Найнезвичайніші свята грудня (частина І)
Карантин проти COVID-19 вимагає від батьків додаткових зусиль, щоби морально підтримати дітей. Несподіване мінісвято не буде зайвим…
Візьміть на замітку незвичайні свята, які людство відзначає впродовж останнього місяця зими. Ці оригінальні приводи посвяткувати поліпшать настрій усій родині — хай якою складною не була ваша ситуація. Адже відомо, що сміх і гарний настрій загалом зміцнюють і імунітет, і злагоду в родині.
2 грудня — Міжнародний день модельної залізниці
Фото з Вікіпедії
Щойно у світі почали прокладати залізничні шляхи, а ними — курсувати паротяги, мрією кожної дитини стала іграшкова залізниця. Такі іграшки були дорогими, їх берегли, а пізніше — почали колекціонувати.
Так народився залізничний моделізм — хобі, що полягає в створенні або колекціонуванні модельних залізниць — іграшкових «кімнатних» або й масштабних, з рухомими потягами, семафорами і станціями, що розміщуються в садах і парках. Деякі модельні залізниці мініатюрні, а деякі (як, наприклад, Дитяча залізниця в Києві, на фото вгорі) навіть перевозять пасажирів!
3 грудня — День даху над головою й День саморобних подарунків
Мати власне житло, хай яким скромним воно не було, — мрія кожної родини. У світі, і в Україні зокрема, дуже багато безхатченків. а також родин, які змушені більшість своїх доходів віддавати за винайм житла чи роками жити в гуртожитках. Отож якщо воно у вас є, його слід цінувати. Відзначте цей день,
зробивши своє житло трішечки зручнішим: відремонтуйте, нарешті, з допомогою дитини той перекошений карниз для штор!
Цього ж дня світ святкує день, девізом якого є
«Зроби подарунок своїми руками». Реклама виховує із нас споживачів, які цінують у подарунках їх вартість і бренд. Але найкращий подарунок — виготовлений власноруч із думкою про того, кому його вручать!
4 грудня — День списку для Cвятого Миколая
Традиція
писати листа Святому Миколаю на початку грудня народилася в США. Завдяки цьому практичні батьки мають удосталь часу на придбання чи виготовлення подарунків від Миколайчика. Беріть собі на озброєння! Навіть якщо ваш школярик уже знає, що подарунки під ялинку ховаєте ви, а не бородатий дід у червоному кожусі, він із задоволенням обговорить із вами зміст листа й напише його за всіма правилами.
Цього ж дня в багатьох країнах світу святкують
День носіння коричневого взуття. Річ у тім, що в ХІХ столітті аристократи вважали взуття з коричневої шкіри несмаком. Таке взуття не можна було взувати в місті — лише на природу (на полювання, приміром). Однак у ХХ столітті ставлення до коричневого кольору стало змінюватися. Тепер коричневе взуття прийнятне майже на всіх офіційних заходах і в усіх повсякденних ситуаціях — за умови, що воно якісне і личить до одягу.
5 грудня — День ванни та День ніндзя
У Східній Європі це свято — аналог нашого 8 Березня — дуже популярне, а от в Україні все ніяк не приживеться. Це свято вшановує роль чоловіків у родині та суспільстві.
День чоловіка не має конкретної дати. Він святкується в першу суботу листопада.
6 грудня — День рукавиці, светрів та… власного взуття
Відзначте з родиною одразу
три свята на честь різних предметам дитячого (і не тільки) гардеробу: День рукавиці, Міжнародний фестиваль светрів і День «Не носи чуже взуття». День рукавиці — чудова нагода заохотити дітей захищати рученята від морозу, вітру і снігу. Светр — це теж неймовірно зручний одяг для зими і вже цим заслужив власні іменини. Що ж до «взуттєвого» свята — це нагадування, що слід берегти ноги від грибків, а ступні — від деформації. Словом — носіть взуття по нозі та не взувайте чужого!
8 грудня — День хорового співу та День «Візьми до відома»
Міжнародний день хорового співу вшановує стародавній вид мистецтва, відомий ще з часів Стародавньої Греції. Нині хорові колективи налічують від 12–20 учасників (вокально-хорові) і до 1000 (зведені). Їхні виступи додають урочистості важливим подіям і масовим святам.
День «Візьми до відома» в деяких західних країнах святкують, аби заохотити людей звертати увагу на речі, які можуть виявитися дуже важливими. Словом, будьте уважніші та занотовуйте те, що хотіли б узяти до уваги на майбутнє.
9 грудня — День різдвяної листівки і Всесвітній день техномузики
У давнину, коли пошту доставляли не Інтернетом, а каретами, потягами та фургонами, люди писали і відсилали вітальні листівки заздалегідь, щоб адресати отримали їх вчасно. Нині ж особливо цінується вітальна картка, виготовлена власноруч. Маєте нагоду нагадати дітям:
час почати підготовку вітальних малюнків, аплікацій чи колажів для рідних і близьких!
А щоби вашим школярикам малювалося/вирізалося/клеїлося веселіше, можна увімкнути їм музику техно. 9 грудня якраз
Всесвітній день техно! Цього дня 1962 року народився один із перших музикантів, які, власне, створили техномузику, — американець Хуан Аткінс.
12 грудня — День дзвону в дзвіночок
Свято започаткували в США. Однак дзвони та дзвіночки мають велике значення в багатьох культурах світу, зокрема й у нашій. В Україні дзвони на церквах сповіщають про початок і кінець служби, б’ють на сполох та виконують складні передзвони на великі свята та з нагоди доленосних подій.
Маленькі дзвіночки теж мають значну роль в українській обрядовості. Так, різдвяні дзвіночки
прирівнюються до голосу Бога. Їхні звуки очищують, освячують і впорядковують духовний простір та людські оселі. Дзвоники підвішують між небом і землею, і коли дзвіночок подає голос, то утворює «місточок» між людьми й Богом. Саме тому дзвіночки — елемент різдвяних вінків та ялинкових прикрас.
13 грудня — День скрипки та День різдвяного светра
Всесвітній день скрипки відзначається щороку рівно за 12 днів до Різдва за західним обрядом. Скрипка, що набула сучасного вигляду у XVI столітті, нині вважається найпопулярнішим музичним інструментом у світі. Нині на ній виконують не лише класику, а й кавери світових хітів. Почніть знайомство зі скрипкою із записів американки Ліндсі Стірлінг чи української школярки Катерини Проценко в YouTube — скрипка має абсолютно сучасне звучання й обов’язково сподобається і вам, і вашим дітям!
Цього ж дня Велика Британія та США святкують День різдвяного светра. Такі светри зазвичай прикрашені різдвяною символікою, мають досить кумедний вигляд і не відзначаються вишуканістю. Разом із тим, вдягти різдвяний светр на роботу чи до школи — чудовий спосіб додати хорошого настрою в похмурий грудень.
14 грудня — Всесвітній день мавп
День мавп — свято неофіційне, однак його підхопили мільйони природолюбів та природоохоронців у всьому світі. Заснували свято жартома два художники — Кейсі Сорроу та Ерік Міллікін (комікси Міллікіна ви можете знайти в мережі, однак разом із дітьми розглядати їх не радимо — вони досить… неоднозначні). Цього дня зоопарки світу використовують, аби поширювати знання про тварин і закликати громадськість виявляти турботу про них.
Які незвичайні свята відзначають у другій половині грудня, читайте в матеріалі
Найнезвичайніші свята грудня (частина ІІ).
Читайте також:
02.12.2020