Навчальний тиждень № 7: дивовижні свята й корисні навички
Про історію та традиції яких свят дізнаються ваші діти та чим ще займатимуться впродовж скороченого тижня
У четвер, 14 жовтня, — День захисників і захисниць України. Отож якщо п’ятниця у вас — вихідний, недовиконаний навчальний план діти надолужуватимуть наступного тижня. Субота 23 жовтня буде робочою. Можливо, деякі з анонсованих подій відбудуться на початку наступного тижня. Не турбуйтеся — вчитель із дітьми встигнуть опрацювати весь необхідний навчальний матеріал!
Що ж заплановано цього тижня для учнів 1-4 класів, які навчаються за освітньою системою “Світ чекає крилатих”? Як завжди, ми розповімо про те, що чекає на кожен клас. Одразу переходьте до потрібного вам розділу — і беріть на олівець те, що вам потрібно буде зробити, щоб допомогти вашому школярику успішно навчатися.
1 клас
У першому класі стартує проєкт “Жовтень святковий”. Діти добиратимуть і вивчатимуть вірші та пісні, готуватимуть подарунки-саморобки для однокласників, чий день народження припадає на жовтень. А ще діти дізнаються дуже багато про державні та міжнародні свята десятого місяця року.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
Учитель може провести зустрічі чи вийти на зв’язок з батьками, чиї діти продемонстрували нахил до музики чи малювання. Мета таких розмов — забезпечити дітям умови для розвитку їхніх здібностей.
-
На заняттях усесвіту наприкінці цього або на початку наступного тижня стартує навчальний проєкт “У природи немає поганої погоди”.
-
Навчальним планом цього тижня передбачено презентацію проєкту “Геометричні фігури в довкіллі” й вихідний селфі-аудит з математики. Зважаючи на те, що фактично маємо триденку, і презентація, і селфі-аудит, найімовірніше, відбудуться на початку наступного тижня.
-
На урок хендмейду вашому школяру, можливо, знадобляться нитки для аплікації з ниток. А наступного тижня знадобляться різноманітні сухі листочки для створення гірлянди й/або монотипу.
2 клас
Другокласників теж очікує соціокультурний проєкт про свята жовтня. Об’єднавшись у групи, діти виготовлятимуть вітальні листівки й подарунки для тих однокласників (чи батьків), чиї іменини чи дні народження припадають на цей місяць. Школярики також дізнаються багато цікавого про професії, представників яких вітають у жовтні.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Діти ознайомляться з професіями лікаря, учителя, художника, кухаря, кулінара, автомобілісти, музиканта й поштовика. Якщо у вас буде нагода подивитися науково-популярний чи художній фільм про таких фахівців, влаштуйте родинний кіновечір.
-
На уроці української мови дітям зададуть вивчення напам’ять вірша. Допоможіть своєму школярику це зробити та проконтролюйте, аби він повторював його вранці й увечері хоча б по разу, поки не здасть учителю.
-
На уроці хендмейду запланована робота з тістом: виготовлення печива. Скоріше за все, підготовкою тіста для всього класу займеться вчитель або хтось із батьків. Уточніть у вчителя, що знадобиться вашій дитині на цьому уроці.
3 клас
Учні третього класу теж працюватимуть над тижневим соціокультурним проєктом, що присвячений святам жовтня. Вони не лише підготують подарунки й вітальні листівки іменинникам місяця та однокласникам чи родичам, чиї дні народження святкуються в жовтні. Вчитель організує тематичне мінісвято наприкінці тижня, а впродовж тижня відбуватимуться тематичні вікторини, конкурси й ігри.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях діти вивчать скорочений запис низки слів. Радимо батькам уважно до цього поставитися й ознайомитися зі зразками, поданими в посібнику-журналі. Часом батьки, не знаючи сучасного стандарту скорочень, починають “виправляти” дітей. Отож, аби ви випадково не заплутали дитину, ми подамо перелік скорочень наприкінці статті.
-
На уроці інформатики діти навчаться основ редагування зображень. А на хендмейді спробують свої сили в мистецтві декорування бутербродів до святкового столу (уточніть у вчителя, що знадобиться дитині для цього уроку).
-
Школярики можуть побувати з екскурсією в місцевій бібліотеці чи книгарні. Вони дізнаються багато цікавого про старовинні бібліотеки й книжки. Можливо, вашому вчителю знадобиться допомога кількох батьків, щоб супроводжувати дітей.
4 клас
Четвертокласники познайомляться з такими святами, як День працівників освіти, День юриста, День художника, День кухаря, День автомобіліста, День музиканта та День поштового працівника. Окремо вони підготують інформаційний довідник до Дня захисників і захисниць України.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На одному з уроків англійської мови діти презентуватимуть проєкт “Лист другові-крилатику”. А вже наступного тижня діти проведуть тематичний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу.
-
Тижневий план занять з української мови теж передбачає презентацію проєкту “Інтерв’ю в літературного персонажа”, вихідний селфі-аудит і діагностувальну роботу. Та остання, скоріше всього, відбудеться аж після свят.
-
На уроці хенд-мейду заплановане знайомство з професією ресторатора та приготування канапок. А наступного тижня дитині знадобляться сухі листочки й інші природні матеріали для панно.
Бонус для батьків: поради та підказки
Обіцяний нами батькам третьокласників перелік скорочень
З крапкою: копійка – к., рік – р., сторінка – с.
Без крапки: година – год, хвилина – хв, секунда – с, доба – доб, тиждень – тижд, місяць – міс, декада – декада, квартал – кв, півріччя – півріч, сантиметр – см, дециметр – дм, метр – м, міліметр – мм, кілометр – км, кілограм – кг, грам – г, літр – л, гривня – грн
Аби й вчителям, і батькам, було легше зорієнтуватися, про які свята може йтися на уроках, що вони означають і кого з чим вітати, ми підготували дві довідкові статті:
Календар жовтня '21. Вітайте знайомих із професійними святами й ознайомлюйте дітей з незвичайними приводами дізнатися щось нове і просто повеселитися
Бажаємо успіху вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
12.10.2021