Шкільний тиждень № 14 — ботанічний
Ботаніка — це зовсім не нудно, якщо її вивчають «окрилені» діти…
Надворі — зимно й подекуди навіть сніжно. А діти, які навчаються за освітньою системою «Світ чекає крилатих», на цілий навчальний тиждень повернуться в літо. На кожному уроці вони засвоюватимуть основи ботаніки — і в теорії, і навіть на практиці.
1 клас
Першокласники ознайомляться з поняттями «флора» й «ботаніка». У класі стартує тижневий проєкт «Флора — рослинний світ планети». Діти збиратимуть цікаві матеріали, пісні, вірші, загадки на «рослинну» тему, можуть узяти участь в інсценізації. У класі відбудуться вікторини й конкурси.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- У навчальній програмі запланована екскурсія до парку, зимового саду, теплиці, оранжереї тощо. Усе залежить від епідемічної ситуації у вашому регіоні. Уточніть у вчителя, чи відбудеться така екскурсія, і підготуйте дитині зручні взуття й одяг на той день.
- Цього тижня школярики розпочинають навчальний проєкт «Город на підвіконні». Запитайте у вчителя: можливо, вашій дитині знадобиться пакуночок якогось насіння.
- Перевірте, чи в порядку пензлики, акварель та гуаш. Потурбуйтесь, аби в дитини був тоненький, м’який та охайний (без «неслухняних» волосинок) пензлик: інакше «крапельки» петриківки не вдадуться! Основи саме цієї образотворчої техніки і вивчатиме ваш школярик найближчими днями.
2 клас
У другому класі основи ботаніки вивчаються більш глибоко. Діти розпочнуть тижневий проєкт «Рослини в моєму житті». Вони ознайомляться з «Червоною книгою», займатимуться озелененням класу, навчаться доглядати кімнатні рослини й навіть спільно створять леп-бук про одну з рослин!
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На предметі «Всесвіт» другокласники вивчатимуть будову рослини, навчаться визначати типи рослин та лісів. На якомусь етапі їм знадобиться ваша допомога — у підготовці проєкту «Рослини у творах мистецтва».
-
Радимо повторити розділ геометрії, присвячений колу і кругу: ваша дитина вже зараз вивчатиме, чим коло відрізняється від круга, що таке діаметр і радіус. Одразу заспокоїмо: про обчислення довжини кола чи площі круга поки що не йдеться ;)
-
Незабаром — різдвяно-новорічні свята, тож на інформатиці діти самостійно створять електронну вітальну листівку — і, звісно, з рослинним мотивом!
3 клас
У рамках тижневого ботанічного проєкту третьокласники готуватимуть інформаційний довідник «Зникаючі види рослин», добиратимуть цікаві рецепти наїдків і напоїв з овочів та фруктів. У класі також готуватимуть буклет «Рослини мого краю» та «Квітковий годинник». До того ж заплановані цікаві вікторини, конкурси, озеленення класної кімнати — тож дитині не раз знадобиться ваша допомога — і порадою, і справою!
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Попереджаємо: вашу дитину очікує діагностувальна робота з української мови! Крім того, вона має вивчити напам’ять вірш, тож вам доведеться проконтролювати процес вивчення та повторення.
-
У вас є циркуль? Бо цього тижня вони обов’язково знадобляться — на математиці діти вчитимуться будувати коло за допомогою циркуля. А ще учитель попросить принести палетку - розграфлену плівку для вимірювання площі різних фігур. Як її виготовити, щоби вийшло вдало з першого разу, дивіться в цьому відео. (Зверніть увагу, яку ручку використовує авторка відеоінструкції!)
-
На інформатиці діти ознайомляться з антивірусними програмами та навчаться безпечно шукати, переглядати й завантажувати відеофайли.
4 клас
У четвертому класі стартуватиме проєкт «Зникаючі види рослин мого краю». Можливо, дитина захоче взяти участь в озелененні класу, тож продумайте, яку рослину з вашого підвіконня ви готові віддати. Можливо, доведеться допомогти синові чи дочці пригадати книжки, дитячі твори, персонажами яких є рослини, а також імена їх авторів. А якщо в класі вирішать розіграти інсценізацію на ботанічну тему, попросіть учителя її зафільмувати і викласти в батьківську групу.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На українській мові діти візьмуться за особливо важку для багатьох тему: префікси з/с і роз/без. Радимо зазирнути в правопис (нагадуємо, у новий, 2019 року! Правда, щодо згаданих префіксів нічого не змінилося) і повторити відповідні правила.
-
Школярики навчаться створювати й редагувати таблиці в текстовому редакторі. Також вони освоять створення календарів, оголошень і запрошень.
-
На образотворчому мистецтві вашій дитині знадобиться пластилін — для виготовлення фризу. Для уроку хенд-мейду теж буде потрібен пластичний матеріал; який саме — уточніть у вчителя.
Бонус для батьків: оновлення на нашому сайті
Новини стають усе похмурішими. «Балакучі голови» в телевізорі дають страшні прогнози. Таке діє на нерви не тільки дорослим. Негатив із телеекрану особливо позначається на дітях: і тому, що вони взагалі легше піддаються маніпуляціям, і тому, що розуміють далеко не все й не так, як дорослі. Як оборонити вразливу дитячу психіку від потоку негативу, читайте в статті
Захистіть дітей від страшних новин.
Замість того, щоби вмикати телевізор і поглинати погані новини, пропонуємо спланувати родинне дозвілля навколо підготовки до Миколайчика, Нового року та Різдва. А поки ці дати наближаються, можна
обрати з переліку найнезвичайніших свят грудня будь-яке до вподоби і влаштувати мінісвяткування.
Звісно,
у грудні відзначається чимало цілком «звичайних» професійних свят. І вчителям-класоводам, і батькам не зайве переглянути їх і пригадати: чи є в колі знайомих люди, яких слід привітати?
Цитата тижня
Ми не завжди розуміємо, чому наші діти реагують на щось несподіваним чином. Приміром, лякаються Діда Мороза; ображаються на безневинне, сказане цілком мирним тоном татове зауваження; не сплять ночами через телерепортаж із лікарні… Зважаючи на те, що новорічно-різдвяний сезон — це казкова пора, ми знову процитуємо математика-казкаря (чи то казкового математика?) Льюїса Керрола:
«Як тебе розуміти? — Розуміти мене не обов’язково. Обов’язково любити і вчасно годувати».
Кожна мама знає свою програму-мінімум: щоб увечері родину чекала гаряча вечеря, у шафі був запас чистої білизни хоча б на один день, промоклі кросівки одразу потрапляли на теплу батарею, а кожна дитина отримала втомлений, зате щирий поцілунок у лобик, щічку чи за вушком. Для малечі головне — що її безумовно люблять.
Отож любіть своїх дітей. А проблеми… вони або відпадуть самі, або ви їх вирішите. Головне — любіть і вчасно годуйте ;)
07.12.2020