Шкільний рік стартував: чого чекати батькам від першого тижня в школі
Вітаємо батьків, чиї діти навчаються у початковій школі за освітньою системою А.Д. Цимбалару "Світ чекає крилатих"! Сподіваємося, новий навчальний рік, незважаючи на загрози пандемії, принесе вашим дітям чимало задоволення і підвищить їхній інтерес до пізнання світу та відкритість новим ідеям і можливостям.
1 клас
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Англійська мова у першому класі викладається лише усно. Спочатку діти мають навчитися читати і писати рідною мовою. Однак уже скоро першачки конструюватимуть перші свої фрази англійською.
- На цьому чи наступному тижні будуть батьківські збори. Скоріше за все, вони відбудуться у вигляді онлайн-конференції. Тож якщо ви ще не вмієте користуватися Zoom, саме час повправлятися. На цих зборах ви більше дізнаєтеся про особливості навчання за системою "Світ чекає крилатих" та отримаєте кілька життєвих порад для батьків першокласника.
- Нагадаємо, домашніх завдань у першому класі не передбачено. Водночас відводьте ввечері хоча б 15 хвилин на повноцінне спілкування з дитиною. Створіть комфортну ситуацію, аби вона погралася з вами в школу.
2 клас
Перші два тижні пройдуть під ґаслом "Здрастуй, школо". Другокласники повернулися після канікул, і освітня програма передбачила їм трохи часу на те, щоб заново звикнути до ролі учителя лаксиків.
А от чи легко буде наново звикнути до шкільного режиму дорослим членам родини? Хоча публікація
Перший раз у перший клас: перебудовуємо режим дня родини призначена передусім батькам першокласників, ви можете знайти там корисні для себе моменти.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Будьте готові, що впродовж цих двох тижнів учитель-класовод запросить вас на батьківські збори - онлайн. Такі збори починають зазвичай о 18.00, тож плануйте свій час і потурбуйтеся про якісний інтернет-зв'язок.
- Другокласники будуть проходити психологічне тестування. Учитель-класовод спільно з шкільним психологом визначатимуть, як у дітей розвивається уява, пам'ять, здатність до логічного мислення і рішення завдань. Крім того, педагоги перевірять, чи комфортно почуваються діти на уроках і в учнівському колективі.
- Цьогоріч дитині вже задаватимуть домашні завдання. Сподіваємося, ви вже подбали про зручне місце для занять. Подумайте, які запитання ви маєте задати вчителю на батьківських зборах, щоб допомагати своїй дитині успішно навчатися.
3 клас
Три головні речі, які мають знати батьки:
- У перші два шкільні тижні на дітей чекає свято "Першого уроку" та операція "Живи, книго". У день, коли ваша дитина розповість, що вони "лікували книжки" в шкільній бібліотеці, перевірте її одяг - там може знайтися пляма від клею :).
- Ваш син чи дочка раптом може заявити, що ви неправильно поводитеся з ножицями, чи зробити зауваження щодо поводження з ґаджетом. Не дивуйтеся, а попросіть розповісти детальніше: на цьому тижні діти починають отримувати інструктажі з безпечної поведінки на заняттях, в тому числі з арт-технологій та інформатики.
- Як і торік, дитина пройде психологічний тест. Його результати вчитель врахує, щоб краще навчати дітей, а шкільний психолог за потреби може призначити дитині одну чи кілька зустрічей. Це не означає, що з дитиною щось не так. Скоріше за все, їй потрібна порада - чи то щодо навчання, чи щодо спілкування з однолітками. А вчитель триматиме вас у курсі.
4 клас
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Згідно з програмою, упродовж найближчих двох тижнів учитель мав би влаштувати спільний вихід дітей і батьків на чолі з учителем на природу. На свіжому повітрі за чашкою кави з термосу батьки отримали б нагоду дізнатися, чого очікувати від нового навчального року. Однак, скоріше всього, зустріч відбудеться в режимі онлайн-конференції.
- Психологічне тестування цьогоріч перевірятиме рівень шкільної мотивації й адаптації. Мета дослідження - переконатися, що кожен четвертокласник за рік встигне підготуватися до кардинальних змін у своєму житті - закінчення початкової школи і переходу в основну.
- 8 вересня - Міжнародний день грамотності. Дитині може знадобитися ваша порада у підготовці особистого проєкту - презентації улюбленої книжки.
Цитата тижня
Для батьків, які ще не стикалися з освітньою системою "Світ чекає крилатих", може здатися тривожним те, що дітям не викладають предметів, які вивчали у школі вони самі. Натомість на уроках розповідають нібито про все потроху і водночас наполягають на дуже незвичній системі оцінювання і контролю знань. Головне, вважають автори системи, виростити гармонійну і впевнену в собі дитину, яка вміє і прагне здобувати знання.
Тут доречно навести цитату Альберта Ейнштейна: "Метою школи завжди має бути виховання гармонійної особистості, а не спеціаліста".
До зустрічі наступного понеділка в нашій рубриці "Чого чекати батькам від нового тижня"!
01.09.2020