Навчальний тиждень №34: Ура, канікули!
Підбиваємо підсумки навчання, будуємо плани на літо, готуємо батькам свято
1 клас
У першому класі стартує останній цього навчального року тижневий соціокультурний проєкт «Свята влітку». Діти досліджуватимуть державні, релігійні, професійні свята літа, дізнаються, хто з однокласників святкуватиме іменини чи дні народження в червні, липні й серпні.
Головне, що мають знати батьки:
Упродовж усього тижня діти узагальнюватимуть і систематизуватимуть увесь вивчений за рік матеріал. Крім того, вчитель розповість дітям про те, чого вони навчаться в другому класі. Розпитайте дитину про це — можливо, вона зацікавилася чимось і хоче дізнатися більше.
На занятті з української мови дитина складе список книжок, які планує прочитати влітку. Обов’язково перегляньте його й допоможіть цей план реалізувати!
Якщо діти навчаються очно й у класі / школі святкуватимуть завершення навчального року, постарайтеся відвідати його. Кожна дитина дуже радіє, коли на шкільному святі присутні її батьки. А для першачка це особливо важливо. Тож порадуйте вашого школярика!
2 клас
Другокласники теж у межах соціокультурного проєкту ознайомляться з літніми святами й підготуються до участі у святі «Прощавай, 2 клас», на яке запросять і батьків.
Головне, що мають знати батьки:
Ви дізнаєтеся навчальні результати вашої дитини з усіх предметів. Якими б вони не були, оцініть зусилля дитини, її працю, її прогрес. Але ми певні, що ваша дитина успішно подолала всі виклики!
Другокласники отримають рекомендаційний список літератури для читання влітку. Пам’ятайте: дитина не зобов’язана читати все, що там зазначено. Вам дали список найкращих творів світової та української літератури, які підходять саме для цього віку й будуть зрозумілими й цікавими сучасним дітям. Його створено, щоб спростити батькам вибір книжок для дітей.
Ваша дитина принесе зі школи власноруч складений список творів, які вона самостійно запланувала прочитати за літо. Ваша місія — придбати, узяти в бібліотеці чи завантажити в електронну книжку обрані нею твори й допомогти дитині розпланувати режим дня так, щоб у неї щодня був час на читання.
3 клас
Третьокласники завершать роботу над соціокультурним проєктом, розпочатим минулого тижня й присвяченим літнім святам. У його межах вони підготуються до свята «Прощавай, 3 клас», на який обов’язково запросять і батьків.
Головне, що мають знати батьки:
Якщо вчитель не провів батьківських зборів минулого тижня, цього тижня вони обов’язково будуть! Темою батьківських зборів буде літній відпочинок дітей та обмін виховним досвідом.
Дітям нададуть рекомендаційний список літератури для читання влітку. Нагадуємо, він саме рекомендаційний, а не обов’язковий. Ваш школярик цього тижня самостійно склав перелік творів, які планує прочитати влітку. Ваше завдання — допомогти йому дістати й прочитати саме ці твори, а також хоча б один (на вибір дитини!) з рекомендаційного списку.
4 клас
Четвертокласники теж підготують до презентації соціокультурний проєкт, присвячений літу. Його результати презентуватимуть під час свята «Прощавай, 4 клас».
Головне, що мають знати батьки:
Якщо батьківських зборів не було минулого тижня, класовод обов’язково запросить вас на них найближчими днями. Традиційно, обговорюватимуться питання літнього відпочинку, виховання тощо.
Дитина складе традиційний список книжок, які планує прочитати влітку. Допоможіть їй дістати ці книжки й відвести щодня хоча б пів години на читання.
Обов’язково відвідайте свято завершення навчального року! Ваша дитина закінчила початкову школу й переходить до середньої. Там на неї чекає зовсім інше життя. Тому важливо, щоб цього радісного й водночас трішки сумного дня разом зі школяриком були його рідні!
5 порад, як говорити про літні канікули з дітьми, щоб не викликати в них завищених очікувань і розчарування відпочинком
Ваші діти весь навчальний рік мріяли про літні канікули. Багато хто з вас, батьків, теж мріяв уголос про відпустку: «Якби ж то… Непогано було б… А якщо.?» Між тим школярики, слухаючи дорослі розмови, не завжди розрізняють малодосяжні мрії та реалістичні плани, тож нерідко очікують від періоду відпочинку більшого, ніж здатні забезпечити їм батьки. У результаті, коли реальність не відповідає очікуванням, — гірке розчарування й образа на батьків, які не додержують власних обіцянок.
Саме тому дуже важливо, щоби батьки не давали дітям обіцянок, що можуть призвести до нереалістичних очікувань і розчарувань. Та як говорити з дітьми про плани на літні канікули без створення завищених очікувань? Ось п’ять порад від педагогів.
1. Будьте реалістичними. Намагайтеся обговорювати з дітьми тільки ті плани, які ви дійсно можете здійснити. Зосередьтеся на тому, що ви зможете зробити разом за «програмою мінімум», замість обіцянок про надзвичайні подорожі або події.
2. Залучайте дітей до планування. Запитайте їхню думку щодо бажаних занять і місць для відпочинку, запропонувавши доступні вам варіанти. Це допоможе вам врахувати їхні інтереси, склавши водночас цілком реалістичний план.
3. Наголошуйте на значущості спілкування й здобутті нового досвіду. Замість фокусування на «ідеальному відпочинку», акцентуйте на нових враженнях, спілкуванні з рідними й друзями, розвитку нових навичок.
4. Готуйте дітей до можливих змін у планах. Поясніть, що плани можуть раптово змінюватися через непередбачувані обставини, і що головне — це знаходити позитив у будь-якій ситуації.
5. Навчіть дітей працювати з розчаруваннями. Поясніть, що часом речі можуть іти не за планом, але це не означає, що відпочинок вважатиметься невдалим. Керуйтеся принципом: одна прикрість не перекреслює цілого дня приємних вражень. Навчіть дітей шукати альтернативні варіанти розважитися, якщо план А не спрацював.
Якщо ви налаштуєте себе й дитину на відпочинок без завищених очікувань, то дитина радітиме маленьким речам і не відчуватиме розчарування. Разом ви зможете створити незабутні спогади та насолодитися якісним сімейним часом, давши дітям змогу розвиватися, досліджувати світ і відпочивати від навчання.
Найголовніше — будьте поруч зі своїми дітьми й підтримуйте їх, навчаючи працювати з розчаруваннями й знаходити позитив у будь-яких обставинах. Таким чином ви допоможете їм розвинути важливі навички, які допоможуть їм у майбутньому житті, і навчите цінувати кожен момент разом.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
08.05.2023