Огляд навчального тижня №25: нові шкільні виклики
Новий огляд дасть змогу батькам спланувати життя навколо чергової п’ятиденки свого школярика, уникнувши зайвих клопотів і нервування.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
У четвертому класі стартуватиме соціокультурний тижневий проєкт, присвячений українському театральному мистецтву. Крім того, діти створюватимуть подарунки й добиратимуть вітання для березневих іменинників, а також дізнаються багато нового про свята, що припадають на перший місяць весни. Зокрема вони готуватимуться до 8 Березня, Дня письменника, Дня поезії, дня народження Тараса Шевченка й до жартівливого свята — Дня різнокольорових шкарпеток.
На уроках математики діти досліджуватимуть властивості десяткових дробів, зокрема навчаться обчислювати відсоток від числа й знаходити число за його відсотком.
Під час занять з арттехнологій діти зшиють м’яку іграшку. Виготовлять квітку-сувенір у техніці об’ємна паперопластика. Досліджуватимуть основні етапи розвитку хореографічного мистецтва й те, як танець може розповідати. Ознайомляться з африканською музикою, інструментами для її виконання й танцями деяких країн цього континенту. Дізнаються, що таке штучний інтелект, робототехніка й інші цікаві технологічні інновації.
Що варто взяти на олівець батькам
Цього тижня на заняттях з англійської мови діти захищатимуть навчальний проєкт «Настільна гра», а також виконають вихідний тематичний селфі-аудит. Діагностувальна робота із цього предмета відбудеться аж наступного тижня.
На одному із занять з української мови заплановано ще одне випробування для четвертокласників — письмовий переказ. Для багатьох із них переказ — це найважчий тип завдань. Якщо дитині складно його виконувати, порадьтеся з учителем, як допомогти їй розвинути вміння зосереджувати увагу.
На уроці інформатики діти виконають і презентують власний проєкт цифрового пристрою майбутнього або просту модель робота з конструктора чи підручних матеріалів.
У березні в Україні відзначається День театру. Отож у разі можливості класовод організує екскурсію до театру або виступ шкільної драматичної студії чи драмгуртка.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— фетр, стрічка, кільце для ключів (карабін), ножиці, простий олівець (крейда для кравців), нитки муліне або котушкові, голка з великим вушком у гольнику, швацькі булавки (2 шт.), наповнювач (поролон, холофайбер, вата), прикраси для декорування;
— кольоровий двосторонній папір, ножиці, клей ПВА, простий олівець, лінійка.
Вас може зацікавити
Вам іноді здається, що ваш школярик мав би набагато швидше розібратися, як пишеться не з дієсловами й де ставити апостроф? Часто батьки з так званою вродженою грамотністю щиро не розуміють труднощів, із якими стикається дитина, у якої згаданої здібності або немає, або вона слабко розвинута. Виявляється, на льоту опановувати закономірності граматики й орфографії та правильно застосовувати їх у щоденні — це талант, який трапляється відносно рідко, а на успіхи школярика в опануванні правопису до того ж упливає багато чинників, яких він ще не в змозі контролювати! Дізнайтеся про перешкоди, що заважають дітям отримувати високі результати на уроках рідної мови, а також як татусі й мами можуть допомогти школярикам долати ці проблеми, у публікації
«Грамотними не народжуються».
Жодним батькам, вихованим на європейських цінностях, не хочеться, аби їхні доньки стикалися з гендерною дискримінацією — ні відкритою, ні прихованою. Застрахувати їх від проявів її з боку оточення поки що неможливо. А от зробити дівчинці «щеплення» від мізогінії, спрямованої проти самої себе (коли людина діє всупереч власним інтересам, керуючись нав’язаними суспільством стереотипами про себе як про «нижчу істоту»), — цілком реально! Які шкідливі уявлення про роль жінки в суспільстві можуть псувати життя вашим донькам уже зараз, який чинник виховання дівчаток найбільше сприяє формуванню нормальної самооцінки й розвитку якостей, необхідних для досягнення успіху в кар’єрі та в житті, і як його забезпечити, — читайте в матеріалі
«Не просто “господиня”: як прищепити доньку від прихованої мізогінії та виростити її сильною, успішною і щасливою».
Здатність правильно обирати між тим, що треба, і тим, що хочеться, — самодисципліну — часто ототожнюють із силою волі. Однак здатність ігнорувати імпульси («хотілки») — це, скоріше, звичка. Її можна виробити в себе й самостійно — у дорослому віці. Однак краще, коли самодисципліну людині прищеплюють ще в дитинстві тато й мама. Як же хорошим батькам допомогти дитині створити звичку виявляти дисциплінованість, тобто добровільно й постійно додержувати певних правил і не піддаватися спокусам? Підкаже стаття
«Виховуємо самодисципліну: 8 порад турботливим батькам».
Поділіться цією сторінкою