Вирішуєте, чи ваша дитина повинна вчитися на канікулах? Хочете зберегти рівень знань дитини під час літніх канікул, але чи означає це, що дитина повинна навчатися ціле літо? Дізнайтеся про плюси й мінуси літнього навчання в нашій статті.
Багато батьків непокояться, що під час літніх канікул дитина забуде все, чого навчилася за навчальний рік, тож наполягають, аби дитина впродовж літа розв’язувала задачки або списувала з книжки в зошит абзаци тексту.
Просимо: не робіть цього, якщо школярик завершив рік із пристойними результатами й учитель не дав йому індивідуальних завдань на літо. Дітям потрібен баланс між відпочинком і навчанням. Не порушуйте його!
Учні початкової школи дуже стомилися сидіти за партою, читати підручники, завчати щось напам’ять і виконувати вправи. Уявіть: от ви йдете у відпустку, а керівник… дає вам на цей час купу робочих завдань. Хіба не прикро? От і дитині прикро сидіти над підручником улітку.
До того ж є низка досліджень, які свідчать, що учні, які пристойно навчаються впродовж року, майже не забувають вивчений торік матеріал, а якщо щось і призабулося — швидко пригадують у перші тижні осені. Урешті, на початку кожного навчального року шкільна програма передбачає час на повторення!
Звісно, трапляються випадки, коли заняття під час літніх канікул просто необхідні. Наприклад, коли через складну життєву ситуацію, несприятливі зовнішні обставини або хворобу дитина не встигає (або й не має змоги) засвоїти під час навчального року передбачені навчальною програмою знання й уміння. У такому разі, звісно, без надолужування влітку не обійтися. Саме тому цьогоріч до навчального року додали тиждень на подолання освітніх втрат. І саме тому вчителі в деяких школах можуть давати певним дітям індивідуальні завдання на літо.
Однак і тут важливо зберігати баланс між навчанням і відпочинком, розвагами. Цей баланс — необхідна умова того, щоб дитина не почувалася так, ніби в неї вкрали літні канікули, і не виробила відрази до навчання взагалі. Дітей, яким доводиться виконувати «домашку на літо», потрібно заохочувати до старанних занять, хвалячи й винагороджуючи за успіхи.
Читайте також:
Що робити, щоби дитина влітку не забула математики
А як бути батькам, які бажають, аби їхня дитина не байдикувала під час канікул, а навчилася чогось нового й корисного? Улаштувати все так, аби дитина навіть не здогадувалася, що вона навчається.
Діти чудово засвоюють різноманітні практичні вміння й соціалізуються, допомагаючи батькам у повсякденній діяльності, долучаючись до волонтерства, досліджуючи якесь захоплення, граючи в різноманітні ігри, під час сімейних подорожей тощо. Також педагоги й дитячі психологи заохочують батьків створювати дітям можливості займатися різними видами діяльності, які поєднують навчання, розваги й спілкування: іграми, мистецтвом, музикою і спортом.
Водночас пам’ятайте: хоча ваша дитина здатна під час літніх канікул вивчити безліч нового й розвинути свої здібності, вони також повинна мати вільний, неструктурований час для відпочинку й просто байдикування. Полежати на траві по обіді й помилуватися на розмаїття форм, яких набирають хмарки в небі, — теж важлива справа, необхідна для дитячого розвитку.
Бажаємо вашим дітям провести літо з користю й задоволенням!
Читайте також:
Що робити, аби дитина за літо не втратила навичок читання