Школа на старті: чого чекати від 1-го тижня навчання
Ваша дитина навчається за освітньою системою “Світ чекає крилатих”? Ось чим вона займатиметься у свій перший тиждень у школі
Святкова лінійка завершилася і ваша дитина зникла за дверима школи. Чого вона навчиться у ці перші дні? А чим займатиметься на перервах? А що як їй знадобиться щось для школи, а ви про це дізнаєтеся в останній момент?.. А як бути з домашніми завданнями?
Щоб відповісти на ці та багато інших запитань, які тривожать кожних маму й тата, ми публікуватимемо на початку кожного шкільного тижня новий випуск Шкільного дайджесту. Він міститиме підказки та поради, що стануть у пригоді батькам. Заходьте на сторінку “Світ чекає крилатих” у фейсбуку або на наш сайт — і завжди будьте в курсі шкільного життя вашої дитини!
1 клас
У перший тиждень навчання (цього року він триватиме всього три дні), діти розпочнуть знайомство зі своїм новим середовищем. Увесь цей і наступний тиждень учитель навчатиме дітей “правил гри” і навігації приміщеннями та подвір’ям школи.
Школярики навчаться знаходити дорогу до власного класу, їдальні, вбиралень, спортзалу, шкільного подвір’я. На це відведені спеціальні заняття!
Відбудуться перші — вступні — заняття з української й англійської мов, математики, всесвіту, арт-технологій та фізкультури. Діти розберуться, навіщо вони вивчатимуть кожен предмет, зацікавляться ним. На уроках школярики також отримають інструктажі з правил безпечної поведінки, навчаться правильно сидіти за партою, ознайомляться з традиціями школи.
Чотири головні речі, які мають знати батьки:
-
Домашніх завдань у першому класі немає! Учитель вас про це попередив, а ми наголосимо знову. Спеціальна методика гарантує, що ваша дитина засвоюватиме всі знання під час уроків. А щоб їй було легше і, головне, хотілося вчитися, щодня розпитуйте, що нового вона дізналася в школі. І найкраще це робити, попросивши школярика навчити вас усього того, чого він навчився сам. Повірте, цього буде достатньо!
-
У перші дні ви почуєте від дитини нові слова: толока, проєкт, фізкультхвилинка. Що це і навіщо, можна дізнатися з публікацій, посилання на які ви знайдете наприкінці статті.
-
Цього або наступного тижня програмою передбачено тестування дітей щодо шкільної зрілості. Його проведуть шкільний медичний працівник і психолог. Це робиться для того, щоб учитель отримав уявлення про “стартову точку” кожної дитини та враховував це при доборі навчальних завдань. Крім того, за потреби батьки зможуть отримати індивідуальні консультації з виховання.
-
Перевірте, чи підготували ви все необхідне для занять арт-технологіями. Цього тижня школярику знадобиться кольоровий папір, а вже наступного — простий і кольорові олівці. По дорозі зі школи додому назбирайте природних матеріалів: шишок, жолудів, каштанів, різноколірних листочків. Сушіть останні між сторінками книжок (глянцеві журнали не підійдуть) упродовж тижня. Ці матеріали знадобляться впродовж навчального року!
2 клас
Упродовж першого тижня другокласникам нададуть змогу знову звикнути до шкільного розпорядку після безтурботних канікул. Вони займуться повторенням вивченого у першому класі, пригадають правила безпеки та поведінки на різних уроках.
Відсвіжування знань, призабутих за час літніх канікул — не марна трата часу. Так діти готують надійний фундамент для засвоєння нових знань і вмінь.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
Перевірте, чи є у вашої дитини кольоровий папір для оригамі, папір для малювання, акварель і гуаш, пензлики, ножиці. А ще займіться збором природних матеріалів: жолудів, каштанів, листочків. Останні сушіть між сторінками книжок упродовж тижня.
-
Учитель ще не провів батьківських зборів, де пояснював, як правильно допомагати дитині виконувати домашні завдання (вони будуть не зовсім звичними)? Тоді чекайте на запрошення цього чи наступного тижня. Обов’язково відвідуйте такі заходи — ви не лише розберетеся з організаційними питаннями, а й дізнаєтеся, як і чого навчають ваших сина чи доньку.
-
У класі побуває шкільний психолог. Він тестуватиме розвиток пізнавальних здібностей дитини й перевірить, чи комфортно почувається дитина у школі. Це робиться, аби вчитель міг скоригувати свою роботу, давати кожній дитині завдання, які підходять їй найбільше, та допомогти учням подолати виявлені тестуванням труднощі.
3 клас
Третьокласники теж, перш ніж вивчати нове, повторюватимуть вивчене у 2 класі.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з арт-технологій дітям цього тижня знадобляться кольоровий папір, картон, ножиці та клей. Якщо ви ще не насушили листочків, саме час назбирати та покласти між сторінками товстої книжки — вони сушаться кілька днів, а знадобитися можуть у будь-який момент! Час збирати цікаві шишки, каштани, жолуді. Крім того, наступного тижня також знадобляться кольорові олівці та фломастери.
-
Наприкінці цього чи на початку наступного тижня на уроці української мови діти розповідатимуть про книжки, які читали влітку, зокрема про ті, головними героями яких є школярі. Отож разом з дитиною ненав’язливо пригадайте, що саме вона читала влітку, перевірте, чи пам’ятає вона авторів цих творів.
-
Якщо учитель ще не провів батьківських зборів на тему нових форм взаємодії родини та школи, він може запросити вас на таку зустріч цього чи наступного тижня. Тож будьте готові виділити на це час у робочому графіку.
4 клас
Перший тижневий проєкт у четвертому класі буде присвячений співіснуванню нових технологій із паперовими газетами й журналами, а також користі тих і тих для навчання. Зокрема діти готуватимуть власні презентації про улюблені книжки. Водночас учні займуться інтенсивним повторенням вивченого торік і пригадають різноманітні правила безпеки та поведінки.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
Учитель цього чи наступного тижня запросить вас приєднатися до дитячої екскурсії на природу. Поки діти будуть розважатися на свіжому повітрі, класовод розповість вам, чого очікувати й до чого готуватися під час останнього року в початковій школі.
-
Учні пройдуть психологічне тестування на рівень шкільної мотивації й адаптації. За її результатами учитель надасть рекомендації батькам щодо того, як краще заохочувати дітей до навчання.
-
У вільний час разом з дитиною поностальгуйте за літом: хай вона поділиться з вами враженнями від головних літніх подій. Також удвох пригадайте, які книжки вона читала влітку, зокрема ті, в яких ішлося про школу, навчання, учнів. Ці теми обговорюватимуться на уроках цього тижня і наступного. Якщо дитина сором’язлива, то, проговоривши тему в невимушеній розмові вдома, вона буде впевненіше розповідати про це на уроці.
-
Уточніть в учителя, які матеріали знадобляться на уроках арт-технологій наступного тижня. Їх краще підготувати заздалегідь упродовж вихідних.
Бонус для батьків: поради та підказки — і не лише щодо першокласників
Поділіться цією сторінкою
01.09.2021