Найнезвичайніші свята грудня (частина ІІ)
Останні два тижні року сповнені не лише передріздвяно-новорічними клопотами, а й чудовими приводами розслабитися, здивуватися й повеселитися
До кінця другої чверті залишилося менш, як два тижні. Діти мало не щодня пишуть перевірочні, самостійні, контрольні, а школярики-«крилатики» проводять селфі-аудити та показують рівень своїх знань у діагностувальних роботах, навчальних і виховних проєктах. А ви, шановні батьки та вчителі, можете влаштувати кілька несподіваних сюрпризів для дітлахів, розряджаючи напругу, що все наростає на фінішній прямій шкільного півріччя.
Які оригінальні свята відзначають у першій половині грудня, ми писали у статті
Найнезвичайніші свята грудня (частина І). А зараз до вашої уваги — свята, які відзначаються в останні тижні року і про які ви, напевно, ще не чули.
15 грудня — День пастуха кішок
Англійська приказка «пасти котів» означає намагатися керувати некерованим процесом. Правда, схоже на обов’язки вчителя першого класу та всіх без винятку батьків? А ще — очільника будь-якого проєкту, пов’язаного з творчістю.
Така робота може часом здаватися невдячною. Однак якщо виявляти креативність і не здаватися, результат обов’язково буде — хай навіть не зовсім той, на який розраховували спочатку. Однак якщо ви старалися, він не розчарує, а навпаки — приємно здивує своєю оригінальністю.
19 грудня — День вічнозелених рослин
Свято, започатковане задля збереження рослин, що з приходом зими не скидають листя чи глицю, припадає на День святого Миколая. І зовсім не випадково — адже в багатьох оселях уже поставили ялинки.
Природолюби закликають купувати синтетичні ялинки — ними можна користуватися десятки років. Або ж віддавати перевагу ялинкам і соснам, посадженим у вазонах. Навесні таку ялинку можна висадити в лісі, парку чи сквері. Тоді деревце житиме та забезпечуватиме киснем легені жителів околиць.
Однак не тільки ялинки відзначають своє «професійне свято». Адже до вічнозелених рослин належать не лише глицеві рослини, а й кактуси, чагарники (наприклад, лавровишня й самшит), квітучі рододендрони та вереси, юкки й магонії, а ще — багато-багато тропічних рослин, що живуть на наших із вами підвіконнях.
20 грудня — День радісної пісні
Так, так, День хору ми вже відзначали трохи раніше. Однак пісню можна співати й соло. І навіть а-капела (без музичного супроводу). У кожного виду і стилю співу — мільйони прихильників у всьому світі.
Цьогоріч свято припадає на неділю. Отож вранці у вас є час обрати пісню улюбленого виконавця вашої дитини — і використати, як лагідний будильник. Час вставати, вмиватися і снідати! Головне, щоби пісня була радісною.
21 грудня — День ліхтарика; День, щоби подивитися на світлу сторону; День далеків
День ручного ліхтарика — неофіційне свято, і де воно взялося — невідомо. Просто на Заході хтось колись вирішив у день зимового сонцестояння компенсувати брак денного світла, увімкнувши надворі ручний ліхтарик, аби освітити дорогу в темряві, — і вирішив, що це непоганий привіт для свята.
З Днем ліхтарика тематично перегукується День, щоби подивитися на світлу сторону, що його відзначаємо теж 21 грудня. Фраза «Подивися на світлу сторону/світлий бік справи» означає: «Будь оптимістом, шукай хороше в будь-чому». Здатність знаходити позитив навіть у поганій ситуації допомагає пережити її з найменшими втратами. Отож у США ця фраза здобула таку популярність, що отримала своє власне, хай і неофіційне, свято. І ще — не плутати зі святом «Зоряних воєн» із їх «світлою» й «темною» сторонами!
Цей день особливо значущий для фанів британського серіалу «Доктор Хто». 21 грудня 1963 року в телевізорі вперше з’явилися злющі кіборги, створені із перевернутого відра на коліщатках і вантуза: далеки (наголос на першому складі). Своєю безкомпромісною агресивністю вони заслужили всенародну любов у Великобританії, а нині — і в усьому світі.
23 грудня — День коріння (свято родоводу)
Людина, яка знає історію власної родини, відчуває гордість за звершення своїх предків і більшу відповідальність перед дітьми, онуками і правнуками. Тому генеалогія — вивчення історії свого роду — у ХХІ століття набула нового розвитку. Якщо ваші батьки, дідусі та бабусі цим питанням не переймалися, — збережіть для нащадків їхні найважливіші та найцікавіші спогади, світлини, факти з життя. Вашим дітям буде це корисно, та і пра-правнуки оцінять!
26 грудня — День скиглія
Якщо ви святкуєте Різдво за західним обрядом, День скиглія саме для вас створено! Позаду суєта підготовки до свята й саме святкування укупі з надмірним споживанням жирної та солодкої їжі. Сьогодні ви маєте священне право нити і скиглити: що стомилися від святкувань, а попереду ще Новий рік; що їжа не поміщається в холодильник; що по всій квартирі конфеті та глиця; що у вас бракує місця для складання подарунків, що ліньки прибирати коробки та рваний пакувальний папір… Водночас категорично забороняється ниття з приводу «не таких, як хотілося б» подарунків. Будьте вдячні за все хороше!
… О, якщо ви — прихильник виключно православного Різдва, можете відсвяткувати День скиглія за східним обрядом — 8 січня! Необхідність йти на роботу після свят — цілком поважний привід для ниття.
27 грудня — День вирізання сніжинок
Ми впевнені, вирізати сніжинки ви вмієте. Запасайтеся папером і гострими ножицями (якщо вирізатимете самі, радимо брати манікюрні).
Зауважимо: обмежуватися традиційними витинанками-сніжинками нецікаво. Вмикайте YouTube і шукайте нові візерунки та моделі: для книжкових закладок, серветок на новорічний стіл, прикрас на вікна, деталей для декупажу… Виділіть вечір — і розслабтеся разом із дітьми. Врешті-решт, вам самим не набридло закладати улюблену книжку рекламним флаєром?!
29 грудня — День «Цок-цок»
Час не чекає, годинник не зупиняється. Уже почався зворотний відлік до Нового року, і вам пора завершити всі-всі нагальні справи. Розпочніть 2021 рік «з чистого аркуша» — без недороблених «хвостів»! Отож разом із дітьми позакінчуйте розпочате або змиріться, що чогось ви все-таки не зробите, — і розпрощайтеся з цим проєктом назавжди!
31 грудня — День без відволікань; День остаточних рішень
Останній день року в багатьох людей напруженіший, ніж у решти. Якщо ви бухгалтер чи таксист, то зрозумієте, про що ми :). І будь-які відволікання можуть зашкодити успішному завершенню багатьох важливих справ.
На робочому місці відзначте цей день разом із колегами, не відволікаючи одне одного порожніми балачками: вам усім хочеться додому — і швидше, швидше!.. А вдома налаштуйте дітей: мама й тато зайняті останніми приготуваннями до свята — не відволікайте їх, а допомагайте!
А для особливо нерішучих людей 31 грудня — день, коли слід набратися хоробрості та і прийняти, врешті-решт, це доленосне рішення! Вирішуйте: так або ні! І пронесіть цю рішучість із собою в новий, 2021 рік. Зі святом вас!
Читайте також:
03.12.2020