Дитина на «дистанційці» замало рухається — що робити батькам
Кожні тато й мама тривожаться, чи достатньо руху в житті їхнього школяра. Як вберегти дитину від наслідків «диванного» способу життя, коли під час суворого карантину 24 години на добу їй доводиться залишатися вдома?
У допандемійну епоху першокласника впродовж першої чверті ознайомлювали зі шкільними секціями, а в містах батькам надавали інформацію про комунальні та приватні спортивні школи й секції. І після уроків дитина двічі-тричі на тиждень могла займатися обраним видом спорту під наглядом тренера.
Люди, які мешкають у невеликих містечках чи селах, могли, за давнім звичаєм, просто відправляти дітей гратися на вулицю. Однак із посиленням карантину цей варіант теж може «відпасти».
Спільні домашні тренування
Ефективні, коли хоча б один із батьків достатньо вмотивований, щоб і самому регулярно вправлятися, і родину «лагідно примушувати». Ви можете робити ранкову зарядку або влаштовувати фізкультхвилинку ввечері, за дві години до сну. Обирайте комплекс вправ — і вперед!
Домашній тренажер
Якщо у вас є тренажер-велосипед чи бігова доріжка — для дитини це буде найкращим способом позбутися надлишкової енергії. Застерігаємо: дитина до 12 років має вправлятися на біговій доріжці лише в присутності дорослого!
Записи тренувань для дітей в YouTube
Можна знайти багато цікавих комплексів — для будь-яких видів спорту та рівня підготовки. Однак ми мусимо застерегти батьків — виявляйте обережність, добираючи відео!
Вам треба вибрати канал із записами тренувань якомога ретельніше: за рекомендаціями та відгуками, можна навіть попередньо переглянути відео та коментарі користувачів. Можливо, деякі пропоновані тренером комплекси не відповідають рівню підготовки чи особливостям здоров’я вашої дитини. А ще якась вправа може виявитися небезпечною в умовах вашої кімнати! Тож ми закликаємо батьків бути присутніми під час кожного тренування й підстраховувати дитину.
Придумайте челлендж
Розповідає мама київського школяра Тетяна: «Під час карантину навесні він не виходив за поріг квартири. Почав набирати вагу. І тоді наш тато сказав: «Хочеш, щоб однокласники були від тебе в шоці? Давай навчу віджиматися від підлоги!»
Знудьгований син погодився. Непомітно захопився: подивився кілька відео про рекорди з віджимання й почав вправлятися під час кожної перерви між Zoom-уроками й під час рекламних пауз по телевізору. З нуля в середині березня мій хлопчик на початку травня вже віджимався 35 разів за один підхід!»
Також можна качати «кубики», робити планку, підтягуватися на домашньому турніку, присідати, розвивати гнучкість, зміцнювати м’язи рук тощо. Головне, аби це приносило користь і справді зацікавило вашого сина чи доньку.
Танці без зірок
Вмієте танцювати? Почніть навчати дитину. Так, це може виглядати кумедно, зважаючи на різницю в зрості. Однак регулярні заняття, по 10–15 хвилин на день, обов’язково дадуть результат. І тоді красиво вдягніться, зніміть свій танець на відео і викладіть у соцмережу.
Якщо не вмієте танцювати самі, то знайдіть в YouTube навчальний канал. Безліч інструкторів з усього світу під час карантину почали викладати відеоуроки. Можна обрати будь-який стиль — і спробувати разом із дитиною його освоїти!
Zoom-тренування
Якщо ваша дитина відвідувала спортшколу, а заняття на час карантину заборонили, поцікавтесь у тренера, якими вправами можна займатися вдома, аби не втратити навичок. А ще запитайте, чи не думав він проводити групові чи індивідуальні тренування у Zoom? Такі тренування під час весняного карантину були дуже затребувані на Заході — і серед дорослих, і серед дітей.
Можливо, такі тренування збирається проводити і вчитель фізкультури у вашій школі. У будь-якому разі, не зашкодить поцікавитися.
Хатня робота
Щодня доручайте дитині якомога більше побутових справ, що вимагають рухливості. По-перше, слова: «Сходи, подай, принеси, дістань, притримай», адресовані дитині, значно розвантажать вас. Наприклад, мамі не треба самій витирати підлогу під диваном, якщо десятирічний син може частково залізти під нього й пошурувати там ганчіркою. По-друге, дитина й надлишкову енергію «зіллє», і в процесі навчиться чогось корисного.
Отож обирайте варіанти, комбінуйте, поєднуйте, вигадуйте щось своє… Головне, аби тижні дистанційного навчання дитина не провела на дивані в компанії планшета чи телевізора.
17.09.2020