Огляд навчального тижня №11: святковий листопад у початкових класах
Які діагностувальні роботи виконуватимуть ваші крилатики? Які проєкти презентуватимуть? Які екскурсії запропонує класовод?
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
Четвертокласники реалізують соціокультурний п’ятиденний проєкт, присвячений листопаду, його прикметам, пам’ятним датам і святам. Вони вітатимуть іменинників і друзів, у яких цього місяця день народження, виконуватимуть групові тематичні мініпроєкти.
Під час занять з української мови школярики засвоять кілька понять із науки логіка: дізнаються, що таке судження й умовивід, а також навчаться розрізняти істинні й хибні судження. Ці навички просто неоціненні в епоху надлишку інформації і потоку невірогідних новин!
Наприкінці тижня юні математики, перевіривши свої знання з вивченої теми (про це докладніше — трохи далі), розпочнуть новий навчальний проєкт — «Математика на кухні».
На уроках арттехнологій маленькі митці й мисткині дізнаються про різні види танцю і як актори на сцені керують своїми емоціями й увагою. Ознайомляться з музикою Польщі. Створять вітальну листівку. Вони також випробують сили в новому для себе мистецтві створення мініатюрної композиції — топіарію, сконструювавши дерево щастя.
Що варто взяти на олівець батькам
Під час уроків української мови цього тижня школярики презентуватимуть результати проєкту «Вікторина з теми “Речення”». Затим виконають вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
Захист готового проєкту «Населення міст-мільйонників України», вихідний селфі-аудит і діагностувальна робота — ось які відповідальні завдання заплановано для четвертокласників цієї п’ятиденки на заняттях із математики!
Так само буде й на уроках всесвіту. Школярики презентують результати проєктів «Таємниці космосу» або «Зміни земної поверхні (виверження вулканів, робота вітру, води), їхні причини й наслідки. Землетруси», виконають вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
На занятті, присвяченому інформатиці, ваші крилатики теж презентуватимуть результати проєктної діяльності.
Учитель може провести зустріч із батьками, під час якої ви обговорите питання правильного спілкування в родині.
На уроках арттехнологій дитині цього тижня знадобиться таке:
— бісерний дріт, лінійка, ножиці, пластилін, картонний циліндр (гільза від паперових рушників заввишки 5 см), різноколірні ґудзики (15 шт.), стрічка, гофрований папір;
— кольоровий картон, білий аркуш формату А-4, ножиці, клей ПВА, фломастери.
Вас може зацікавити
Чули від знайомих скарги на їхніх підлітків: «Забрав собі в голову, що школа нічого не дає, і зовсім покинув навчатися»? Такій ситуації краще запобігти — вправляти мізки дитині, яка розчарувалася в навчанні, набагато складніше. І профілактичну роботу треба розпочинати вже зараз, поки син (донька) ще в «золотому» віці. Саме зараз, поки ваш крилатик ще в початковій школі, ви можете й мусите вкласти йому в голову переконання: вчитися — потрібно й навіть круто. Як це робити без нудних «лекцій», розповість наша публікація
«Що відповісти на запитання дитини: “Навіщо мені ходити в школу?”».
У вашій родині двоє чи й більше дітей? Певно, не минає і дня без дріб’язкових і галасливих сварок між ними. Вам же доводиться бути то миротворчим контингентом, то переговорником, то суддею в цих конфліктах. Життєвий досвід вам підказує: буває, дорослі брати й сестри недолюблюють одне одного, а то й зовсім припиняють спілкуватися. Тож батьки кількох дітей мріють виховати їх так, щоби ті в дорослому житті дружили, любили, допомагали й підтримували одне одного. І робити це треба, поки вони ще відносно малі й слухаються вас! Сім порад батькам, як навчити дітей миритися й пробачати одне одному, отримуйте зі статті
«Братики-сестрички: наука примирення».
Багато наших проблем родом із дитинства. Їх зазвичай пов’язують з емоційними травмами через булінг у школі, насильство чи трагедію в родині тощо. Однак часто причиною дорослих негараздів є нібито незначні, але критичні помилки, допущені у вихованні. Переконатися, що ви не припускаєтеся їх, допоможе матеріал
«10 помилок у вихованні, що псують дітям доросле життя».
Поділіться цією сторінкою