Навчальний тиждень № 2: Селфі-аудити, психологічні тести... і захист перших проєктів
Черговий випуск розповість батькам учнів початкової школи, які навчаються за освітньою системою “Світ чекає крилатих”, що робитимуть діти цього тижня
1 клас
Першокласники, які відвідують школу, продовжать отримувати уроки орієнтації “Шкільний старт”. Учитель також навчить дітей правил безпеки в школі, ознайомлюватиме з правилами й традиціями.
Головне, що мають знати батьки:
-
Якщо минулого тижня вчитель не провів для вас майстер-класу, очікуйте запрошення впродовж нинішнього. На майстер-класі для батьків класовод має розповісти про розвиток дрібної моторики рук дитини, тобто про те, як від спритності пальчиків залежить розумовий розвиток і навчальні успіхи дитини. І звісно ж, ви отримаєте кілька порад, як допомогти дитині цю дрібну моторику розвивати!
-
Цього тижня першокласники відсвіжують знання і вміння, здобуті в дитсадку (приміром, уявлення про числа), і, непомітно для себе, отримують нові. А ще набувають нових соціальних навичок: виконувати навчальне завдання в парі, правильно поводитися, відповідаючи біля дошки й із місця, відвідуючи шкільну їдальню, бібліотеку тощо.
-
Якщо цього тижня в розкладі передбачено урок арт-технологій (образотворче мистецтво), дитині потрібні будуть лише альбом, олівці й гумка. Вона навчатиметься писати/малювати крапки, різноманітні лінії, штрихувати й розфарбовувати, а також вивчить відповідні терміни. Ці знання й уміння знадобляться на уроках української мови, математики, всесвіту, подальших заняттях із малювання тощо.
2 клас
Другокласники теж відсвіжатимуть торішні знання і вміння. На жаль, через початок війни четверта чверть була, м’яко кажучи, несприятливим для ефективного навчання періодом. Тому дітям доведеться де відсвіжувати знання, а де — ліквідовувати прогалини. Та не дуже цим переймайтеся! Система “Світ чекає крилатих” побудована так, що ці прогалини можна заповнювати “точковими ударами”, не перевантажуючи дитину зайвою роботою.
Головне, що мають знати батьки:
-
Якщо минулого тижня батьківського консиліуму на тему ролі сім’ї в освітньому процесі не було, чекайте на запрошення від учителя впродовж тижня, що розпочався.
-
На цю п’ятиденку заплановане тестування дітей щодо динаміки когнітивного розвитку й психологічного комфорту. Його проводять шкільний психолог спільно з класоводом. Нагадаємо, когнітивний розвиток — це розвиток усіх видів розумових процесів, таких як сприйняття, пам'ять, формування понять, розв’язання завдань, уява й логіка. Отож тестування щодо динаміки когнітивного розвитку — це перевірка, чи відповідає розвиток названих розумових процесів віковим нормам. Увага! Багато в чому цей розвиток залежить від роботи вчителя з дитиною в класі, а також від того, яка ситуація в дитини вдома.
-
На арт-технології готуйте кольоровий папір і ножиці. Ваш син/донька вправлятиметься в мистецтві оригамі.
3 клас
Учні третього класу закінчують цього тижня повторення вивченого торік. Вони виконають вихідні селфі-аудити з англійської, української мови, математики й усесвіту. І вже з наступного тижня розпочнуть цілком нові теми. А поки що в дітей є можливість виявити й ліквідувати прогалини в знаннях. Не засмучуйтеся, якщо їх виявиться багато: весна, м’яко кажучи, не сприяла якісному навчанню. Ваш школярик усе-все надолужить — він же у вас розумничка!
Головне, що мають знати батьки:
-
Учитель разом зі шкільним психологом мають провести тестування дітей щодо динаміки когнітивного розвитку й психологічного комфорту. За його результатами вчитель допомагатиме окремим учням долати труднощі у сфері розвитку розумових процесів, таких як сприйняття, пам'ять, формування понять, розв’язання завдань, уява й логіка. Нагадаємо, розвиток розумових процесів дитини залежить багато в чому від того, скільки ресурсів та емоційної підтримки отримує ця дитина в школі й удома!
-
Якщо батьківського консиліуму не було минулого тижня, очікуйте на запрошення від учителя! Цього разу він говоритиме про інноваційні форми взаємодії родини й школи. Нині в розвинутих країнах школи проводять різноманітні заняття для батьків, де їх вчать краще розуміти й виховувати своїх дітей! Учителі, які навчають за системою “Світ чекає крилатих”, теж запроваджують такі заняття.
-
Цього тижня на арт-технології школярику знадобляться кольоровий папір, картон, ножиці й клей, а також альбом, кольорові олівці, фломастери. А наступного тижня готуйте гуаш, акварель, пензлики: дитина займеться живописом.
4 клас
Як і молодші класи, четвертокласники завершуватимуть повторення всього вивченого торік. Вони здійснять вихідні селфі-аудити з англійської й української мови, математики й усесвіту, а за необхідності отримають “дорожню карту” ліквідації прогалин у знаннях. Не нервуйте й не лайте дитину, якщо цих прогалин виявиться багато — навчальну весну в дітей фактично було вкрадено. Тож краще подумайте, як саме заохотити сина/доньку старанно вчитися.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Діти пройдуть тестування на рівень шкільної мотивації та адаптації. У такий спосіб учитель і шкільний психолог перевірять, чи достатньо робить школа, готуючи дітей до середньої школи. 5 клас значно відрізнятиметься від початкової школи, тож підготовка дітей до переходу розпочинається вже зараз.
-
Цього тижня ваш четвертокласник завершить і захистить перший проєкт — презентацію улюбленої книжки. Нагадуємо, можна допомагати ресурсами, порадами, емоційно підтримувати, але ні в якому разі не робіть проєкт замість дитини! Виконуючи це завдання самостійно, дитина навчається цілком конкретних умінь — не заважайте їй здобувати їх!
-
Уточніть у дитини, що знадобиться на урок хенд-мейду. За навчальним планом, четвертокласники виготовлятимуть флюгер. Усі матеріали знайдуться вдома, однак краще підготувати їх заздалегідь, а не шукати похапцем о сьомій ранку.
Порада тижня: Зберіть дитині тривожний наплічник — отримайте позитивний “побічний ефект”
Так, ви стомилися боятися. І вам не хочеться навіть думати про погане. Але вам точно буде спокійніше, якщо в класі, де навчається ваша дитина, постійно зберігатиметься не лише її змінне взуття, а й наплічник з усім необхідним для кількагодинного перебування в бомбосховищі.
Ось список, запропонований силовиками:
- пляшка чистої води;
- поживні батончики, снеки;
- нотатка від батьків, у якій вказано ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
- телефон + зарядний пристрій + павербанк (їх дитина завжди повинна мати в щоденному наплічнику, який носить до школи);
- індивідуальний набір необхідних ліків (запас на кілька днів);
- комплект змінної білизни та одягу;
- улюблена іграшка або річ.
Ми пропонуємо покласти до рюкзака ще й таке:
- теплий светр (фліску, толстовку). У підвалі, який ще не опалюється, може бути прохолодно й вогко;
- по пачці вологих і паперових серветок.
Навчайте дитину: цей тривожний наплічник цінніший за щоденний шкільний! У разі чого ви зможете замінити й зошити, і підручники. А от набір із тривожного наплічника й мобілки забезпечить дитину всім необхідним на день-два!
Щоразу, коли приводите дитину до школи, поновлюйте запаси в наплічнику, наводьте лад і поповнюйте запаси в ньому.
Разом із батьками й адміністрацією школи ви можете подбати, щоб у бомбосховищі завжди зберігалися запаси їжі, води, засобів гігієни, ковдри, ліхтарики, універсальна аптечка тощо.
Якщо дитина навчається дистанційно, тривожний наплічник усе одно має бути напоготові вдома!
Покладіть у рюкзачок те саме, що й у наплічник для шкільного бомбосховища. Додайте один товстий зошит у клітинку, один — у лінійку, ручку, олівець, лінійку й гумку. А головне — має залишатися вільне відділення для ноутбука / планшета, за яким дитина щодня навчається, зарядного пристрою й мишки.
До уваги батьків першокласників (батьки “досвідчених” школярів уже це знають)! Вирушаючи в евакуацію, НЕ беріть із собою підручників! За потреби ваш учитель допоможе отримати електронні. Натомість подбайте, щоб ґаджет у наплічнику дитини був надійно захищений від ударів і вологи.
Такий тривожний рюкзак забезпечить не лише базові потреби дитини на одну-дві доби, а й безперервність її навчання, якщо вам доведеться несподівано евакуюватися.
Зібраний на 100% тривожний наплічник для дитини має ще один несподіваний психологічний ефект: він у рази зменшує стрес для тата й мами. Ви, батьки, ПІДГОТУВАЛИСЯ ДО НАЙГІРШОГО ВАРІАНТУ. Ви — готові. У вас є план Б. А отже, ви — не безпорадні, ви взяли ситуацію під контроль. І це заспокоює, це зменшує рівень щоденного стресу не лише для вас — дорослих членів родини, а й для дітей, які завжди підхоплюють емоційну хвилю, на якій перебувають батьки. До того ж малеча отримує матеріальний доказ того, що рідні люди по-справжньому піклуються про неї.
Ми цей ефект перевірили на собі й можемо підтвердити: він працює. Зібраний тривожний наплічник для школяра справді допомагає відновити психологічну рівновагу і батькам, і дітям!
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації:
Поділіться цією сторінкою
12.09.2022