Навчальний тиждень №11: демонструємо, чого навчилися
Огляд нового навчального тижня анонсує всі проєкти, селфі-аудити, діагностувальні роботи, а також інші цікаві події шкільного життя
1 клас
У першому класі стартує тижневий соціокультурний проєкт «Листопад святковий». Діти добиратимуть інформацію про свята й пам’ятні дати, які відзначаються цього місяця, вірші, пісеньки, загадки, народні прикмети про листопад. Учитель також проведе бесіди з учнями щодо неприпустимості вживання лайливих слів.
Головне, що мають знати батьки:
Новий навчальний проєкт розпочнуть першокласники на уроці математики — «Ярмарок чисел у межах 10». Це означає, що діти засвоїли всі цифри, числа від 1 до 10 й переходять до вивчення математичних операцій із ними.
На уроках арт-технологій школярики дізнаються про різницю між хоровим і сольним співом. Повправляються в техніці аплікації (готуйте кольоровий папір, ножиці й клей). А ще дізнаються багато нового про театр і про правила поведінки в цьому закладі культури.
Учитель може організувати для батьків консультацію психолога і/або медика про вплив засобів масової комунікації (телебачення, інтернету) на фізичне і психічне здоров’я дитини.
2 клас
Другокласники теж працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченим святам листопада. Вони, зокрема, готуватимуть запитання й завдання до конкурсів і вікторин, подарунки й вітальні листівки для однокласників, які святкують день народження або іменини цього місяця.
Головне, що мають знати батьки:
На одному з уроків математики діти презентуватимуть готовий проєкт «Цікава лічба». Затим вони виконають вихідний селфі-аудит і пізніше — діагностувальну роботу.
На школяриків чекає екскурсія на природу — реальна або віртуальна. Мета заходу — спостереження за сезонними змінами в природі.
На заняттях з арт-технологій підготуйте тканину, ґудзик із двома дірочками, голку й нитки. Діти тренуватимуться пришивати ґудзики. Цього тижня їм знадобляться також альбом, олівці й фломастери.
Виховний план передбачає також візити класовода до домівок учнів. Крім того, учитель за потреби проведе індивідуальні консультації з батьками, під час яких відповість на їхні запитання щодо виховання дітей.
3 клас
Як і в молодших класах, у третьому стартує проєкт, присвячений святам листопада. Діти вітатимуть однокласників з іменинами й днями народження, готуватимуть вітальні листівки й подарунки, готуватимуть тематичні добірки віршів, народних прикмет, запитань на вікторини й конкурси, цитат відомих людей тощо.
Головне, що мають знати батьки:
На уроці англійської мови стартуватиме навчальний проєкт «Різдвяний календар». Нагадаємо, навчальні проєкти, як правило, охоплюють кілька, а то й усі предмети!
Цього тижня на третьокласників чекають аж дві діагностувальні роботи з української мови: одну вони виконають письмово, другу — усно.
Заняття з математики теж не обійдуться без перевірки знань. На дітей чекають: презентація навчального проєкту «Цікава лічба», вихідний селфі-аудит і діагностувальна робота.
Один з уроків усесвіту відведено під екскурсію за маршрутом, прокладеним на плані рідного населеного пункту / району міста. Діти мають відпрацювати навички орієнтування на місцевості. Крім того, учитель може організувати віртуальну / реальну екскурсію на радіо- або телестанцію.
Для уроків арт-технологій знадобляться ґудзики й дріт, а також альбом, кольорові олівці або фломастери.
Учитель проведе батьківський патронат, де розповість, як тато й мама можуть стати справжніми друзями своєї дитини.
4 клас
Четвертокласники теж працюватимуть над соціокультурним проєктом на тему листопада. До того ж класовод планує провести індивідуальні бесіди з дітьми щодо відповідального ставлення до навчання.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках української мови цього тижня школярики презентуватимуть результати проєкту «Вікторина з теми “Речення”». Затим виконають вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
Захист готового проєкту «Населення міст-мільйонників України», вихідний селфі-аудит, діагностувальна робота і старт нового навчального проєкту «Математика на кухні» — ось що чекає четвертокласників цієї п’ятиденки на заняттях із математики!
Так само й на уроках усесвіту. Школярики презентують результати проєктів «Таємниці космосу» або «Зміни земної поверхні (виверження вулканів, робота вітру, води), їх причини та наслідки. Землетруси», виконають вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
Готуйте ґудзики й дріт, а ще папір чи картон і олівці або фломастери на уроки арт-технологій. А на занятті, присвяченому інформатиці, ваші крилатики презентуватимуть результати проєктної діяльності!
Учитель може організувати заняття для батьків, присвячене спілкуванню в родині.
Порада тижня: як батькам дістати якнайбільше користі від… віяльного вимкнення електрики
Здавалося б, коли зникає електрика, життя стає на паузу. Ви не знаєте, за що хапатися. Найгірше те, що ваша дитина скаржиться, що не встигла зробити уроки, що їй нудно тощо.
Однак ви можете скористатися віяловими відключеннями, щоби дати вашим дітям уроки адаптації до складних ситуацій, навчити виявляти терпіння й винахідливість. Секрет — у плануванні за принципом «якщо — то».
Ви вже навчилися запасати воду в каструлях та відрах і тримати зарядженими всі електронні пристрої. Настав час навчити дитину планувати своє навчання та розваги навколо аварійних / екстрених / планових відключень, а не за розкладом і годинником.
Разом зі школяриком обговоріть: що дитині необхідно робити щодня, щоби гарно навчатися, які хатні обов’язки потрібно виконати й чим вона хоче зайнятися на дозвіллі. І головне: які із цих занять потребують електрики й проводового інтернету, а для яких вистачить денного світла / ліхтаря / свічки.
Щодня разом із дитиною складайте план: «Якщо вранці буде електрика, приєднуємося до уроку на ноутбуку. Якщо ні — роздаємо мобільний інтернет зі смартфона чи приєднуємося безпосередньо з нього». «Проговоривши» доступні варіанти заздалегідь, дитина не розгубиться, якщо вас поряд не буде.
Акцентуйте, що домашні завдання треба виконувати якнайшвидше після закінчення уроків. «Передусім — домашка, що потребує інтернету. Нема інтернету — виконуємо ті, які можна зробити просто при денному освітленні. І треба встигнути, поки надворі не почало сутеніти! А відправимо їх, коли з’явиться нормальний інтернет». Так у дитини не буде приводу набути пози «У мене лапки» й відкласти виконання домашки на невизначене «потім».
Поясніть синові / доньці, що розпорядок дня має змінюватися залежно від того, є вдома електрика чи нема. Приміром, якщо уроки зроблено — квапимося на прогулянку, поки сонце не сіло (вуличне освітлення не вмикають, а на вулицях у сутінках небезпечно — можна потрапити під машину). «А пропилососити килим зможеш, коли дадуть світло».
Якщо кухонна плита електрична, а розігріти обід не встигли до вимкнення струму, робимо американський ланч — бутерброд і заздалегідь зварений компот. «Хто сказав, доню, що суп не можна їсти на сніданок або вечерю?»
Увечері є світло? Дивимося улюблену телепередачу або читаємо книжку. Немає? Дістаємо настільну гру, шукаємо в інтернеті, як пальцями зображати різних персонажів для театру тіней тощо. Головне — продумати варіанти заздалегідь.
Увага! Ніколи не висловлюйте в присутності дитини обурення чи засмучення, коли зникає електрика. Пам’ятаєте рекламу: «А зараз треба в туалет!» — «Треба — то треба»? Ота рекламна мама — чудовий зразок правильної поведінки в ситуації, якої ви не можете змінити й до якої необхідно пристосуватися.
Ваша реакція на раптову темряву в кухні має бути такою: «Гаразд. Нема електрики — воду не подаватимуть. Отже, посуд домиємо пізніше. Так, доню, що в нас за запасним планом?.. Неси ліхтар, упорядкуємо одяг на твоїй полиці, а потім погодуємо Мурчика й пограємо в шашки!»
Так, віялові відключення ламають звичний дитині розпорядок дня. Водночас планування «якщо — то» поверне в її життя (і у ваше, до речі!) необхідні лад і передбачуваність. Вона знатиме, що в якому випадку треба робити, і не почуватиметься незахищеною, безпорадною і знудженою.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
7.11.2022