Календар вересня
Традиційно в понеділок ми розповідаємо батькам, чим займатимуться їхні «крилатики» в школі цього тижня. А він буде дуже багатий на події та приводи для невеличких свят! Докладніше для кожного класу початкової школи, який навчається за освітньою системою «Світ чекає крилатих» — у цій статті.
1 клас
Цього тижня перший клас вивчатиме всі аспекти теми «Календар вересня». ДІти реалізують колективний проєкт «Вересень святковий». Вони дізнаються про професійні свята (а принагідно й багато цікавого про професії), що відзначаються в перший місяць осені.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Цього тижня ваша дитина братиме участь у зустрічі з керівниками спортивних секцій (школи чи вашого міста), а також їх учасниками. Вона може зацікавитися якимсь із пропонованих видів спорту й попросити вас дати згоду на відвідування відповідної секції.
- Наприкінці тижня запитайте дитину про те, як пройшов її перший тематичний селфі-аудит. Вона вже порівняла результати вхідного та вихідного селфі-аудитів та зробила для себе певні висновки і відкриття. У жодному разі не критикуйте — просто послухайте! Подробиці ви зможете уточнити у вчителя.
- У класі відбудеться свято привітання дітей та батьків, які святкують у вересні іменини чи день народження. Вас можуть привітати також із професійним святом — якщо воно, звісно, відзначається цього місяця.
2 клас
Другокласники з понеділка працюватимуть над творчим проєктом «Вересень святковий». Вони, зокрема, вітатимуть однокласників та батьків, у яких цього місяця дні народження або іменини. Крім того, вітання отримають батьки, які у вересні мають професійне свято.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Найближчими днями з дітьми має зустрітися логопед — він організує заняття, у ході якого спостерігатиме, чи не мають діти мовленнєвих труднощів. Батькам школярів, у яких виявили проблеми з дикцією, обов’язково порадять, що робити.
- Ваш син чи донька може попросити вас пожертвувати книжку чи журнал: діти створять класну бібліотечку для бук-кросингу.
- Цього тижня школяриків ознайомлять із різноманітними гуртками, музичними школами та спортивними секціями, що працюють у школі чи населеному пункті.
3 клас
Цього тижня третьокласники працюватимуть над проєктом, присвяченим календарним датам вересня, професійним святам, іменинам та дням народження однокласників та їхніх батьків, що припадають на цей місяць. Багато уваги дитина приділятиме темам лісу та книжок — адже у фокусі уваги школярів будуть професії лісника та бібліотекаря.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Дітей можуть повести на екскурсію до лісопаркової зони. Вчитель має про це повідомити заздалегідь. У день екскурсії подбайте, щоб одяг і взуття дитини були зручними — адже в парку чи в лісі вона обов’язково матиме нагоду трохи побігати й пострибати.
- Традиційно наприкінці вересня дітям влаштують зустріч із логопедом, керівниками гуртків, спортивних секцій, музичних шкіл, що діють у школі або вашому населеному пункті. Дитина, можливо, принесе додому кілька інформаційних листівок — обов’язково приділіть увагу тому, що вона розповість. Можливо, у неї з’явиться нове захоплення?
- Цього тижня школярі відвідають шкільну бібліотеку. А ще дитина може попросити вас виділити дитячу книжку чи журнал для організації в класі бук-кросингу. Радимо зробити вибір, зважаючи на думку дитини.
4 клас
У четвертому класі, що навчається за програмою «Світ чекає крилатих», темою цього тижня є «День осіннього рівнодення». Водночас діти вітатимуть однокласників і батьків, чиї іменини, дні народження та професійні свята припадають на вересень. Особлива увага приділятиметься дням лісника та бібліотекаря.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Якщо епідемічний стан у вашому населеному пункті дозволятиме, дітей зводять на екскурсію в місцеву бібліотеку чи книгарню. Розпитайте у вашого сина чи доньки про цей візит, а також про те, що його зацікавило найбільше.
- Ваш школярик малюватиме портрет тата чи дідуся. Цей малюнок братиме участь у шкільній або класній виставці до Дня батька. Попросіть у вчителя зробити фотозвіт і викласти в батьківську групу в мессенджері.
- Цього тижня діти долучаться до акції з нагоди Дня європейських мов. Ви можете уточнити у вчителя, які заходи він планує провести з дітьми.
Бонус для батьків: корисний список для завантаження й серйозна розмова про дистанційне навчання
День народження вашої дитини під загрозою через карантин? Його не треба скасовувати — просто батькам потрібно трішки більше часу приділити завчасній організації свята. Що можна зробити, аби ваша дитина повеселилася в товаристві однокласників, друзів і близьких людей, не порушуючи епідемічних обмежень, — читайте в статті
Як святкувати день народження школяра в «помаранчевій» та «червоній» зонах
Цитата тижня
Ми живемо в дивовижний час. Якщо ви це читаєте, отже, користуєтесь гаджетом, підключеним до інтернету. Відомий американський фантаст Артур Кларк написав:
«Будь-яку достатньо розвинуту технологію неможливо відрізнити від магії».
Наприклад, погугліть, що таке «ємуранчик»: Ви миттєво отримаєте енциклопедичний опис цієї тваринки, купу фотографій, відео, мультиків, наукових і науково-популярних статей, а також постів у соцмережах із курйозами й комічними відеороликами про ємуранчиків.
Ще двадцять років тому, щоб отримати хоча б соту частину цієї інформації, довелося би просидіти в бібліотеці кілька днів. А ви маєте доступ до цього багатства буквально на кінчиках пальців! Це просто магія!
Те, що вашим батькам у юності навіть і не снилося, ваші діти вважають буденним. Будь ласка, навчайте ваших дітей цінувати доступ до ресурсів інтернету — і використовувати його не просто для того, щоб «убити час» у соцмережах дорогою додому.
У руках ваших дітей не просто смарфони — а широко відчинені двері до будь-якого знання у світі. Хай навчаються використовувати їх із користю — щоби робити своє життя кращим!
21.09.2020