Огляд навчального тижня №6: знайомимось із малою батьківщиною
Дізнайтеся, навіщо ваша дитина ще в початковій школі вивчає локальні історію, географію, туристичні й культурні пам’ятки, навчається орієнтуватись у місті / селі, де мешкає.
Основи краєзнавства викладають не лише задля виховання в дітей і молоді патріотизму. Уроки такої тематики приносять велику практичну користь.
Так, якщо ви знаєте про всі музеї, бібліотеки, пам’ятники, театри, історичні й культурні об’єкти, мистецькі студії та гуртки на відстані пішої прогулянки, то ні вам, ні вашим гостям з іншого міста не доведеться нудьгувати у вихідні. Якщо ви змалку обізнані з провідними підприємствами й організаціями у вашому місті, знаєте, які галузі занепадають, а які — на підйомі, — легше визначитися з вибором професії, а затим і знайти роботу. А якщо маєте добре уявлення про ресурси, наявні у вашому населеному пункті й навколо нього — простіше обрати вільну ринкову нішу й започаткувати власний бізнес.
Інформація — це справді сила. Уже з першого класу ваш школярик здобуватиме щодалі більше знань про малу батьківщину, які йому ставатимуть у пригоді й нині, і в дорослому житті.
Чого чекати від навчального тижня
У першому класі стартує соціокультурний проєкт «Краще рідного краю немає». Щоби дізнатися багато нового не лише про Україну загалом, а й про рідне місто чи село, ваші діти добиратимуть пісні, вірші, прислів’я, приказки, цитати відомих людей про рідний край. Досліджуватимуть природні ресурси, клімат й екологічну ситуацію в рідному регіоні і їхній вплив на здоров’я людей.
На заняттях з української мови стартує навчальний проєкт «Моя улюблена дитяча газета / дитяча сторінка в місцевій чи районній газеті».
Під час занять із всесвіту першокласники навчаться розпізнавати штучні і природні середовища — як на ілюстраціях, так і у власному довкіллі. У разі можливості діти долучаться до впорядкування пришкільної території — з допомогою дорослих висадять молоді деревця й кущі.
На уроках арт-технологій діти вивчатимуть основні й похідні кольори, ознайомляться з різноманітними музичними інструментами і їхнім звучанням, а також дізнаються про особливості віршової і прозової мови, про ритм. Навчаться розрізняти скоромовки, чистомовки, лічилки й мирилки.
Що варто взяти на олівець батькам
Працюючи над тижневим проєктом, першокласники колективно укладуть інформаційний довідник про вплив клімату, природних ресурсів, екологічної ситуації що склалася в селі / місті, на здоров’я його жителів. Можливо, дитині знадобиться ваша допомога з пошуками певної інформації на цю тему.
Разом із сином (донькою) пошукайте в інтернеті інформацію про назви вулиць, проспектів і площ вашого населеного пункту. Чиїм ім’ям назвали вулицю, де ви живете? Чим ця людина прославилася? Ці відомості першокласнику знадобляться під час гри «Що? Де? Коли?» в класі.
Радимо відсвіжити ваші знання у галузі геометрії: що таке пряма, відрізок, промінь, чим різняться коло і круг, площа і площина. Коли ваш школярик навчатиме вас цього, ви зможете допомогти йому усунути неточності!
Програма передбачає екскурсію до місцевого краєзнавчого музею. Зважаючи на ситуацію, учитель може замінити її на віртуальну. У разі живої екскурсії потурбуйтесь про якнайзручніше взуття для дитини і зв’язок з учителем!
На уроках арттехнологій дитині цього тижня знадобиться таке:
— ножиці, акварельні чи гуашеві фарби, пензлики, склянка-непроливайка для води, 1–2 паперові серветки / паперові рушники / аркуш паперу для малювання А4.
Вас може зацікавити
Шкільний режим дня став звичним для дитини. Настав час переглянути її домашні обов’язки й додати один-два нові. Зайнятим рукам ніколи бешкетувати! Публікація
«Що можна доручати першокласнику» допоможе вам прищепити синові (доньці) одну-дві корисні навички й водночас не перевантажити його (її).
Школяр мусить мати постійне місце для виконання домашніх завдань, навіть якщо поки їх йому не задають. Як облаштувати ідеально зручний куточок для цього, якщо у квартирі немає місця, читайте в нашому матеріалі
«Робоче місце школяра»
Чи збереже дитина бажання навчатися після перших реальних труднощів у школі? Усе залежить від того, чи розуміють батьки різницю між дорослим мозком і дитячим. Детальніше — у статті
«Як допомогти дитині добре вчитися: «дорослі» способи, що не спрацьовують».
Поділіться цією сторінкою