Англійська улітку: 3 цифрові способи зміцнити знання дитини під час канікул
Побоюєтеся, що за літо дитина забуде всі англійські слова та граматику? Ваш школяр не лише може зберегти всі мовні знання й навички, а й поглибити їх - без жодних зусиль
Ваша дитина засвоїла за рік основи англійської мови. Однак будь-які знання і вміння “іржавіють” і навіть забувають, якщо їх не застосовують! Ви як хороші батьки роздумуєте: що робити?
Записувати молодшого школяра на мовні курси влітку - не вихід. Канікули не просто так придумали: дітям життєво необхідний тривалий відпочинок від занять! Ваша дитина весь навчальний рік старанно вивчала англійську. І якщо змушувати її влітку виконувати вправи, читати тексти чи вивчати нові слова, ви просто відіб’єте в неї бажання навчатися впродовж навчального року!
Завдяки цифровим технологіям кожні родина з сяким-таким доступом до Інтернету здатна забезпечити своїх дітей “мовними” розвагами та іграми. Ви все одно не ізолюєте дітей від телевізора чи ґаджетів. Тож змусьте цифрове середовище не лише розважати дитину, а й навчати її! Хай розваги непомітно для самих школяриків допоможуть їм пригадувати вивчене на уроках і навіть отримувати нові знання!
Аудіокнижки й аудіоспектаклі
На третьому місці нашого хіт-параду цифрових методів ненасильницького вивчення англійської мови - аудіоспектаклі та аудіокнижки для дітей. Аудіозаписи можна вмикати як фон для тихих ігор дитини. Слухаючи книжку, дитина може гратися ляльками, малювати, ліпити з пластиліну, виконувати якусь хатню роботу, що не спричиняє шуму, тощо.
В Інтернеті ви можете знайти багато безкоштовних записів казок і класичних дитячих творів. Ви можете порадитися з вашим учителем: він підкаже, де шукати записи, що відповідають рівню знань вашої дитини. Аудіокнижки допоможуть вашій дитині згадувати вивчені слова, “підхоплювати” з контексту й запам’ятовувати нові, ставитимуть їй “мовний слух” та вчитимуть правильної вимови й інтонації, адже тексти начитують носії мови.
Якщо ви самі теж вивчаєте чи підтримуєте рівень своєї англійської, а рівень володіння нею в дитини теж “не зовсім початковий”, рекомендуємо спробувати яку-небудь платну аудіобібліотеку. У такий спосіб ви отримаєте доступ і до дитячих, і до “дорослих” новинок сучасної літератури. Коли йдеться про англомовні книжки, нині аудіоверсії з’являються дуже швидко після виходу друкованої книжки! Чудова мотивація “прочитати вухами” цікаву книжку до того, як у книгарнях з’явиться її переклад!
Рекомендувати щось конкретне ми не уповноважені. В Інтернеті є огляди та рекомендації на цю тему. Обирайте на свій смак і гаманець будь-який європейський чи американський сервіс.
Мультики англійською мовою
На другому місці з ефективності непомітного вивчення англійської - мультики для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку англійською мовою. Це не лише ідеальний варіант для розвитку “мовного слуху” і розвитку пасивного словника. Найефективніші для підтримання зацікавленості дитини, звісно, - серіали. Викладачі англійської, що спеціалізуються на навчанні дітей, радять розпочати зі щоденного перегляду однієї серії з таких:
1. “Свинка Пеппа” (Peppa Pig)
2. “Мій маленький поні” (My Little Pony)
3. “Фіксики” (Fixies)
Діти із захопленням спостерігатимуть за пригодами давно знайомих і улюблених персонажів, а також непомітно для себе і без жодних зусиль “підхоплюватимуть” нові слова і вирази, формуючи пасивний словниковий запас. А коли пізніше стикатимуться з ними на шкільних заняттях, то без зусиль згадуватимуть їхні значення і не витрачатимуть багато часу на вивчення написання. Ці слова і цілі фрази легко перебиратимуться з пасивного словника в активний. Більш того, діти гарантовано запам’ятовуватимуть правильну вимову слів та інтонацію речень!
Ігри на комп’ютері, приставках і телефоні
Можливо, мультики забезпечать ширший пасивний словник, однак за рівнем мотивації до вивчення нових слів однозначно лідирують комп’ютерні ігри. Звісно ж, ваша дитина гратиметься на комп’ютері чи телефоні. Можливо, вона (або її старший брат чи сестра) має ігрову приставку! З досвіду батьків, які вже доростили хоча б одну дитину до старшого підліткового віку, комп’ютерні ігри типу “пісочниці” (приміром, Mine Craft) чи “виживалки” (для трохи старших дітей, Subnautica тощо) - це чи найпотужніший мотиватор вивчати англійську і якнайшвидше запам’ятовувати нові слова та їхні значення.
Якщо ви потурбуєтеся виставляти потрібні мовні параметри у кожній новій грі, дитина дуже швидко підхоплюватиме слова і вирази, що й ній трапляються. Школярик просто мусить це робити, інакше не зможе гратися! Батьки, які це робили, стверджують: діти не засмучуються, коли чогось не розуміють. Вони просять старших перекласти незнайоме їм слово і твердо його запам’ятовують, бо воно траплятиметься їм дуже часто!
Більш того, залюблена в комп’ютерні ігри дитина буде мотивована приділяти пильну увагу урокам англійської. Саме вони допомагають їй все швидше розбиратися з кожною новою грою! Школа - це, виявляється, дуже корисна штука, - ось що ще усвідомить ваш син чи донька.
Є також цілий клас комп’ютерних ігор, призначених спеціально для вивчення іноземної мови. У них багато діалогів, текстових/звукових коментарів і повідомлень. Якщо така гра вашій дитині сподобалася - чудово! Головне, не розповідайте їй, яка вона КОРИСНА, а ще - не наполягайте, щоб дитина гралася в цю гру, якщо їй стало нецікаво. Ви ж не хочете відбити в неї охоту до ігор?
Словом, раз відібрати ґаджети в дитини неможливо, слід максимально використати їх на користь розвитку та інтелектуального збагачення вашої дитини! Хай собі навчається, граючись.
Спочатку ефект від таких занять буде мізерним. Однак нові знання потроху накопичуватимуться, і в якийсь момент дитина вас приємно здивує. Татусь нині 16-річного сина розповів таке: “Син, із 7-річного віку підсівши на комп’ютерні ігри, навіть не знав, що в налаштуваннях можна виставляти українську чи російську мову. А пізніше йому було просто ліньки це робити! У той самий час він ще й на аніме підсів. Швидко розчарувався у дубляжі й субтитрах: перекладачі часто спотворюють зміст. Ми підписалися на зарубіжний стрімінговий сервіс і зробили йому дитячий обліковий запис. Він став дивитися серіали винятково англійською. Результат: без жодних репетиторів і контролю з нашого боку хлопець отримує незмінно 11-тки й 12-тки за listening. Потреби зубрити нові слова взагалі не виникає, а граматика дається легко, тому що все здається просто й логічно. Іноді син дивується: як це - англійської не знати?!”
Наостанок порада: нізащо не кажіть вашому школярику: “Ця гра дуже корисна, ти одночасно вивчаєш англійську”. Гра і перегляд англомовних ресурсів мають бути в очах дитини жаданою розвагою, якої можуть позбавити за порушення правил!
Дитина по-справжньому “відривається” у грі та відпочиває, лише коли не усвідомлює, що вона чогось при цьому навчається. Тож хай це буде вашою маленькою таємницею ;).
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
20.05.2021