Шкільний тиждень №18: навчаємося, творимо, вітаємо іменинників
Крилатики завершують і розпочинають проєкти, готуються до діагностувальних робіт, проходять психологічне тестування. І все це — в атмосфері зимових свят.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Січень святковий». У класі привітають дітей, у яких день народження або іменини припадають на перший місяць зими.
Стартує навчальний проєкт «Як вимірювали величини у минулому» (математика).
Учитель допоможе кожному учневі скласти усний індивідуальний план покращення успішності (усунення помічених недоліків). Вас теж запросять до обговорення цього питання з класоводом і сином (донькою).
У разі можливості відбудеться екскурсія до пожежної частини або зустріч із працівником ДСНС. У навчальному плані також офлайн- або онлайн-прогулянка у зоопарк, на виставку тварин, до зоологічного музею чи магазину, ферми або на природу.
На заняття з арт-технологій знадобляться папір для малювання, акварельні фарби й пензлик, воскові олівці, ножиці.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему традицій зимових свят в Україні та інших країнах світу. У класі привітають дітей, які мають день народження або іменини в січні.
Цього тижня на уроках всесвіту діти презентуватимуть проєкти «Рослини у творах мистецтва», «Будьмо знайомі!» (походження назв рослин), «Рослини-чемпіони», «Голоси тварин», «Тварини-чемпіони», «Тварини у творах мистецтва», «Тварини з прикріпленим способом життя (губка, поліп (корал), актинія)», а також виконають вихідний селфі-аудит. Діагностувальну роботу писатимуть уже наступного тижня.
Стартує навчальний проєкт «Знати таблицю множення як свої десять пальців» (математика).
На урок арт-технологій підготуйте пластилін і білий або кольоровий картон. Ще знадобляться кольоровий папір, лінійка з отворами різної форми, клей ПВА, простий олівець, ножиці, канцелярська кнопка з великою пластиковою голівкою, непотрібний (приміром, із битим грифелем) олівець із гумкою на кінчику, шматочок пластиліну (розміром як перепелине яйце).
Учитель може організувати тестування учнів для визначення мотивації навчання й спланувати індивідуальну роботу з дітьми за його результатами.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено святам і пам’ятним датам січня. У класі привітають дітей, які святкують день народження або іменини в січні.
Класовод може організувати тестування учнів для визначення мотивації навчання й спланувати індивідуальну роботу з дітьми за його результатами.
Вашим школярикам для арт-технологій буде потрібен кольоровий папір, а також кольорові олівці, пензлик і гуаш. А ще — циркуль, лінійка, простий олівець, білий і кольоровий (або з візерунком) папір, тканинна тонка стрічка, клей ПВА, прикраси для фігурки з паперу.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено зимовим святам за народним календарем. У класі також вітатимуть «січневих» дітей, які цього місяця святкують день народження або іменини.
Упродовж тижня діти виконають новий навчальний проєкт «Фантастика Жуля Верна і наукові відкриття» (ініціатор — математика). Наприкінці тижня на четвертокласників чекає вихідний тематичний селфі-аудит із вказаного предмета. Діагностувальну роботу заплановано вже на наступний тиждень.
Учитель може організувати тестування учнів для визначення рівня їхньої пізнавальної активності й спланувати індивідуальну роботу з дітьми за його результатами.
Четвертокласникам запропонують створити картину в техніці ляпкографії (знадобляться папір для малювання, товстий пензлик, гуаш. А ще — витинанку (кольоровий папір, ножиці й клей ПВА.
Порада тижня: Приладдя для арт-технологій і можливість займатися творчістю — не примха, а життєва необхідність для кожної дитини
Здавалося б, під час війни пріоритет необхідно віддавати практичним аспектам життя, а не мистецтву чи творчим хобі. Однак усім нам, дорослим, важливо пам’ятати: дитинство буває лише раз у житті, тож що навіть у складні часи діти потребують можливості шукати й виражати себе через творчість.
Колективні креативні проєкти, до яких учитель регулярно залучає крилатиків, створюють цілу низку можливостей для розвитку дітей. Вони допомагають розвивати дрібну моторику й навички спілкування, стимулюють творчі здібності й уяву, дають відчуття успіху й упевненості в собі.
Та найактуальніша нині цінність малювання, витинанок, ліплення, оригамі й інших креативних занять полягає у їхньому впливі на дитячу психіку! Творчість — надзвичайно ефективний спосіб послаблювати наслідки травматичних ситуацій і тривалого воєнного стресу. Це засвідчили численні спостереження українських й іноземних психологів.
Дослідження показали, що мистецтво й творчість активізують ті ділянки мозку, що відповідають за регулювання емоцій та механізми подолання стресу. Дітям, які переживають складні емоції і/або травматичний досвід, мистецтво стає ефективним способом самовираження й заспокоювання.
Творчі заняття — і в школі, і вдома — допомагають дітям переживати важкі часи й розвивати здорові механізми подолання труднощів. А це знадобиться їм і найближчим часом, і в дорослому житті. Так, людина, яка виробила в дитинстві звичку «вимальовувати» свій стрес і має необхідне приладдя для творчості, не так сильно спокушатиметься алкоголем чи наркотиками. Отож закликаємо вас підтримувати інтерес вашої дитини до мистецтва й творчих занять — і брати з неї в цьому приклад.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Як вивчальне читання може покращити успішність вашої дитини
Поділіться цією сторінкою
15.01.2024