Навчальний тиждень №12: ведемо здоровий спосіб життя!
Школярики презентують завершені проєкти й беруться до нових. А ще — виконують селфі-аудити й діагностувальні роботи. Які саме — читайте в статті
1 клас
Кожен урок буде насичений олімпійською тематикою. Соціокультурний проєкт цього тижня має на меті прищеплювати першокласникам любов до занять спортом, викликати інтерес до історії олімпійського руху, давати елементарні знання про здоровий спосіб життя та користь руху. Це особливо важливо зараз, коли діти багато часу проводять на дистанційному навчанні, а відтак набагато менше рухаються.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках математики першокласники завершать і презентуватимуть проєкт «Ярмарок чисел». Затим виконають вихідний тематичний селфі-аудит: вони вивчили всі числа від 1 до 10 і готові похвалитися досягненнями!
На заняттях зі всесвіту стартує навчальний проєкт «Народні прикмети й передбачення погоди». Навчальним планом також передбачена екскурсія — реальна або віртуальна, під час якої діти навчатимуться вести спостереження за погодними явищами, як справжні метеорологи.
Гостріть кольорові олівці й готуйте альбом для малювання! На уроках арт-технологій діти не просто ознайомляться з ефектом руху у витворах образотворчого мистецтва, а й зобразять вітрильну регату. У ході занять вони навчаться малювати гострі й плавні лінії — це вміння знадобиться, зокрема, на уроках математики під час креслення відрізків і прямих!
2 клас
Другокласники теж працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченим фізкультурі й спорту. Якщо у вашій школі навчання очне — у класі можуть відбутися спортивні змагання. Але навіть в умовах «дистанційки» діти зможуть пройти цікавий тест «Як ти дбаєш про своє здоров’я», розучити руханку, скласти пам’ятку про правила чесної гри й змагання» та дізнатися про основи самодисципліни й самоконтролю.
Головне, що мають знати батьки:
Під час уроків англійської школярики вивчать дні тижня англійською. Допоможіть їм у цьому — час від часу просіть назвати якийсь день тижня англійською. Багато дітей плутають ці слова, коли називають їх не за порядком у тижні!
Під час уроків математики діти дізнаються дуже багато нових понять. Радимо погортати посібник-журнал — ви здивуєтеся, як багато нового вони вивчать цього тижня!
На заняттях з усесвіту другокласники захищатимуть завершений проєкт (з-поміж таких: «Вода у творах мистецтва», «Цікавинки про сніжинки», «Казки, прислів’я і приказки, вірші, пісні, твори мистецтва про корисні копалини», «Корисні копалини рідного краю», «Малюнки вугіллям, крейдою»). А ще виконають вихідний тематичний селфі-аудит. Контрольна робота з теми запланована наступного тижня.
Уточніть у класовода, які вторинні матеріали знадобляться дитині для уроку хендмейду — вона робитиме спортивне знаряддя більбоке. А ще їй знадобляться металева фольга й паличка для створення чеканки.
3 клас
Мотивувати дітей до ведення здорового способу життя та заняття фізкультурою і спортом покликаний новий соціокультурний проєкт, який діти виконуватимуть упродовж тижня. Третьокласникам запропонують пройти тест «Чи вмієш ти вести здоровий спосіб життя?», скласти кодекс чесної гри, а також розучити руханку чи комплекс вправ для ранкової зарядки.
Головне, що мають знати батьки:
Нові навчальні проєкти стартують на уроках української мови — «П’єса про частини мови», і на заняттях із математики — «Геометричні фігури в довкіллі».
Ваша дитина впродовж останніх тижнів працювала над навчальним проєктом із всесвіту, присвяченому якомусь виду корисних копалин, воді або повітрю. Настав час продемонструвати результати її зусиль! Цього ж тижня вона виконає вихідний тематичний селфі-аудит і напише контрольну роботу.
Під час уроків арт-технологій вашій дитині знадобляться олівці й/або фарби — для роботи над спортивним натюрмортом, а також вторинні матеріали для створення кеглів. А в межах вивчення інформатики вона виконає мініпроєкт «Моя улюблена телевізійна програма».
4 клас
Упродовж цього тижня четвертокласники теж працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченим здоровому способу життя, фізкультурі й спорту. Учитель організує віртуальну подорож, під час якої діти дізнаються багато несподіваного й цікавого про історію м’яча.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках української мови стартує навчальний проєкт «Ігри зі словами», а на заняттях зі всесвіту — «Круїзи океанами світу».
На уроці хендмейду четвертокласники займатимуться моделюванням спортивного знаряддя. Не завадить уточнити в дитини заздалегідь, що їй для цього знадобиться! А для заняття з образотворчого мистецтва підготуйте трафарет!
Учитель може провести з дітьми бесіду про те, як керувати своїми емоціями. У нинішніх умовах поліпшити навички саморегулювання не завадить ні дітям, ані дорослим.
Порада: перевірте, чи отримала ваша дитина всі належні щеплення
Ліки проти низки тяжких інфекційних хвороб і за мирних часів були дефіцитними. Нині ж ніхто вам не дасть гарантії, що ваша дитина зможе отримати за місцем проживання потрібне лікування проти коклюшу, поліомієліту, дифтерії, ковіду, гепатиту й навіть звичайного грипу.
Це стосується не тільки ліків. Через війну в багатьох лікарнях бракує апаратів штучного дихання, кисню для них і генераторів для стабільної роботи апаратури. Водночас уже зараз інфекційні відділення заповнені хворими на ковід!
Закликаємо вас звернутися вже зараз до вашого сімейного лікаря та перевірити, чи всі належні щеплення отримали й маленькі, і дорослі члени родини. Нагадаємо, щепити від ковіду можна дітей віком від 5 років!
Війна і вимушене переселення великої кількості людей призводять до підвищення захворюваності на низку інфекційних хвороб, лікуватися від яких було довго, неприємно й дорого навіть у мирний час. Але вберегтися він цих хвороб можна, попросивши сімейного лікаря про щеплення. Вакцини від яких захворювань потрібні дорослим,
читайте тут.
Навіть якщо потрібної вакцини нема в поліклініці, лікар порадить, як її замовити. Наголосимо: краще тиждень-два почекати на профілактичну ін’єкцію, ніж потім згоріти від недуги, не отримавши вчасно дефіцитних ліків.
Подбайте про себе й родину — зробіть усі необхідні щеплення і залишайтеся здоровими!
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
14.11.2022