Огляд навчального тижня №30: опановуємо цінні соціальні вміння
Окрилені школярі пригадують і систематизують вивчене, виявляють і заповнюють прогалини в знаннях, водночас здобуваючи нові вміння.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
Соціокультурний проєкт нової п’ятиденки — на тему економного використання часу, електроенергії, води, ощадливого господарювання, розумного купування й інших корисних і вигідних звичок. З посібника-журналу й розповідей учителя, з прислів’їв, приказок, загадок, віршів і пісень, дібраних самостійно в межах виконання проєкту, влаштованих у класі мініатюр-інсценізацій діти дізнаються багато корисного.
У межах проєкту вчитель проведе бліцопитування «Чи правильно я заощаджую». А діти колективно підготують і презентують лепбук «7 простих порад, які допоможуть зберегти довкілля й зекономити».
Під час уроків англійської мови тема ощадливості й планування часу дасть змогу школярам краще зрозуміти й опанувати нові граматичні правила й конструкції.
Діти повторять слова й вирази на теми магазинів, меню й домашніх обов’язків. Нові слова й розмовні фрази стосуватимуться їжі, цін і закупів.
Заняття з української мови будуть присвячені закріпленню знань про текст, його структуру, типи й стилі тексту, жанри творів і вдосконаленню вмінь розуміти й складати тексти, зокрема з теми фінансової грамотності.
На уроках математики крилатики тренуватимуться розв’язувати числові вирази, зокрема зі змінною, рівності, нерівності, а також рівняння.
Упродовж занять зі всесвіту діти поглиблюватимуть свою обізнаність про материки.
Під час уроків арттехнологій діти приготують корисні цукерки й створять ескіз сукні чи костюма з підручних матеріалів. Дізнаються, що таке легка музика, ознайомляться з її класичними зразками. Навчаться визначати, якими засобами поети передають почуття у віршах, і читати їх виразно.
Урок інформатики діти проведуть, будуючи алгоритми з вкладеними циклами.
Що варто взяти на олівець батькам
Школярик може потребувати вашої допомоги, щоб знайти одну-дві дитячі книжки про фінансову грамотність. Вони стануть у пригоді під час одного з уроків української мови.
Для занять з арттехнологій знадобиться таке:
— фартушок, хустка або шапочка кухаря, гумові рукавички; для однієї групи учнів (4–5 осіб) — клейонка / разова скатертина, щоб застелити парту; посудина для змішування, виделка, столова ложка, тарілка, посудини для обкачування цукерок, чорнослив (100 г), курага (100 г), родзинки (100 г), фініки (50 г), горіхи (100 г), мед (2–3 ст. л.), сік лимону (2 ст. л.), для обкачування (какао, насіння маку, льону, кунжуту, кокосова стружка тощо (по 2–3 ст. л.);
— альбомний аркуш (А-4), простий олівець, ластик, кольорові олівці, фломастери, газети або журнали, кольорові поліетиленові мішки для сміття, скоч, клей ПВА.
Учитель може запросити батьків на вебінар-тренінг «Як виховувати успішного господаря».
Вас може зацікавити
Фінансова грамотність починається з дитинства! У статті
«Навчіть школярика правильного поводження з грошима» читайте про те, як допомогти синові (доньці) зрозуміти цінність грошей, навчитися планувати власні витрати й заощаджувати. Корисні поради й вправи допоможуть виховати економного й фінансово відповідального школярика.
Екологія і економія — два боки однієї медалі! Стаття
«Як навчити дитину бути економною й водночас берегти довкілля» розкриває секрети виховання фінансово грамотних й екологічно відповідальних дітей. З неї ви дізнаєтеся, як прості щоденні дії можуть зробити ваш спосіб життя більш дружнім до природи й гаманця. Відкрийте для себе ефективні методи навчання дітей азам «зеленої» економії вже зараз!
Екологічне виховання — це набагато більше, ніж просто модний тренд. У статті
«Екобатьки, екодіти: у чому вигода від виховання екологічно свідомих дітей» ви дізнаєтеся, як формування екологічної свідомості в школярів сприяє розвитку важливих життєвих навичок і світогляду. Відкрийте для себе, як дбайливе ставлення до природи пов’язане з успіхом дитини в різних сферах життя, і чому це важливо для її майбутнього.
Поділіться цією сторінкою