Навчальний тиждень № 18: математичний інтенсив, екскурсії та нові художні техніки
Розповідаємо, чим цього тижня займатимуться школярі, які навчаються за освітньою системою “Світ чекає крилатих”
Кожний урок буде трішечки святковим - адже діти вітатимуть іменинників січня і вивчатимуть традиції відзначення січневих свят. Водночас на заняттях з української мови, математики, всесвіту й інформатики школярі дізнаються надзвичайно багато нових понять. Але вони обов’язково все зрозуміють і засвоять: навчальна програма надзвичайно продумана, відшліфована й довела на практиці свою ефективність. Довіртеся вашому вчителю!
1 клас
У першому класі стартує соціокультурний тижневий проєкт «Січень святковий». Діти добиратимуть і вивчатимуть вірші, пісні, прислів’я, щедрівки й колядки, готуватимуть костюми й вивчатимуть танці тощо. У рамках проєкту школярі вітатимуть однокласників і рідних, чиї дні народження та іменини припадають на січень. Крім того, діти складуть інформаційний довідник, присвячений протипожежній безпеці.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках математики діти ознайомляться з поняттями вартості й місткості. Дізнаються, що таке вартість товару, монети й банкноти, вивчать одиницю вимірювання місткості — літр. Крім того, цього тижня вони розпочнуть навчальний проєкт «Як вимірювали величини в минулому».
-
Під час занять із предмета «Всесвіт» школярики дізнаються, як доглядають за різними свійськими тваринами. Можливо, вчитель організує екскурсію до зоопарку, пташника, риборозплідного ставка тощо — словом, до місця розведення й утримання тварин.
-
Для уроку образотворчого мистецтва цього тижня вашій дитині знадобляться папір, воскові олівці й акварель. А от наступного тижня на урок хендмейду треба підготувати пластикові кружечки. Ваш школярик виготовлятиме з них масажний килимок.
2 клас
Другокласники теж вітатимуть іменинників січня. У рамках чергового тижневого проєкту вони готуватимуть пізнавальні конкурси й вікторини, дізнаються більше про святкування Нового року й Різдва в різних країнах світу.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках математики діти вчитимуться множити й ділити з нулем. Крім того, вони освоюватимуть задачі на відношення кратного порівняння (тобто задачі, де треба визначати, у скільки разів одне число більше або менше за друге). Цього тижня школярі також розпочнуть навчальний проєкт «Знати таблицю множення як свої п’ять пальців».
-
У рамках занять із предмета «Всесвіт» ваша дитина може побувати на екскурсії в зимовому саду, природничому музеї, теплиці тощо. На неї також чекає практична робота зі складання маршруту за планом місцевості (до речі, попросіть її показати вам умовні позначення й пояснити їх значення). А головне, наприкінці тижня вона презентуватиме результати своєї роботи над навчальним проєктом, над яким працювала з минулого тижня, а також напише вихідний тематичний селфі-аудит.
-
На урок арт-технологій дитині знадобиться солоне тісто — запитайте в учителя, чи треба вам зробити його самостійно, чи хтось із батьків підготує його на весь клас.
-
Учитель може організувати психологічне тестування учнів для визначення мотивації навчання. Результати дослідження допоможуть педагогу спланувати індивідуальну роботу з кожним школяриком.
3 клас
У рамках тижневого соціокультурного проєкту на тему січневих свят третьокласники виготовлятимуть вітальні листівки й сувеніри іменинникам січня, складуть усний журнал про святкування Різдва й Нового року в різних країнах, а також долучаться до пізнавальних конкурсів і вікторин.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях із математики діти дізнаються багато нових понять. Так, вони вивчать одиниці й формули вимірювання швидкості та вчитимуться розв’язувати задачі про спільну роботу. Крім того, школярі вивчать взаємозв’язок між ціною, кількістю й вартістю.
-
Уроки всесвіту будуть присвячені вивченню будови організму й особливостей життя різних тварин.
-
На урок образотворчого мистецтва треба підготувати гуаш, кольорові олівці та фломастери. Ваша дитина повинна мати вибір, у якій техніці малювати запропонований учителем предмет.
-
Класовод разом зі шкільним психологом може перевірити рівень мотивації навчання дітей. За результатами тестування вчитель скоригує індивідуальну роботу з дітьми.
4 клас
Четвертокласників залучать до виховного проєкту, під час роботи над яким вони вивчатимуть традиції святкування зимових свят в Україні та інших країнах світу. Крім того, вони дізнаються багато нового про дітей — дослідників і винахідників.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
Цього тижня на заняттях із математики діти розпочнуть і завершать навчальний проєкт, присвячений фантастиці Жуля Верна й науковим відкриттям. Крім того, четвертокласники пройдуть вихідний тематичний селфі-аудит. Діагностувальну роботу вони писатимуть уже наступного тижня.
-
Для уроку хендмейду підготуйте кольоровий папір, картон і ножиці. Ваш школярик виготовлятиме витинанку. На урок образотворчого мистецтва знадобляться папір, пензлі, гуаш або акварель і, можливо, коктейльна трубочка. Дитина навчатиметься графічної техніки ляпкографія.
-
У класі може відбутися психологічне тестування дітей для визначення рівня пізнавальної активності. Що це таке й навіщо перевіряти цей показник у молодших школярів, ви дізнаєтеся з публікації, посилання на яку ми розмістили трохи нижче — у розділі «Бонус для батьків».
Бонус для батьків: поради та підказки
Поділіться цією сторінкою
17.01.2022