Навчальний тиждень №15: грудень святковий
До кінця семестру залишилося всього два тижні. Наші школярики підсумовують вивчене, демонструють результати своєї роботи й готуються до Різдва й Нового року
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Грудень святковий». Діти дізнаються багато нового про календарні, професійні, міжнародні, народні й релігійні свята останнього місяця року. У межах проєкту діти підготують подарунки й привітають іменинників грудня.
На заняття з арт-технологій знадобиться кольоровий папір, ножиці й клей.
Увага! Наступного тижня чекайте на вихідні селфі-аудити з української мови й математики, а також презентації навчальних проєктів, над якими першокласники працюють нині.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему свят грудня. У межах проєкту другокласникам запропонують підготувати подарунки дітям з обмеженими фізичними можливостями, які перебувають в інтернатах.
Цього тижня на уроках математики діти від початку до кінця виконають і презентують навчальний проєкт «Геометричні фігури в довкіллі», а на заняттях з української мови розпочнуть навчальний проєкт «Новорічний випуск саморобного дитячого журналу (казки / прислів’я / скоромовки / вірші / оповідання) про зиму, дитячі зимові свята».
На школяриків чекають вихідні селфі-аудити з англійської мови й математики.
На занятті з інформатики стартує навчальний проєкт «Створення коміксу в середовищі графічного редактора з готових зображень».
Для арт-технологій підготуйте кольоровий папір, простий олівець, клей ПВА, ножиці, «дощик», котушку ниток (щоб кріпити ялинкові іграшки й гірлянду), а також кольоровий картон і гуаш.
У 3 класі
Цього понеділка третьокласники розпочинають двотижневий соціокультурний проєкт, присвячений святам грудня.
На заняттях з англійської мови діти презентують навчальний проєкт «Різдвяний календар», а потім виконають вихідний тематичний селфі-аудит.
Цього тижня школярикам на уроках української мови зададуть вивчити напам’ять вірш.
На занятті з інформатики діти виконуватимуть проєкт «Створення власного мініфільму / мультфільму на природничу тематику».
Учитель разом із психологом може влаштувати тестування учнів із метою виявлення мотивації навчальної діяльності.
Для арт-технологій цього й наступного тижня знадобляться кольоровий картон і папір, лінійка, ножиці, простий олівець, клей ПВА, блискітки й «дощик».
У 4 класі
Новий соціокультурний проєкт (він триватиме два тижні) присвячено святам грудня. У його межах школярики готуватимуть подарунки для дітей з обмеженими фізичними можливостями, які перебувають в інтернатах.
Цього тижня на заняттях з англійської мови четвертокласники презентуватимуть проєкт «Reading club», а затим виконають вихідний тематичний селфі-аудит.
Класовод разом із психологом проведе тестування з метою виявлення рівня інтелектуальної активності.
Приготуйте на уроки арт-технологій на цей і наступний тиждень: котушку зелених ниток, білий картон, ножиці, скотч або харчову плівку, клей ПВА, блискітки або прикраси, якими можна оздобити мініатюрну ялинку. Знадобиться і таке: маленька баночка (100–150 мл), клей ПВА, товстий пензлик, вата, половинки шкаралупи з волоських горіхів (хоча б із 10), різноколірні намистини, по змозі — лак для волосся з блискітками.
Порада тижня: допоможіть своїм школярикам зменшити рівень стресу
Канікули наближаються, тож упродовж цих двох тижнів діти завершуватимуть проєкти, виконуватимуть вихідні тематичні селфі-аудити й діагностувальні роботи. Додайте до цього повітряні тривоги, зірвані через них заняття, напружену атмосферу через неоднозначні новини… Як результат — рівень стресу в житті ваших синів і доньок значно вищий за норму.
Як би не було складно нам, дорослим, треба пам’ятати: наш обов’язок перед дітьми — випромінювати впевненість, що все буде добре, а також уживати заходів, щоб знизити рівень їхньої тривожності.
1. Заохочуйте дітей бути фізично активними. Фізичні вправи вивільняють ендорфіни, а отже, допомагають зменшити загальний стрес.
2. Створіть удома безпечний простір, де діти зможуть розслабитися і відпочити. Це тиха кімната або місце, де вони можуть почитати, безтурботно погратися або просто побайдикувати.
3. Слідкуйте за медіа, які споживають діти. Обмежте їхній доступ до новин або зображень і відео зі сценами насильства. Це означає, що в їхній присутності варто якнайрідше вмикати й обговорювати новини й гортати інформаційні стрічки в соцмережах і месенджерах.
4. Виділяйте час на те, щоб розмовляти зі школяриками про їхні справи, успіхи й проблеми, мрії і побоювання. Дайте їм зрозуміти, що їхні емоції, навіть негативні, мають право на існування й що ви як батьки завжди готові підтримати, пожаліти й заспокоїти.
5. Практикуйте з дітьми техніки релаксації: глибоке дихання й медитацію, щоб допомогти впоратися зі страхом у важкі хвилини в укритті чи коридорі. Є навіть спеціальні медитації для дітей, наприклад така:
Медитація для дітей українською 5 хвилин - уявляти цукерку
Створімо безпечне й сприятливе середовище для наших дітей, щоб допомогти їм пережити цей складний час!
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
11.12.2023