Календар літа: серпень
Завершуємо огляд цікавих фактів про календарні, професійні та незвичайні свята літа
8 серпня — День альпініста
Офіційна назва цього свята — Міжнародний день альпінізму. Це день першого підкорення гори Монблан в Альпах. Від назви цього найбільшого в Європі гірського масиву й назвали, власне, цей вид спорту.
Однак повернемося до дати святкування. 8 серпня 1786 року два відчайдухи зі Швейцарії — лікар Мішель-Габріель Паккарду та його провідник у горах Жак Бальма стали першими людьми у світі, які ступили на верхівку до того неприступної гори Монблан.
Успішно зійшовши на гору заввишки 4810 метрів просто заради того, аби подивитися на світ із її вершини, двоє сміливих людей назавжди увійшли до історії альпінізму. До них усі подібні спроби закінчувалися трагедіями. У людей, які зважувалися на такий крок, не було ні достатніх навичок виживання на таких висотах (в умовах розрідженого повітря, зрадливої криги та снігу, потужних холоднющих вітрів і сліпучого сонця), ні спорядження, яке могло б їх уберегти від суворої природи та нещасних випадків.
Нині альпінізм має багато видів. Є навіть професія — промисловий альпінізм. (Це будь-які висотні роботи, пов’язані з необхідністю підійматися до місця роботи на мотузках). А на День альпініста в усьому світі проводяться різноманітні змагання, зльоти професійних спортсменів й аматорів, а також конференції фахівців у цій галузі.
8 серпня — День будівельника
У другу неділю серпня своє професійне свято святкують працівники будівельної галузі України. 2021 року свято припадає на 8 серпня.
Однак вітати з цим святом слід не лише будівельників! Привітання прийматимуть усі працівники будівництва і промисловості будівельних матеріалів.
Отож якщо серед вас є знайомі, які працюють на підприємствах, що виробляють будматеріали, або займаються розробкою їх нових видів, вони теж заслуговують на вашу увагу та щирі слова вітань. Завдяки кропіткій праці цих людей ми не лише живемо в затишних і захищених від погодних примх домівках. Будівельні фахівці постійно працюють над вдосконаленням будівельних матеріалів і створенням нових технологій будівництва, аби зробити наше житло більш надійним та енергоефективним.
23 серпня — День Державного Прапора України
Цьогоріч виповнюється 30 років із дня затвердження стягу з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів Державним Прапором України. 23 серпня 1991 року Верховна Рада ухвалила Постанову, якою синьо-жовтий прапор, родом із Київської Русі, символ національно-визвольної боротьби українців, проголошувався одним із символів державності незалежної держави Україна.
Щороку о 9 годині ранку 23 серпня в усіх містах і селах України та в українських осередках за кордоном урочисто підіймають синьо-жовтий прапор. Його кольори означають пшеничне поле під блакитним, безхмарним небом. Тож він символізує собою прагнення українців до мирного життя та праці заради спільного добробуту й достатку.
24 серпня — День незалежності України
У 2021 році цього дня українці святкуватимуть не просто День незалежності, а 30-ту річницю з дня народження держави! 30 років тому Верховна Рада тоді ще УРСР (Української Радянської Соціалістичної Республіки) ухвалила Акт проголошення незалежності України.
В Акті проголошувалася незалежність України та створення самостійної української держави — України. Відтак цю дату вважають днем народження нашої сучасної держави.
28 серпня — День авіації України
Щорічно в останню суботу серпня професійне свято відзначають військові та цивільні авіатори. Крім того, вітання приймають усі, хто працює в галузі авіаційної промисловості та транспорту України.
Україна — одна з небагатьох країн світу, які виробляють авіатехніку за замкнутим технологічним циклом (тобто «з нуля», виготовляють усі деталі та збирають літаки в межах нашої країни). До того ж у світовому залі слави авіаконструкторів чимало українців. Згадати хоча б Ігоря Сікорського!
Саме тому День авіації в Україні завжди відзначається цікавими й масовими заходами. У великих містах відбуваються авіашоу та виставки авіатехніки. Святкові акції проводять аеропорти, підприємства літакобудування, авіаційні училища, льотні школи тощо.
29 серпня — День шахтаря
Видобування корисних копалин у шахтах — справа небезпечна, складна, фізично виснажлива, проте життєво необхідна людству. Україна — держава промислова, а промисловість потребує металів, вугілля та інших корисних копалин. Тому шахтарів в Україні завжди поважали.
Уперше День шахтаря відзначили 1935 року. У ніч із 30 на 31 серпня донбаський шахтар Олексій Стаханов встановив рекорд добування видобутку вугілля. За 6 годин відбійним молотком він нарубав 104 тонни вугілля! Аби тунель, який він пробивав, не обвалився, ціла група шахтарів-кріпильників йшла за ним і встановлювала спеціальні опори, а інші шахтарі вивозили нарубане вугілля.
За зміну Стаханов видобув стільки вугілля, скільки зазвичай добувала бригада з 14 шахтарів! Після такої роботи будь-кому необхідно добре відпочити! Саме тому було вирішено відзначати професійне свято шахтарів не в чітко визначену дату, а в останню неділю серпня.
29 серпня — Свято жнив
Свято, яке знаменувало закінчення збору врожаю зернових, святкується в усьому світі. Навіть у Біблії згадується «свято жнив первоплоду праці твоєї, що сієш на полі».
Святкування збору врожаю мають і світський, і релігійний характер. Часто святкування ініціюють релігійні громади, які водночас дякують Богу за хороший врожай. Повні зерна комори завжди означали достаток і впевненість, що кожна родина щасливо переживе довгу й морозну зиму.
В Україні Свято жнив, як правило, святкується в останню неділю серпня. У 2021 році воно припадає на 29 серпня.
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
14.05.2021