Огляд навчального тижня №30: опановуємо цінні соціальні вміння
У новому випуску — про нові проєкти, візит психолога, а також важливий для батьків організаційний момент.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від шкільного тижня
У першому класі стартує соціокультурний проєкт «Дружити треба вміти». Діти дізнаються більше про відносини між людьми в колективі, як розв’язувати конфлікти та уникати їх. Залежно від формату навчання (очного чи дистанційного) і можливостей школи й батьків учитель може запропонувати дітям такі види діяльності, як пошук і вивчення віршів, пісень, прислів’їв, мирилок і лічилок; підготовка обладнання, костюмів, інсценізацій, лялькових вистав, організація виставки книг чи малюнків тощо.
У межах проєкту відбудеться дискусія «Чи пов’язані стосунки в колективі і стан здоров’я людей?». А ще діти дізнаються, хто такі медіатори, і повправляються розв’язувати конфлікти, додержуючи низки правил.
Під час уроків української мови першокласники вдосконалюватимуть навички читання й розуміння тексту, ділитимуться враженнями про прочитані ними твори про дружбу. Писатимуть аудіо- й зорові диктанти.
На математиці заплановано повторення й закріплення навичок обчислювати числові й буквені вирази, рівності й нерівності.
На заняттях з усесвіту діти пригадуватимуть і поглиблюватимуть знання про рукотворні об’єкти довколишнього світу. Стартують навчальні проєкти «Друге життя речей», «Рятівники планети (акції збору макулатури, пластика, ганчір’я)».
Під час занять з арттехнологій діти створять орнамент для вишиванки; дізнаються про особливості сучасного танцю; ознайомляться з поняттям рими й засобами її творення.
Що варто взяти на олівець батькам
Учитель проведе тестування «Який я друг». Для тих, у кого тест виявить можливі проблеми з однолітками, по змозі влаштують індивідуальні бесіди зі шкільним психологом. Його роль — допомогти школярикам, які цього потребують, розібратися в тонкощах стосунків.
На уроках арттехнологій знадобляться кольорові олівці й ножиці для паперу.
Цього тижня класовод може запросити батьків на зустріч із теми «Як стати справжнім другом своєї дитини».
Вас може зацікавити
Чи знаєте ви, що 60% школярів страждають від помірного зневоднення під час навчання? Дослідження засвідчили, що недостатнє споживання води послаблює увагу, погіршує пам’ять і знижує загальну успішність дітей. У статті «Півтора літра успіху: неочевидний чинник, що впливає на навчання» розповідаємо, як правильно організувати питний режим школяра, щоб покращити його навчальні результати, зменшити втомлюваність і підвищити розумову активність. Дізнайтеся,
скільки води має випивати дитина щодня і як прищепити їй корисну звичку пити достатньо рідини
Що означає справжня дружба між батьками та дітьми? Чи можливо для тата й мами поєднувати авторитет і дружні стосунки із сином чи донькою? У публікації
«Бути другом власній дитині — що це означає насправді» розбираємося, як будувати довірливі взаємини зі школяриком, не перетворюючись на «друзяку» і не втрачаючи батьківської (материнської) ролі. Стаття розповість про важливі принципи спілкування, які допоможуть вибудувати міцний емоційний зв’язок на все життя й підготують ґрунт для справжньої дружби в майбутньому, коли ваша дитина стане дорослою.
Хочете розвинути уважність та спостережливість вашої дитини? У матеріалі
«Тренуємо дитячу спостережливість» ви знайдете практичні поради й цікаві вправи, які навчать вашого крилатика помічати важливі деталі в довкіллі. Дізнайтеся, як за допомогою простих ігор і завдань можна покращити здатність дитини концентруватися й запам’ятовувати інформацію. Ці навички стануть у пригоді не лише в навчанні, а й у повсякденному житті. Розвивайте спостережливість вашої дитини разом із нами!
Поділіться цією сторінкою