Календар листопада (частина ІІ)

Календар листопада

Публікуємо закінчення календаря пам’ятних дат і професійних свят листопада для вчителів.

17 листопада — День студента в Україні

Його ще називають Міжнародний день студентів — тому що він відзначається в усьому світі з 1941 року. Свято вшановує трагедію чеських студентів часів Другої світової війни. 1939 року нацистські окупанти стратили 9 студентських активістів, ще 1200 відправили в концтабір, а всі вищі навчальні заклади Чехії за наказом Гітлера закрили.

Оскільки ця пам’ятна дата не надто радісна, в українських вишах святкують ще один День студента (Тетянин день) — 25 січня. Саме тоді молоді люди веселяться й навіть часом бешкетують, влаштовуючи розіграші, жартівливі концерти тощо.

18 листопада — День сержанта Збройних Сил України

Це військове свято називають також Днем професійного сержанта. Його запровадили 2019 року для того, щоби підвищити престиж служби в армії за контрактом. Цього дня вшановують професіоналізм сержантів і старшин Збройних Сил України, особливо тих, які боронять нашу незалежність на Донбасі.

19 листопада — День скловиробника

Виробництво скла — не лише про склодувів, хоча це — найперша й найбільш відома професія в цій галузі. У ній трудяться автоклавники і варники скла (вони виплавляють скляну масу), випалювачі, виробники скляної плівки, витягальники (виробляють скляні трубки та дроти), відрізальники і відламувачі, гартівники скла, аерографісти (прикрашають скляні вироби), робітники, які обслуговують установки з виробництва скла, і ще багато-багато інших цікавих і навіть небезпечних професій. Небезпечних, тому що люди мають справу з надзвичайно гарячою скляною масою. Ця речовина плавиться при температурі щонайменше 750 градусів Цельсія. А на підприємствах із виробництва скла плавильні печі розігрівають до 1600 градусів!

19 листопада — День працівників гідрометеорологічної служби України

Ми всі чули про метеорологів і синоптиків. Перші вивчають фізику атмосфери: як утворюються ті чи ті погодні явища. А синоптики прогнозують погоду.

Однак у гідрометеорологічній службі працюють ще й геофізики, які вивчають «поведінку» землі (наприклад, землетруси), гідрологи (відслідковують рівень води в річках та попереджають про можливу повінь), гідрометеоспостерігачі, спостерігачі за забрудненням довкілля, кліматологи тощо.

Представники цих професій вивчають «поведінку» земної кори, водойм, атмосфери, вплив людини на довкілля, зміни клімату, а також працюють над прогнозами. Їхня місія — давати якомога точніші прогнози погоди і вчасно попереджати про наближення стихійних лих. Тоді люди можуть захистити від негоди себе, своє житло та майно.

21 листопада — День Десантно-штурмових військ Збройних сил України

Свято елітних підрозділів української армії відзначається в день Архистратига Михаїла. Десантники — це воїни, які і з парашутом можуть стрибати, і з аквалангом на морське дно спускатися, влучно стріляти, керувати різноманітною військовою технікою, ходити в розвідку, штурмувати ворожі твердині. Найкрутіші вояки Збройних Сил виконують найскладніші завдання, захищаючи нашу державу, а також беруть участь у миротворчих операціях.

21 листопада — День Гідності та Свободи

Свято, започатковане 2014 року, вшановує героїв Майдану 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Цей день має нагадувати кожному українському громадянину про те, що Україна — держава, у якій мають додержувати принципів свободи, демократії, патріотизму та національної гідності.

22 листопада — Міжнародний день сина

Започаткували це неофіційне свято 2014 року журналісти впливового британського видання The Guardian. Видання подало ідею: в одну з листопадових неділь батьки можуть запрошувати додому своїх синів, які живуть окремо від них (наприклад, через розлучення тата й мами). Цього дня батьки можуть навчати синів робити різні побутові справи: прати свої речі, прасувати, готувати тощо. Словом, прищеплювати навички самообслуговування.

Цікаво те, що у Великій Британії ця ідея широкої популярності так і не здобула. Мабуть тому, що послуги з прання, прасування одягу, прибирання оселі чи доставки їжі там широко розповсюджені та доступні за ціною. А от в Україні, Казахстані та ще низці країн вона припала до душі багатьом блогерам — і вони започаткували щорічні флешмоби в соцмережах. Без зайвого галасу до акції приєднується щоразу більше розлучених татусів.

27 листопада — Всеукраїнський день логіста

Логістика — це організація перевезення людей і товарів між містами, країнами й континентами всіма видами транспорту. А логісти — це фахівці, які планують перевезення так, щоби люди або товари приїхали з точки А в точку Б якомога швидше, зручніше й дешевше.

Нині жодна галузь не обходиться без послуг логістів. Наприклад, ви щодня заходите в супермаркет з упевненістю, що там завжди буде свіжі хліб і молоко. Завдяки зусиллям логістів постачання ніколи не переривається, навіть у вихідні чи негоду!

Ця професія дуже престижна, однак складна. Логіст мусить не лише дуже багато знати і вміти — ця людина має бути дуже організованою, пунктуальною та уважною до дрібниць.

Професійне свято логісти відзначають в останню п’ятницю листопада. Цього року воно припадає на 27-й день місяця.

28 листопада, субота — День пам’яті жертв голодомору

У четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять людей, які померли з голоду у 1932–33 роках. Восени 1932 року за наказом Йосипа Сталіна конфіскували весь урожай, усі продукти харчування в сільській місцевості на території України та на Кубані.

Чому це сталося? Радянська влада кілька років поспіль ставила просто нереальні для виконання плани із заготівлі зерна. А що ці плани не виконувалися, керівники комуністичної партії, які боялися гніву Сталіна, "призначили" винних. Українських селян звинуватили в тому, що вони нібито крадуть колгоспне зерно. А отже, це зерно треба знайти й забрати. Тож забирали геть усе, що було в людей у коморах і навіть у домівках — усі запаси їжі на зиму.

У результаті від голоду померло близько 4 мільйонів людей. Історики стверджують, що через цей голод також не народилося близько 600 тисяч дітей. У пам’ять усіх жертв Голодомору українці цього дня, коли споночіє, ставлять запалену свічку на підвіконні.

28 листопада — Початок Різдвяного посту

Готуючись до Різдва, православні християни розпочинають Різдвяний піст. На цей час вони повністю відмовляються від м’яса, птиці, яєць, молочних продуктів, частково — від риби. Цей піст ще називають Пилипівкою. Він триває 40 днів.

30 листопада — День радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України

Це професійне свято військових відзначається з 2010 року. Ним вшановують армійців, які за допомогою складних радіолокаційних пристроїв «прослуховують» небо й море. Станції радіолокації можуть вчасно виявити ворожі літаки, кораблі, супутники. Тож українська військова авіація, війська протиповітряної оборони, сухопутні війська та флот встигнуть підготуватися і відбити напад.
Початок статті читайте тут: Календар листопада (частина І)


23.10.2020