Огляд навчального тижня №22: у світі професій
Черговий огляд допоможе вам краще підготуватися до нової шкільної п’ятиденки вашої дитини й уникнути зайвих клопотів і турбот.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від шкільного тижня
Кожний урок цієї п’ятиденки так чи інакше торкатиметься теми знайомства з професіями. Що більше сфер людської діяльності знатиме дитина, то різноманітніші можливості й напрями для розвитку здібностей поставатимуть перед нею. А вчитель докладе зусиль, аби представити світ професій якнайширше!
Отож першокласники долучаться до нового соціокультурного проєкту «У світі професій». Діти дізнаються більше про те, чим займаються на роботі їхні батьки, а також «приміряють» на себе ті чи ті сфери діяльності. У межах проєкту шукатимуть і вивчатимуть тематичні вірші, пісні, прислів’я; готуватимуть мінівистави, виставки.
Уроки української мови цього тижня розпочнуться з вхідного селфі-аудиту. Школярі можуть відвідати бібліотеку, книжкову крамницю чи побувати на віртуальній зустрічі з дитячим письменником. А ще візьмуться до нового навчального проєкту «Моя улюблена книжка».
Заняття з математики дадуть першачкам уявлення про властивості двоцифрових чисел і трицифрового числа 100. А ще діти вчитимуться складати задачі за рисунком, моделлю і таблицею.
Уроки всесвіту цього тижня присвячені вивченню сприятливих для людини природних і штучних середовищ. Стартує навчальний проєкт «Професії моїх батьків».
Під час уроків арттехнологій діти розмалюють писанку-листівку традиційними символами й орнаментами. Дізнаються, що таке звуконаслідування і як його прийоми використовують у літературі. Пояснять лаксикам, як композитори передають рух у музиці.
Що варто взяти на олівець батькам
Учитель на одному з уроків може влаштувати зустріч із медпрацівником. Мета такого заняття — переконати першокласників, що здоровим бути зовсім не нудно, а навіть… модно.
У разі можливості вчитель організує екскурсію на місце роботи одного з батьків учнів.
По змозі в школі відбудеться майстер-клас, під час якого запрошений фахівець розповість першокласникам про свою професію і навчить їх робити щось нове, корисне й цікаве.
На уроках арттехнологій знадобиться таке: ножиці, кольорові олівці.
Вас може зацікавити
Школярик розтягує будь-яку справу на пів дня? Доводить її до кінця, лише коли їй постійно нагадують про це й контролюють? В’ялий і повільний? Лінощі ні до чого! Перевірте, чи немає у вашого школярика проблем із тайм-менеджментом, і дізнайтеся, як допомогти дитині подолати їх! Підкаже це наша стаття
«Невстигаля: 5 причин, чому школяр може марнувати свій час».
У початковій школі дітей ознайомлюють із досить простими для розуміння (або не раз роз’ясненими в книжках, мультиках чи фільмах) професіями: вчитель, пожежник, лікар, прикордонник, поліціянт, рибалка тощо. Але як татові пояснити 8-річному сину, чим займається системний адміністратор або фінансовий аналітик? А мамі — розповісти дітям про свою роботу в консалтинговій агенції чи інспектором з охорони праці? Часом свій фах вам непросто пояснити дорослому, не знайомому зі специфікою вашої галузі. Та навіть про дуже складну професію можна розповісти так, щоб це зрозуміли 7–10-річні діти! 10 коротких підказок для батьків, які хочуть ознайомити свого школярика зі своєю роботою, читайте в матеріалі
«Як розповісти дитині про свою професію».
Більшість сучасних батьків недооцінюють і здатність дітей допомагати по господарству, і рівень відповідальності, який вони можуть виявляти. Ми схильні жаліти дитину — в учнів початкової школи справді набагато менше вільного часу, ніж у вихованців дитсадка. Водночас кожні мама й тато прагнуть виховати самостійну, пристосовану до життя й не безпорадну в побуті дитину. Які хатні справи здатні виконувати хлопчики й дівчатка віком 6–7 років? У публікації
«Що можна доручати першокласнику» знайдете й відповідь на це запитання, і перевірний список для батьків, і бланк, куди можна вписувати дитячі обов’язки!
Поділіться цією сторінкою