою посилання на довідковий інтернет-ресурс (наприклад, Словник.UA). https://slovnyk.ua/index.php
-
На інформатиці школярів ознайомлять з редактором презентацій і основами роботи в ньому. Знаєте, що таке відеоскрайбінг? Ні? Погугліть - а то перед малечею буде соромно:). Не пошкодуєте - це справді цікава річ.
-
На математиці ваш школярик має освоїти досить складну нову тему: задачі про рівномірний прямолінійний рух у протилежних напрямках у випадку виходу з одного пункту/ з різних пунктів. Радимо вам виділити годинку ввечері й освіжити свої знання та тихцем порозв’язувати задачки з нового посібника, аби потім допомогти дитині, коли в неї виникнуть запитання.
Бонус для батьків: поради й підказки
Цікава новина для батьків: МОН запроваджує електронні журнали, щоденники та онлайн-розклад. Уже кількасот шкіл по всій Україні під'єдналися до сервісу E-Journal. Для батьків це означає, що вони отримають змогу бути в курсі всіх оцінок свого школярика, а школярі отримають ще й сервіс онлайн-розкладу у своєму класі на комп’ютері, смартфоні чи планшеті. Поцікавтеся у свого вчителя, коли й ви зможете користуватися цим сервісом!
Чи варто заводити собаку родині першокласника? До того, як зв’язатися з розплідником чи притулком для тварин, радимо зважити всі “за” і “проти”. А допоможе вам це зробити стаття
Що робити батькам, коли дитина просить собаку
Локдаун - нагода зміцнити стосунки у родині, зокрема оцінити свою батьківську/материнську кваліфікацію. Аби ви могли перевірити, чи добре справляєтеся з усіма ролями, які берете на себе як тато чи мама, ми опублікували статтю
8 капелюхів батьківства: чи кожен ви приміряєте?
Часом на формування особистості та навіть на характер проблем людини у дорослому віці впливають нібито незначні, на перший погляд, особливості виховання у родині. Чи не шкодить ваша поведінка майбутньому щастю вашої дитини? Перевірте це за допомогою нашої нової публікації
10 помилок у вихованні, що псують дітям доросле життя
Є батьківські помилки, яких ми не помічаємо. А буває, зробивши щось, ми шкодуємо про жорстокі слова або вчинок стосовно дитини. Але як виправити ситуацію? Передусім - вибачитися, - стверджують психологи. Це буде дуже корисно і для дитини, і... для вас самих! Навіщо вибачатися і як це правильно робити, читайте у статті
Неідеальні батьки: як вибачитися перед власною дитиною
Цитата тижня
Один із засновників США Вільям Пенн, філософ, богослов і політик, добре знав, що робити, коли когось ненароком образив:
«Якщо ви когось образили, намагайтеся це виправити. Через зізнання ви отримаєте прощення, а якщо спробуєте з винуватого перетворитися на правого, то лише збільшите свою провину».
Бажаємо миру і злагоди у вашій родині!
11.01.2021