Навчальний тиждень №33: підсумовуємо досягнення
Із чергового огляду тижня ви дізнаєтеся, як окрилені школярики демонструватимуть засвоєні знання з кожного шкільного предмета
Згідно із календарним планом, 33-й навчальний тиждень має бути передостаннім у навчальному році. У деяких школах, утім, він розпочався 1 травня через розбіжності в тривалості зимових канікул. Нагадаємо, у багатьох регіонах відмовилися від осінніх канікул, побоюючись, що через безпекову ситуацію зимові канікули затягнуться, і в результаті випередили графік!
Отож якщо цей огляд тижня вам читати зарано, переходьте на сторінку «Новини» й обирайте огляд тижня, номер якого збігається із числом посібника-журнала, за яким навчатиметься ваша дитина цієї п’ятиденки. Там знайдете всю інформацію, яка може стати вам у пригоді.
1 клас
У першому класі дітям запропонують попрацювати над соціокультурним проєктом, присвяченим літньому сезону. Дітей учитимуть бачити красу природи, помічати сезонні зміни, навчать правил безпечної поведінки влітку.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках української мови першокласники виконають дві діагностувальні роботи. Під час першої вчитель перевірить їхнє вміння читати вголос, під час другої — навички списування.
Ще одна діагностувальна робота запланована з математики. За її результатами діти зрозуміють, як багато вони навчилися впродовж 1 класу!
Якщо ваша дитина навчається очно, їй знадобиться різноколірна крейда — для створення малюнка на асфальті. Отож покладіть у шкільний наплічник пачку вологих серветок для рук!
Можлива екскурсія в лісопаркову зону. Чи відбудеться вона, залежить від безпекової ситуації у вашому регіоні.
Вас можуть запросити на батьківські збори. Під час зустрічі ви з класоводом обговорите особливості виховання молодших школярів, а також організацію їхнього літнього відпочинку.
2 клас
Другокласники теж опрацьовуватимуть тижневий соціокультурний проєкт про літо. Діти добиратимуть і вивчатимуть вірші, пісні, загадки, лічилки, прислів’я, народні прикмети на тему літа тощо.
Головне, що мають знати батьки:
Цього тижня на ваших школяриків чекають діагностувальні роботи з англійської мови, української мови й всесвіту. Під час уроків математики діти виконають вихідний селфі-аудит, презентують результати проєкту «Математика в таблицях, схемах, діаграмах», і теж напишуть діагностувальну роботу.
На уроці інформатики другокласники розпочнуть навчальний проєкт із побудови й виконання алгоритмів у середовищі програмування. Презентацію його заплановано на наступний — останній навчальний — тиждень.
Якщо діти навчаються очно, а ситуація в регіоні достатньо безпечна для екскурсії на природу, вчитель запросить дітей на прогулянку парком чи лісом. Школярики спостерігатимуть і фіксуватимуть сезонні зміни в природі.
На урок арт-технологій (образотворчого мистецтва) підготуйте різноколірну крейду. Ваші крилатики створюватимуть малюнки на асфальті.
Для батьків класовод проведе цього тижня збори. Під час зустрічі ви зможете обговорити різні питання щодо виховання своїх дітей, а також те, як правильно й раціонально організувати літній відпочинок для них.
3 клас
Третьокласники цього тижня отримають спарений посібник-журнал — №33–34. Тож ми розповімо вам про те, чого очікувати від 33-го тижня і до чого готуватися на 34-й, останній навчальній п’ятиденці. Розпочнемо з теми соціокультурного тижневого проєкту, над яким працюватимуть діти два тижні поспіль. Це буде літо і його календарні свята.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках математики Третьокласники презентують результати навчального проєкту «Математика в таблицях, схемах, діаграмах». Затим виконають вихідний тематичний селфі-аудит.
На цей тиждень заплановано діагностувальні роботи з математики, англійської та української мов і всесвіту.
Новий навчальний проєкт розпочнуть діти на інформатиці. За допомогою різних алгоритмів вони створять просту анімаційну історію в середовищі програмування.
Цього і/або наступного тижня у виховному плані класовода — вебінар для батьків «Як зрозуміти власну дитину» й батьківські збори. На зборах, традиційно, обговорюватимуть питання літнього відпочинку дітей. Батьки зможуть обмінятися досвідом у сфері виховання.
Також упродовж цих двох тижнів класовод може запросити школярів на екскурсію на природу: до парку чи лісу, ботанічного саду тощо. Усе залежить від можливостей школи й безпекової ситуації в регіоні.
Підготуйте для уроку арт-технологій одноразову паперову тарілку й фарби й/або олівці і фломастери: на занятті з хендмейду діти конструюватимуть іграшку-фрисбі. А на іншому уроці арт-технологій третьокласники малюватимуть кольоровою крейдою на асфальті.
4 клас
Четвертокласники теж навчатимуться за спареним посібником-журналом, останнім у цьому навчальному році. Темою соціокультурного двотижневого проєкту, який завершиться святом «Прощавай, 4 клас», буде літо і його календарні свята.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках математики школярики захищатимуть навчальний проєкт «Діагностувальні роботи для лаксиків», виконають вихідний селфі-аудит і підсумкову діагностувальну роботу.
Діагностувальні роботи заплановано також з англійської та української мов і всесвіту.
Новий навчальний проєкт розпочнуть діти на інформатиці. Вони створять просту анімаційну гру з комбінації різних алгоритмів. Презентацію проєкту заплановано на останній навчальний тиждень.
Залежно від ситуації в регіоні, вчитель може запросити дітей на екскурсію в лісопаркову зону. Якщо це неможливо, відбудеться віртуальна мандрівка екологічною стежиною.
Цього і/або наступного тижня вчитель запросить батьків на зустріч, темою якої стане мистецтво розуміти власну дитину, а також на квест «Секрети виховання». Серед іншого, батьки обміняються досвідом і обговорять питання організації літнього відпочинку для дітей.
Порада тижня: настав час розпланувати сімейне літо
Літні канікули — складний період для батьків, які працюють. Адже молодшого школяра лишати самого вдома на цілий день не можна, а щорічних відпусток обох батьків на все літо не вистачить, навіть якщо брати їх по черзі. Та якщо почати планувати, кому доручити нагляд за дитиною влітку, заздалегідь, можна знайти надійні та доступні варіанти.
1. Літні денні табори створюють безпечне і структуроване середовище для дітей. Вони пропонують широкий спектр заходів, які можуть зайняти та розважити дітей, таких як заняття спортом, гуртки, розваги на свіжому повітрі. Бувають денні табори й табори з проживанням, табори, що задовольняють певні інтереси (приміром, разом із відпочинком пропонують вивчення іноземної мови) тощо.
2. Сім’я та друзі. Бабусі й дідусі — перші, до кого звертаються по допомогу батьки. Однак сучасні бабусі й дідусі часто ще активно працюють, тож не можуть узяти дитину на літо! Водночас у родині можуть бути тітки, дядьки, двоюрідні брати й сестри… Вони можуть запропонувати дітям любляче і знайоме середовище, поки батьки на роботі. Дізнайтеся графіки роботи родичів, яким можна довірити дитину: дехто з них, можливо, працює позмінно або в суботу чи неділю, тож здатен допомогти. У такому разі чітко обговоріть із ними свої очікування й узгодьте розклад: хто, коли, де і скільки займатиметься дитиною.
3. Няні або гувернантки. Це найдорожча опція, але фахівчині з нагляду за дітьми можуть запропонувати індивідуальний підхід до вашої дитини, задовольнити її потреби й інтереси. Якщо ви можете дозволити собі послуги такої доглядальниці, важливо не квапитися, попросити рекомендації, бажано в друзів і знайомих, і чітко обговорити з кандидаткою свої очікування.
4. Робота з дому - гідний компромісний варіант для батьків, які хочуть побути зі своїми дітьми під час літніх канікул. Багато професій дають змогу виконувати більшість посадових обов’язків (а то й усі) дистанційно. Якщо ви успішно працювали з дому під час карантину, а потім повернулися в офіс, обговоріть із вашим роботодавцем можливість знову працювати віддалено — хоча б частину літа або в певні дні тижня.
5. Гнучкий або позмінний графік роботи може теж стати в пригоді батькам деяких професій. Деякі роботодавці погоджуються на гнучкий графік або нестандартні години роботи. Головне — не боятися спілкуватися з роботодавцем про ваші потреби й вивчити різні варіанти, які можуть виявитися доступними.
6. Об’єднання зусиль з іншими батьками. Кілька родин із дітьми можуть домовитися про спільний догляд за дітьми. У такому «кооперативі» кожен із батьків своєю чергою забезпечує догляд за дітьми в групі, що дає змогу всім батькам спокійно ходити на роботу. Головне, встановити чіткі правила з іншими батьками.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
10.04.2023