Огляд навчального тижня №9: дізнаємося більше про рідну країну
Які нові проєкти, художні техніки, знання про Україну й світ підготували автори проєкту “Світ чекає крилатих” для школяриків на початку другої чверті?
Чого чекати від шкільного тижня
У першому класі стартує соціокультурний тижневий проєкт «Є у світі одна країна». Діти розподілять різноманітні завдання, покликані збагатити їх знаннями про Україну, її видатних представників, історичні пам’ятки, мальовничі куточки тощо.
Під час занять із математики школярики далі вивчатимуть цифри й числа. Вони вчитимуться не лише писати їх, а й порівнювати, набуватимуть корисних знань про пов’язані із цими числами геометричні фігури, монети / купюри тощо.
Діти здобудуть багато нових знань про рух сонця небосхилом, про зв’язок висоти сонця над горизонтом із довжиною тіні від предметів на землі. Допоможе їм у цьому новий навчальний проєкт «Театр тіней».
На уроках арттехнологій першокласники дізнаються, що таке оркестр. Навчаться дихальних вправ і ознайомляться з поняттям темпу мовлення. А ще створять оберіг із природних матеріалів.
Що варто взяти на олівець батькам
На уроках української мови ваші хлопчики й дівчатка презентуватимуть готові проєкти «Моя улюблена дитяча газета, дитяча сторінка в місцевій чи районній газеті» або «Мій улюблений дитячий журнал». А ще продемонструють рівень засвоєння нових знань, здійснивши вихідний тематичний селфі-аудит.
Син (донька) може потребувати вашої допомоги для виконання одного із завдань соціокультурного проєкту. Наголосимо: робіть замість неї лише те, чого вона ще не здатна зробити за віком! Можливо, вам доведеться організувати сімейний похід у бібліотеку, видрукувати матеріал з інтернету тощо. Але не малюйте, не переписуйте, не створюйте поробок замість дитини!
Учитель може провести спільну бесіду з батьками й дітьми про захист прав дитини.
На уроках арттехнологій вашому синові (вашій доньці) цього тижня знадобиться таке: клей, ножиці, різноманітне насіння (горох, квасоля, рис, гречка, пшоно, зерна кави, кукурудзи, соняха, гарбуза тощо).
Вас може зацікавити
Колись єдиними конкурентами книжці були футбольний м’яч і ляльки. Зараз за увагу школярика щодня змагаються численні ґаджети. Та є способи повернути в його життя чарівний світ друкованого слова! Вони не заберуть у вас забагато часу, а натомість додадуть приємного спілкування з родиною та цікавого й корисного дозвілля із сином (донькою). Дізнайтеся про них зі статті
10 способів заохотити дитину більше читати
Відколи з’явилися доступні для кожного засоби друкування тексту — друкарські машинки, а затим і персональний комп’ютер із принтером, мистецтво писати красиво занепало й утратило значення для більшості людей. Однак останнім часом каліграфія стала знову набувати популярності. Чому? Відповідь — у нашій публікації
«4 причини вчити школярів основ каліграфії»
Ваша дитина може зайти до ванної почистити зуби й «зависнути» біля дзеркала на десять хвилин? Марнує на прибирання своїх іграшок пів дня? Годинами миє дві тарілки? Це далеко не завжди вина дитини! Чому школярик не використовує раціонально свого часу, підкаже матеріал
«Час під контролем: 7 причин, чому дитина не встигає».
Поділіться цією сторінкою