Навчаємо дитину сліпого друкування на клавіатурі
7 причин учити молодшого школяра сліпого методу набору на клавіатурі й 6 порад, як це правильно зробити
Уміння швидко й безпомилково набирати текст, не дивлячись на клавіатуру, нині вимагається в багатьох професіях. Водночас швидкісне друкування, набір тексту з голосу в реальному часі — це навички, що можуть подарувати значні переваги вашій дитині вже в старшій школі й вищому навчальному закладі. Що раніше ви навчите цього дитину, тим раніше вона ці переваги здобуде. Про що саме йдеться — читайте в нашій статті.
Які переваги матиме дитина, якщо освоїть сліпе друкування якомога раніше
1. Освоєння клавіатури розвиває дрібну моторику рук, координацію рухів, силу м’язів і гнучкість пальців. Завдяки цьому дитині стає легше писати, вона не відвертатиме своєї уваги від процесу письма через утому.
2. Школяр краще запам’ятовує орфограми та словникові слова, якщо не лише пише їх, а й друкує: мозок формує більше нейронних зв’язків, тому правила й винятки міцніше відкладаються в пам’яті.
3. Друкування допомагає дітям перемагати дислексію. Друкуючи наосліп, вони запам’ятовують не лише порядок літер у слові, а й рухи пальців і послідовність ударів по певних клавішах. У результаті школярі роблять менше помилок, ніж у рукописному тексті.
4. Сліпий друк допомагає виховати правильну поставу за столом. Крім того, особливе для сліпого набору положення рук на клавіатурі убезпечує людину в старшому віці від розвитку синдрому зап’ястного каналу (здавлення нерва в зап’ястку), що призводить до значного дискомфорту, порушення координації рухів й ослаблення сили руки.
5. Коли школяру доведеться складати онлайн-тести й друкувати проєкти й реферати на комп’ютері, він заощаджуватиме багато часу на набір і редагування текстів.
6. Швидкісний друк дарує студенту очевидну перевагу над однокурсниками. У нього в рази більше часу на навчання й відпочинок, ніж у тих, хто мучиться, годинами набираючи сторінку тексту двома пальцями.
7. Роботодавці більш охоче наймають працівників, які швидко друкують наосліп. Для багатьох професій таке вміння вирішальне. Отож подбайте про конкурентоздатність вашого школярика вже зараз!
Набір тексту на швидкість — це навичка, яка здобувається менш як за два місяці. Та коли найкраще навчити дитину друкувати сліпим методом?
Найкращий вік, щоби засвоїти сліпий набір, — 7–8 років. Чому?
Західні педагоги дійшли висновку — ідеальний період, щоби навчитися швидко друкувати на комп’ютері, — 7–8 років. Раніше — просто нема сенсу. По-перше, до того, як вчитися набирати наосліп, хлопчики й дівчатка мають засвоїти науку читання й письма, запам’ятати всі розділові знаки, правила побудови тексту. По-друге, у дітей, молодших восьми років, дрібна моторика рук ще не достатньо розвинена, а долоньки й пальчики замалі, щоби зручно розташовуватися на стандартній клавіатурі.
Однак і відкладати навчання сліпого друкування не варто. У віці 7–8 років мозок дитини ідеально підходить для розвитку цього вміння. Що старшою стає дитина, тим складніше їй буде вчитися швидкісного набору. Далеко не всім студентам вдається успішно освоїти навичку, яку вони засвоїли б у початковій школі без жодних труднощів!
Що треба пам’ятати, аби вашій дитині було легше опанувати сліпий набір тексту
1. Навчити дитину друкувати можна лише після того, коли вона навчиться швидко писати. Йдеться не лише про здатність переписувати текст чи писати диктант. Дитина має вміти достатньо швидко для свого віку складати власний текст (писати прості твори). Це середина другого класу чи літо перед третім класом.
2. Найкращий період, щоби навчити дитину друкувати, — літні канікули. Дитина при ділі, її день будується навколо короткого, але корисного заняття, а літо минає з користю.
3. Не кажіть дитині: «Будемо вчитися друкувати, бо це потрібно для твого майбутнього… Бу-бу-бу…» Це нууудно! Натомість “продайте” це як гру. Установіть спеціальну дитячу програму або знайдіть онлайн-тренажер, призначений для дітей. В інтернеті є багато безплатних і платних варіантів.
4. Хай дитина спочатку навчиться сліпого набору рідною мовою! І лише коли школярик освоїть письмо англійською (навчиться переписувати й складати короткі тексти), є сенс навчати його латинської розкладки.
5. Тренуйте дитину потроху, але щодня, аж доки вона не пройде навчальну програму до кінця. А потім регулярно пропонуйте нові ігри-тренажери, аби здобуте вміння не забулося.
6. Школярі, яким гарно вдаються вправи з нейробіки, сліпий друк опановують швидше. Знайдіть такі вправи в інтернеті й розучіть із дитиною, щоби вправлятися. Зауважимо, «окрилені» школярі займаються нейробікою впродовж навчального року під час занять, отож у них є стартова перевага ;).
Насамкінець зауважимо: корисні вміння — це те, що залишається в людини, яка втратила майно, заощадження чи джерело доходу. Як кажуть, знання і вміння за плечима не носити — вони завжди з вами. Отож інвестиції часу й коштів у розвиток вашої дитини — найкорисніший депозит, непідвладний інфляції й економічним кризам.
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
12.02.2023