Навчальний тиждень № 29: довкілля, природа, здоров’я людини
Віртуальні й реальні екскурсії, навчальні проєкти та матеріали, про які дитина не повинна забути цього тижня
1 клас
У класі стартуватиме соціокультурний проєкт, присвячений збереженню довкілля та вихованню дбайливого ставлення до багатств Землі. Діти матимуть нагоду пригадати, що вивчили за рік про живу природу, відшукати багато нового цікавого й корисного про Землю та поговорити про зв’язок чистоти довкілля та здоров’я людей.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках англійської мови діти освоюватимуть нову тему, присвячену тваринам і місцям, де вони мешкають. До того ж школярики навчаться запитувати англійською, де що знаходиться, а також давати відповідь на такі запитання. Можете згодом потренуватися разом із ними!
-
Цього тижня діти можуть побувати з віртуальною чи реальною (залежно від епідемічної ситуації та можливостей школи) екскурсією до заповідника/ зоопарку/ ботанічного саду тощо та взяти участь в екологічній акції.
-
Чи є у вас напоготові добре вимиті та просушені упаковки від соку чи молока? Вони можуть знадобитися цього тижня на уроці хендмейду. Діти освоюватимуть нові прийоми роботи з папером і вживаними матеріалами.
2 клас
Другокласники теж займатимуться повторенням вивченого, а в рамках тижневого соціокультурного проєкту «Бережіть Землю» дізнаються багато нового про довкілля та способи його збереження.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Перевірте, чи не закінчилася в дитини гуаш і чи є у вас запаси вторинних матеріалів. Уточніть у вчителя, що саме з таких матеріалів знадобиться найближчим часом вашому другокласнику на уроках образотворчого мистецтва та хендмейду!
-
На інформатиці діти дізнаються про кодування та декодування інформації за допомогою QR-кодів і розпочнуть навчальний проєкт на цю тему.
-
На уроках всесвіту школярикам запропонують навчальні проєкти «Першоцвіт у горщику», «Птахи-співаки» і «Тварини минулого». А ще в планах на цей тиждень — похід-екскурсія до лісу, гаю, луки. Діти дізнаються, як очищувати джерела, висаджувати кущі та дерева.
3 клас
У рамках тижневого проєкту, присвяченого захисту довкілля, діти добиратимуть вірші, пісні, загадки, прислів’я та цитати про природу і дбайливе ставлення до неї. За можливості діти побувають з екскурсією на природі, тож обов’язково уточніть у вчителя, що школярики робитимуть, аби ваша дитина вдяглася і взулася того дня відповідно.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях із всесвіту стартують навчальні проєкти «Рослини-фітонциди» й «Рослини-медоноси».
-
На інформатиці літи вивчатимуть алгоритми послідовності та побудують такий алгоритм самостійно в спеціальній програмі.
-
Один з уроків української мови буде частково присвячений ребусам, кросвордам, іграм зі словами на екологічну тему, які діти мають дібрати у дитячих книжках, газетах і журналах.
4 клас
У рамках соціокультурного проєкту на екологічну тематику четвертокласники навчаться сортувати сміття, читати органічне маркування, а також можуть сходити на екскурсію до лісу чи на луку. Потурбуйтеся про зручне взуття та одяг дитини цього дня.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови діти читатимуть напам’ять прозовий твір і напишуть письмовий переказ.
-
На всесвіті школярикам запропонують навчальний проєкт, тему якого кожен учень обере самостійно.
-
На уроках образотворчого мистецтва та хендмейду дітям знадобляться вторинні матеріали для панно та нитки для аплікації. Уточніть у вчителя, що саме і в якій кількості потрібно підготувати.
Бонус для батьків: поради й підказки
А ви знаєте, що спільного між Шерлоком Холмсом і учнем-відмінником? Вони… спостережливі, тобто здатні за бажанням вмикати навичку помічати та запам’ятовувати важливі для них речі! Як натренувати спостережливість вашої дитини, аби вона помічала закономірності і «схоплювала» пояснення вчителя на льоту, читайте в статті
Тренуємо дитячу спостережливість
Якщо погода надворі по-справжньому весняна, обов’язково знайдіть час і підіть із дитиною на прогулянку! А зробити просту прогулянку захоплюючою можна, скориставшись однією з порад у статті
6 способів зробити звичайну прогулянку цікавішою для дитини.
Та як помилуватися природою та побувати в цікавих місцях України та світу, коли локдаун «прикував» нас до домівок? Допоможуть віртуальні екскурсії! Наша стаття
Розважте дитину віртуальною прогулянкою містить добірку, яка може зацікавити й ваших дітей, і вас самих.
Цитата тижня
Весна — найкращий час, щоби роззирнутися довкола і зробити світ навколо хоча б трішечки кращим для своїх дітей. От як робив щоранку Маленький Принц із книжки Антуана Сент-Екзюпері:
«Є таке правило: прокинувся зранку, одягнувся — ретельно прибери свою планету»
Так, планету прибрати важкувато :). Тож розпочніть з вашої оселі й території навколо неї. Якщо ви не маєте змоги зробити її чистішою, подумайте, що ви можете зробити, аби хоча б скоротити “виробництво” сміття та шкідливих відходів.
Бажаємо чистого довкілля і здоров’я вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
12.04.2021