Що мають знати батьки і вчителі про сервіси для дистанційного навчання
Ваш клас перевели на дистанційне навчання, і проводити уроки доведеться через Zoom чи/та один із сервісів для онлайн-навчання. Пропонуємо батькам і вчителям короткий огляд платформ — основних «кандидатів».
За словами освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, єдиного універсального рішення для навчання в умовах пандемії COVID-19 немає й бути не може. «Кожна школа унікальна. Не може існувати для 16 тисяч українських шкіл єдиний рецепт на всі випадки життя…", — зазначив він у своєму інтерв’ю УНІАН. Саме тому вчителі на свій розсуд обирають онлайн-платформу для організації навчального процесу та засоби комунікації з дітьми й батьками.
Без Zoom нікуди:(
Програма для бізнесових онлайн-конференцій у час пандемії навесні завоювала всесвітнє визнання як безкоштовний сервіс для проведення дистанційних занять і досі не має зручнішої альтернативи. Якщо ви ще не освоїли цю програму, час завантажити й навчитися користуватися! На сьогодні це єдиний надійний і безкоштовний ресурс, який зручно встановлювати і який дає змогу проводити відеоуроки наживо.
CISCO WEBEX
Альтернатива Zoom — сервіс вебконференцій CISCO WEBEX. Однак учителю налагодити роботу з ним складніше. Сервіс англомовний і платний для всіх, крім освітян і учнів. Аби користуватися ним безоплатно, вчитель (або школа) має зареєструватися, надіславши на офіційний сайт виробника електронного листа.
Переваги сервісу: довша (до 50 хвилин) тривалість конференції, нема потреби скачувати програму для учнів (вони заходять через посилання, для цього потрібен лише браузер). Вчитель має змогу записувати й повторно використовувати трансляції.
Решта згаданих нами програм дають змогу вчителю роздавати завдання дітям, контролювати їх виконання й загалом організувати свою роботу.
Google Classroom
Це повноцінна онлайн-платформа для навчання. Для користування нею вашій дитині знадобиться лише доступ до інтернету та обліковий запис Google (пошта Gmail). Сервіс безкоштовний, реклами в ньому немає. Вам обов’язково потрібно буде надати програмі дозвіл на доступ до веб-камери, пам’яті та облікового запису вашої дитини.
Moodle
Безкоштовна онлайн-платформа для дистанційного навчання. Її перевага у відкритому коді (Open Source). Для доступу учню достатньо інтернет-браузера. А от адміністратору й учителю доведеться потрудитися, аби встановити на комп’ютер програмне забезпечення, розібратися в ньому й самостійно створити навчальний сайт для свого класу чи класів.
Microsoft Teams
Нині Microsoft співпрацює з українськими школами, надаючи можливість учителям керувати дистанційним навчанням. Учитель може створювати завдання для учнів, перевіряти і надавати коментарі. Просто в програмі можна вести журнал успішності для кожного класу, який можуть заповнювати всі вчителі-предметники.
Для безкоштовного користування ресурсом необхідно, щоби на ньому офіційно зареєструвалася школа як акредитований навчальний заклад. Серед переваг реєстрації те, що школи отримують у безкоштовне користування Microsoft 365.
ClassDojo
Віртуальний клас-платформу «родом» із Великої Британії. Ним зручно користуватися й на ноутбуках, і на планшетах, і на смартфонах. Користування безоплатне.
Учитель може створити власний клас, додати туди учнів та їхніх батьків. Учитель створює завдання для учнів, а учні можуть сфотографувати роботу, зняти коротке відео та надіслати вчителю. Учитель може виставляти оцінки. А батьки — відстежувати успішність свого учня.
Edmodo
Безкоштовна платформа для організації уроків. Учитель може створити кілька класів, розклади занять для кожного, запросити учнів для кожного свого класу, проводити опитування, давати й отримувати від учнів домашні завдання тощо. Батьки можуть перевіряти успішність і контролювати виконання завдань своїми дітьми. Недолік — меню сервісу англомовне.
Користуватися кожним зі згаданих сервісів і дитина, і ви навчитеся дуже швидко. Ваше завдання — підтримувати комунікацію з учителем, аби контролювати, що школярик виконав усі завдання.
Крім цих найбільш поширених платформ для організації навчання, вчитель може використовувати один із багатьох мессенджерів для комунікації з учнями та батьками, а також обирати з десятків допоміжних онлайн-сервісів. Тому рекомендуємо батькам поцікавитися, чим користуватиметься саме ваш педагог.
Застереження: ми не рекламуємо зазначені вище програми, а просто констатуємо той факт, що вони часто використовуються українськими вчителями в умовах дистанційної освіти. Ваш учитель або школа може запропонувати власне технічне рішення для онлайн-навчання.
16.09.2020