Навчальний тиждень №14: у фокусі — рослинний світ
Розповідаємо про нові навчальні проєкти й попереджаємо про найскладніші для вивчення теми з кожного предмета
1 клас
У першому класі стартує тижневий соціокультурний проєкт «Флора — рослинний світ планети». Діти матимуть змогу дізнатися про рослини не лише з наукового погляду, а й із мистецьких творів. Учитель проведе реальну або віртуальну екскурсію до парку, зимового саду, теплиці, оранжереї тощо.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках української мови дітей ознайомлять із видами носіїв писемної інформації — паперовими й електронними. Учитель починає формувати в учнів навичку читати цілими словами, а також прогнозувати зміст тексту за його початком і основною частиною. Стартує навчальний проєкт «Казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки, загадки про рослини».
Новий навчальний проєкт — «Як записували числа в минулому» — розпочнеться цього тижня і на уроках математики. Він допоможе школярам краще зрозуміти суть десяткової системи.
Ще один навчальний проєкт розпочнеться на заняттях з усесвіту — «Город на підвіконні». Учні також вивчать багато нових для себе видів рослин і навчаться їх упізнавати за малюнками, світлинами й зразками в гербарії.
Для уроків арт-технологій готуйте гуаш — першокласники вчитимуться основ петриківського розпису.
2 клас
Новий тиждень у другому класі буде присвячено флорі. Діти добиратимуть вірші, пісні, загадки, кросворди, прислів’я, інформацію про рослини в дитячих довідниках і енциклопедіях, шукатимуть рецепти страв з овочів і фруктів. Мета нового соціокультурного проєкту — збудити інтерес учнів до рослинного світу.
Головне, що мають знати батьки:
На заняттях з української мови другокласники здобуватимуть базові знання про частини мови. Вони також розпочнуть роботу над навчальним проєктом «Казки / прислів’я / скоромовки / вірш / оповідання / дитячі пісеньки / загадки про рослини».
Уроки математики навчать ваших школяриків обчислювати периметр прямокутника і квадрата. А ще ознайомлять із поняттями радіуса й діаметра кола.
Під час уроків усесвіту дітям запропонують обирати з-поміж таких нових тем навчальних проєктів: «Рослини у творах мистецтва», «Будьмо знайомі!» (походження назв рослин), «Рослини-чемпіони».
Цього тижня другокласникам на уроках арт-технологій знадобляться: білий і кольоровий папір та картон, ґудзики, нитки, ножиці та клей.
3 клас
Третьокласники впродовж цього тижня теж працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченим флорі. Ця діяльність покликана формувати в дітей уявлення про значення рослин для життя людини, а також уміння проєктувати власну діяльність для збереження рослин і правильного використання їх.
Головне, що мають знати батьки:
На одному з уроків української мови діти читатимуть із пам’яті вірш. Як допомогти дитині якнайкраще підготуватися до декламації, читайте в нашій новій статті
Допоможіть дитині навчитися красиво й виразно читати вголос.
Під час уроків математики школярики навчаться вираховувати площу прямокутника й вивчать спеціальну формулу для цього. Переконайтеся, що ваша дитина зрозуміла правильно й засвоїла всі базові поняття щодо площі! Будь-яка невпевненість в азах обов’язково загальмовує засвоєння знань, що на цих азах базуються.
Новий навчальний проєкт стартуватиме на заняттях з усесвіту. Ваша дитина обиратиме з-поміж низки тем, присвячених рослинам.
Підготуйте до уроків арт-технологій картон і папір для квілінгу. Знадобиться також пластилін, глина чи солоне тісто — діти вивчатимуть види рельєфної скульптури.
4 клас
У четвертому класі теж стартуватиме соціокультурний проєкт, присвячений рослинам. Діти дізнаються багато нового про зникомі види рослин рідного краю і навчаться оберігати їх.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках української мови діти вивчатимуть правила написання слів, у яких відбувається чергування звуків. А ще вони ознайомляться з творами, персонажами яких є… рослини!
Уроки й домашні завдання з математики стануть складнішими. Діти вчитимуться множити й ділити багатоцифрові числа на три- і двоцифрові — з нулем у середині запису, а також розв’язувати задачі про продуктивність спільної праці. Бажаємо їм уважності й наполегливості!
Для уроків арт-технологій четвертокласникам знадобляться пластичні матеріали: пластилін, глина тощо. Вони створять рельєф за мотивами косівської кераміки, а також фриз із квітковим орнаментом.
Порада тижня: навчайте дитину правил пожежної безпеки
Регулярне використання в оселі свічок, а також опалювання приватних будинків грубками означає, що вашій дитині необхідно навчитися безпечного поводження із сірниками й запальничкою, а головне — засвоїти правила пожежної безпеки й ретельно їх додержувати.
Пам’ятайте: навколо вас повно легкозаймистих предметів. Майже всі тканини (оббивка меблів, килими, штори, тюль) — містять акрил, нейлон та інші синтетичні волокна, які легко загоряються. Меблі, лінолеум чи ламінат на підлозі, пластикові предмети під дією вогню ще й виділяють отруйний чад. Не кажучи про класичну помилку, коли книжку забувають біля свічника, а потім на неї падає запалена свічка.
Нагадаємо: попереду Різдво й Новий рік. І ви обов’язково поставите вдома ялинку: штучне або натуральне деревце чи хоча б маленьку композицію зі зв’язаних докупи ялинових або соснових гілочок. Смолисте дерево + свічка, піднесена до гілля (так хочеться помилуватися відблисками дощику й іграшок!) = пожежа.
Нині вам час від часу доводиться залишати хоча б на пів години сина / доньку вдома лише із запаленою свічкою за компанію. Отож не полінуйтеся спочатку відсвіжити власні навички правильного поводження з вогнем, а затим навчити цього дитину.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації:
Поділіться цією сторінкою
28.11.2022