П'ять типових помилок батьків, які псують ранок школяра
Ранок у родині школяра необов'язково має бути повний поспіху і вбивати нервові клітини батьків. Упорядкуйте ранок звечора - і у вас знайдеться час не лише поснідати по-людськи, а й неквапливо випити чашку кави.
Поспіх, плутанина і навіть сварки вранці дуже часто виникають, коли дитина не встигає зібратися до школи. Однак справжньою причиною цього нерідко є суто організаційні помилки батьків. Наводимо п'ять типових "дорослих" помилок, які призводять до надмірної суєти та стресу вранці, і способи, як цьому запобігти.
Дитину неможливо підняти з ліжка
У віці від 6 до 13 років дітям потрібен сон тривалістю 9-11 годин. Якщо вашій дитині важко вставати вранці, цілком можливо, вона недосипає.
Найперше, що потрібно скоригувати - час вкладання в ліжко. Встановіть час, коли дитина має йти спати, і додержуйте його незалежно від того, будень це чи вихідний. Якщо на вихідних дозволяти дитині йти спати пізніше, вона не зможе виробити звичку засинати у певний час.
Діти, яких вкладають спати в один і той же час, висипаються. А отже, і підняти їх значно легше.
Ви не виробили ранкової рутини для дитини
Шестирічка має чітко знати, що саме і в якому порядку їй слід робити щоранку, крок за кроком. Наприклад: встати, вмитися, застелити ліжко, одягтися, розчесатися і поснідати. І ви маєте допомогти їй цю послідовність дій запам'ятати і виконувати. Послідовно контролюйте дії дитини крок за кроком, нагадуйте, що робити далі. Врешті, зробіть разом з нею плакат з картинками, де зображено всі її ранкові справи, і повісьте над ліжком.
Добираєте дитині одяг і збираєте рюкзак уранці
Не відкладайте на ранок те, що можна зробити звечора. Так, ви дуже втомилися на роботі. Та якщо ви знайдете в собі сили і спільно з дитиною зберете і покладете на стілець комплект одягу на завтра (зі спідньою білизною і заколкою для волосся включно) та перепакуєте рюкзак, це гарантуватиме вам набагато спокійніший ранок. Кожні 5 хвилин на підготовку ввечері заощадять вам 15 хвилин зранку.
Не плануєте сніданок звечора
Діти, які за вечерею беруть участь в обговоренні, що приготувати на завтрашній сніданок, і мають право голосу, отримують цей сніданок вчасно, з'їдають його швидше і з більшим задоволенням.
Таке вечірнє планування дає також можливість батькам перевірити, чи є вдома все необхідне, і навіть щось приготувати заздалегідь.
Неуважно слухаєте розповіді дитини про шкільний день
Увечері дитина намагається поділитися з вами всім, що з нею відбувалося впродовж дня. Ви чесно намагаєтесь слухати, однак хоча б час від часу відволікаєтеся на смартфон чи замислюєтесь над власними робочими проблемами. І коли дитина каже: "У нас буде виставка колажів про осінь! У п'ятницю мені треба буде принести у школу ті листочки, які ми поклали у книжку сушитися!", - ви відповідаєте: "Угу" і тієї ж миті про це забуваєте.
Настає ранок п'ятниці, і буквально на порозі квартири дочка вигукує: "Мамо, а листочки?!" Ви сердитеся, що дитина не нагадала про це вчора, вже встигли забути, в яку саме книжку запхали те листя, а ще ж треба знайти файл, щоб його донести до школи...
Щоб такі ситуації не виникали, достатньо активно слухати, що саме розповідає вам дитина, та ставити собі нагадування у смартфоні.
Сподіваємося, що ви не впізнали себе в жодній із цих ситуацій. А якщо і так - то ви тепер знаєте, як уникати подібних помилок. Пам'ятайте: організовані батьки ніколи не квапляться, однак і вони, і їхні діти всюди встигають.
01.09.2020