Календар літа: липень
Цікаві факти про професійні та незвичайні свята липня, про які варто знати дітям і пам’ятати — дорослим
Упродовж останніх тижнів травня молодші школярі дізнаються багато нового про кожен із літніх місяців. Публікуємо корисні та цікаві факти про основні свята липня, про які дітям розповідають останні в цьому навчальному році посібники-журнали «Світ чекає крилатих».
3 липня — День працівника морського й річкового флоту
Щороку в першу неділю липня ми святкуємо професійне свято всіх фахівців, які працюють у морському чи річковому флоті України.
За останні десятиліття робота моряка частково позбулася ореолу романтики та пригод, який мала століттями. Мореплавці вже не відкривають нових островів, морів та течій. Однак морський і річковий флот нині перевозить більш як 80 % світового обсягу вантажів, а вчасність і безпека цих перевезень прямо впливають на добробут кожної країни у світі.
Коли через аварію на Суецькому каналі потік суден ним зупинився всього на кілька днів, люди по всьому світу зазнали багатомільярдних збитків. Важливі матеріали чи товари спізнилися, якісь компанії не змогли через це виконати запланованої роботи, десь загальмувалося або і припинилося виробництво… Увесь світ ще раз усвідомив важливість флоту і праці моряків!
Отож на початку липня не забудьте привітати тих, хто забезпечує перевезення вантажів і людей водними шляхами та займається будь-якою іншою роботою, яка потребує використання човнів чи кораблів!
8 липня — День родини в Україні
Свято День родини, або День сім’ї, в Україні можна відзначати двічі. Спочатку 15 травня святкуємо Міжнародний день сім’ї, запроваджений ООН задля того, аби допомагати суспільству розв’язувати проблеми сімей і пропагувати сімейні цінності.
В Україні ми маємо й національний День родини/сім’ї. Започатковане 2012 року свято щороку відзначається 8 липня. Приурочене воно до дня святих Петра і Февронії. Це подружжя слугує зразком шлюбу й сімейної любові для багатьох поколінь православних християн.
Ми рідко над цим замислюємося, але людство і всі сторони його життя тримаються на родині. Дехто порівнює родину з атомом людства. Якби люди припинили утворювати родини, це означало б кінець суспільства! Водночас родинне життя для багатьох людей відступає на задній план, поступаючись місцем роботі. Тому свято, присвячене родині, є приводом для громадськості обговорити та спробувати розв’язати або хоча б полегшити матеріальні, соціальні, побутові та навіть психологічні проблеми, з якими люди стикаються в шлюбі, при народженні та вихованні дітей.
11 липня — Всесвітній день шоколаду
Одне з найсолодших свят у світі започаткували французи 1995 року. Воно стрімко здобуло популярність у країнах — виробниках найсмачнішого шоколаду, зокрема у Швейцарії та Бельгії. Далі ініціативу підхопили інші країни в Європейському Союзі та за його межами.
Відзначають це свято і в Україні, зокрема у Львові. Традиційно кондитерські фабрики та приватні цукерні влаштовують майстер-класи, дні відкритих дверей, а також акції та розваги, пов’язані із шоколадом, і для дорослих, і для дітей.
11 липня — День рибалки
У другу неділю липня в Україні вшановують і вітають працівників професійних рибальських бригад, а також риболовів-аматорів. Словом, це ваше свято, якщо ви заробляєте собі на хліб виловом риби, чи просто бавитеся з вудкою на вихідних.
Рибальство — важлива для людства галузь. Більшість морської риби на нашому столі — виросла в дикій природі й виловлена риболовами в морях чи океанах, на відміну від річкової чи озерної, яку нині здебільшого вирощують.
А риболовля як хобі — традиційно чоловіча розвага. Однак нині чимало жінок теж зрозуміли принадливість цього заняття: встаєш собі ще до сходу сонця, береш вудки й наживку, їдеш до ставка чи річки… і годинами в повній тиші спостерігаєш за поплавцем. Для кожної сучасної людини це просто розкіш — кілька годин побути серед природи без шуму, галасу й гаджетів.
Отож якщо серед ваших знайомих є рибалки, обов’язково їх привітайте з їхнім святом!
20 липня — Міжнародний день шахів
Чи не найдавніша гра для справжніх розумак і стратегів родом з Індії. Щоправда, науковці стверджують, що більш як п’ять тисяч років тому подібна гра була в Єгипті, а у IV столітті вікінги завезли в Київську Русь схожу на шахи гру під назвою тавлія.
У звичному для нас вигляді на територію України шахи потрапили у Х столітті з Персії. Відтоді мода на шахи ніколи не проходила. Однак єдині для всього світу правила гри в шахи ухвалили аж у XIX столітті. Відтоді почали проводити міжнародні турніри за листуванням: шахісти-суперники надсилали один одному листи, у яких зазначували свій черговий хід. Перший такий турнір за участю харківських, російських та французьких шахістів тривав аж три роки!
А от День шахів в Україні разом із рештою світу почали святкувати лише з 2011 року. Щороку до цього свята всюди, де є шахові клуби, відбуваються місцеві турніри, а 20 липня в Києві, у спеціальній шаховій альтанці в парку Шевченка (традиційне місце збору шахістів у вихідні дні) проводять святкові «шахові» заходи.
20 липня — Міжнародний день торта
Цьому міжнародному святу всього 10 років (воно стало міжнародним 2011 року), але воно стрімко здобуло популярність у всьому світі. І не лише через те, що діти та дорослі обожнюють тортики.
Річ у тім, що йдеться про дуже незвичайні торти! Започаткували це свято в спільноті «Міланський клуб» Королівства Любові. До товариства Королівство Любові входять музиканти, кулінари, художники та багато інших митців. Словом, це свято не лише кондитерського мистецтва, а і творчих натур. І коли це свято започаткували на неофіційному рівні 2009 року, публіці представили… музичний тортик — фактично концерт!
З 2011 року міжнародне свято має особливу тему. Приміром, 2014 року темою Дня торта став «Парад Планет», 2016 року — «Подорож у часі», 2017 року — «Сад Любові».
Нині в Дні торта беруть участь не лише любителі солоденького та кондитери, а й кінематографісти, музиканти, літератори та просто аматори-митці. Вони організують виставки найнезвичайніших тортів, благодійні кулінарні ярмарки, аукціони витворів сучасного мистецтва, музично-кондитерські шоу, різноманітні флешмоби тощо. Усе це проходить під девізом: «I cake you!» (Слово cake означає торт, тож цей вислів можна приблизно перекласти як: «Я тортаю тебе», або «Я прийду до тебе з тортом»).
30 липня — Міжнародний день дружби
Ідея цього свята народилася ще на початку XX століття, однак ООН започаткувала офіційний Міжнародний день дружби аж у квітні 2011 року. Цей день стає приводом нагадати урядам світу та всім людям про важливість злагоди, співпраці між країнами, народами, релігійними спільнотами.
Людям слід цінувати мир, навчитися запобігати конфліктам, розбудовувати добросусідські відносини між народами, країнами та спільнотами, бути толерантними та допомагати одне одному розв’язувати спільні проблеми. Отож це свято закликає людство залагоджувати конфлікти та налагоджувати дружні стосунки.
Нагадаємо, що 9 червня ми святкуємо День друзів. На відміну від Дня дружби, День друзів покликаний підтримувати особисті дружні взаємини й навчати людей цінувати своїх вірних друзів.
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
14.05.2021