Навчальний тиждень № 32: тренуємо навички та ліквідуємо прогалини
Діагностичні роботи, екскурсії, презентація проєктів: на що батькам слід звернути увагу впродовж цієї триденки
Цей навчальний тиждень триває всього три дні, тож тематикою він продовжує попередній. У п’ятницю діти представлять результати соціокультурного проєкту, розпочатого перед Великоднем. Він присвячений пам’ятним датам і календарним святам травня.
Звертаємо вашу увагу: діти продовжать користуватися зошитом, отриманим минулого тижня! Він спарений, зважаючи на коротку тривалість тижня, що розпочався. Зауважимо, завдань у ньому для дітей більш ніж достатньо ;).
1 клас
Шкільний психолог і медсестра цього тижня попрацюють із дітьми, аби перевірити, як вони розвиваються. У разі необхідності вони підготують рекомендації, які учитель передасть батькам під час індивідуальної консультації.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Якщо діти не пройшли вихідний тематичний селфі-аудит з української мови наприкінці минулого тижня, він обов’язково відбудеться на початку цього.
-
Чекайте вихідного селфі-аудиту з математики. За його результатами діти ліквідують прогалини в знаннях і готуватимуться до діагностувальної роботи, що відбудеться після завершення травневих свят.
-
На уроках всесвіту діти презентують готові проєкти «Що? Де? Коли?», «Друге життя речей» і «Рятівники планети». Відбудеться вихідний тематичний селфі-аудит.
2 клас
Якщо з вами цього тижня зв’яжеться вчитель, аби обговорити прогалини в знаннях вашої дитини, не засмучуйтесь, а обов’язково додержуйте наданих класоводом рекомендацій. Цей рік особливо складний для всіх без винятку молодших школярів: карантинні обмеження дуже заважають навчальному процесу. Однак дитина обов’язково надолужить те, що недовчила!
У планах учителя також проведення індивідуальних бесід із дітьми. У них йтиметься про те, як проводити свята з користю.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Якщо вихідного селфі-аудиту з української мови діти не пройшли минулого тижня, він відбудеться на початку цього. А ще дитина напише діагностувальну роботу!
-
Якщо епідемічна ситуація дозволяє, а діти минулого тижня не побували на екскурсії до зеленої зони, ботанічного саду, зоопарку тощо, то цей візит може відбутися цього тижня. Подбайте того ранку про зручне взуття та відповідний одяг для дитини. Крім того, діти презентуватимуть результати проєктів «Першоцвіт у горщику», «Птахи-співаки», «Тварини минулого» і пройдуть вихідний тематичний селфі-аудит.
-
На уроці англійської мови може відбутися вихідний селфі-аудит. Діти ліквідують виявлені прогалини в знаннях і навичках.
3 клас
Цього тижня вчитель у разі потреби може зв’язатися з вами, аби поговорити про те, як найкраще ліквідувати прогалини в знаннях дитини. Крім того, дитині може знадобитися букет квітів — це якщо в класі відбудеться «Урок пам’яті» з покладанням квітів до пам’ятника захисникам України.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Якщо в п’ятницю на уроці української мови не було тематичного вихідного селфі-аудиту, він запланований на сьогодні чи завтра. Цього тижня діти обов’язково писатимуть діагностувальну роботу!
-
Не було екскурсії на природу минулого тижня? Цього тижня вона обов’язково відбудеться, хай навіть віртуальна. Усе залежить від епідемічного кольору вашого регіону. Тож уточніть це питання у вчителя. А ще діти презентуватимуть виконані проєкти «Рослини-фітонциди» й «Рослини-медоноси»
-
Школярики пройдуть вихідний тематичний селфі-аудит з англійської мови.
4 клас
Діти можуть пройти кілька психологічних тестів. Фахівець допоможе прояснити, які сфери знань цікавлять дітей найбільше, а також готовність дітей до переходу в основну школу.
Батьки четвертокласників, у яких учитель виявив значні прогалини в знаннях, можуть отримати дзвінок від класовода. Він надасть рекомендації, як саме допомогти дитині все виправити.
Якщо минулого тижня не було флешмобу у вишиванках, перевірте, чи випрасувана вишиванка вашої дитини. Якщо вона спохопиться вранці: «Ой, сьогодні нам треба прийти у вишиванках!», — то не захопить вас зненацька. Крім того, вашій дитині, можливо, знадобиться букет квітів: у плані виховної роботи — година пам’яті до Дня пам’яті та примирення.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Як і в молодших класах, якщо діти на заняттях з української мови минулого тижня не здійснювали вихідного селфі-аудиту, він відбудеться, можливо, навіть сьогодні. Цього тижня четвертокласники обов’язково напишуть діагностувальну роботу.
-
Одне із занять із предмета всесвіт буде присвячене селфі-аудиту та презентації результатів проєкту «Діагностувальні роботи для лаксиків».
-
На уроці англійської мови відбудеться вихідний селфі-аудит. Діти зможуть порівняти результати вхідного і вихідного тесту та побачити, скільки всього вони навчилися!
Бонус для батьків: поради й підказки
Цитата тижня
Знаєте, чому в освітній системі «Світ чекає крилатих» так багато навчальних і виховних проєктів? А ще — чому ми наполягаємо, що батькам не можна робити їх замість дітей? Улюблений багатьма поколіннями дітей письменник Марк Твен писав:
«Людина, яка хоч раз ухопила кішку за хвіст, знає про котів більше, ніж та, яка тільки читала про них, але ніколи не бачила».
Твен зовсім не жартував: знання засвоюється лише тоді, коли його застосовують на практиці. Ми щодня знаходимо можливості, аби ваші діти могли, образно кажучи, щодня на практиці взаємодіяти з усе новими «котами», які в дорослому житті траплятимуться їм на кожному кроці.
Отож бажаємо вам терпіння, а вашим дітям — успіху в «тренуванні на кішках»!
Поділіться цією сторінкою
05.05.2021