Проєкти “Світ чекає крилатих” і “Ліга крилатих” долучилися до всеукраїнського форуму освітян
Посібники-журнали, за якими окрилені школярі навчаються у 1-5 класах, і відповідні методичні розробки для вчителів демонструвалися на стенді Національної Академії педагогічних наук України
30 листопада в Києві відбувся Всеукраїнський освітній синкліт* “Нова українська школа: Синергія. Інтеграція. Менеджмент”. Форум проходив у Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
У заході взяли участь міністр освіти й науки Сергій Шкарлет, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, очільники департаментів освіти й науки облдержадміністрацій, Київської міської держадміністрації, департаментів (управлінь освіти) обласних центів, а також закладів післядипломної освіти.
Окрім наради за участю міністра освіти й науки Сергія Шкарлета й круглого столу, під час яких обговорювалися проблеми української шкільної освіти, стратегія інновацій і кращі практики впровадження Нової української школи, у рамках форуму відбулася ще й виставка “Освітні інновації Нової української школи 2020/2021 років”. На ній наша команда представила успішно апробовану й упроваджену у всеукраїнську практику освітню систему для початкової школи “Світ чекає крилатих”, а також нову, що логічно продовжує згадану, для 5-9 класів — “Ліга крилатих”.
Учасники й гості заходу отримали нагоду ознайомитися з посібниками-журналами “Світ чекає крилатих”, за якими українські школярі успішно навчаються вже п’ятий рік поспіль. Інноваційна освітня система стабільно приносить чудові результати й нині є найпопулярнішою серед альтернативних шкільних навчальних програм в Україні.
Значний інтерес учасників виставки й журналістів викликали також підручники для 5 класу освітньої системи “Ліга крилатих”. Цей проєкт, нагадаємо, дебютував у школах України у вересні 2021 року. Як і “Світ чекає крилатих”, проєкт “Ліга крилатих” реалізується за підтримки Національної академії педагогічних наук України.
За відгуками вчителів і батьків, програми, методика й підручники систем “Світ чекає крилатих” і “Ліга крилатих” дають дітям усі передбачені Державним стандартом освіти знання і вміння, збуджують і підтримують інтерес школярів до навчання. Водночас, завдяки синхронізованому вивченню навчального матеріалу з різних предметів й особливому формату занять, знання і вміння засвоюються набагато швидше, міцніше, а головне — легше фізично та психологічно. Діти не почуваються перевантаженими, мають можливість більше рухатися, зростають соціально адаптованими, вчаться творити й критичного мислити.
За результатами всеукраїнського опитування освітян, школярів та їхніх батьків, майже 53 відсотки респондентів вважають, що освіта — це велика цінність. Як зазначив у своєму вступному слові на відкритті форуму очільник МОН Сергій Шкарлет, у 90-ті більшість населення вважала, що освіта — це марнування часу, тож нинішні 53 % - це перемога, здобута завдяки освітянам. Однак, зауважив він, 52 % учасників того ж опитування оцінили рівень національної освіти як посередній.
“Ми всі хочемо бачити цей показник кращим, і ми всі докладаємо зусиль до цього... Безумовно, це тривалий процес, адже в освіті є лише інфраструктурні й цифрові швидкі перемоги, а змістовні й кадрові — занадто довгі. Змістовні — це мінімум 12 років”, - зазначив міністр, додавши: результат від того, що педагоги закладають зараз, українське суспільство отримає лише через кілька років.
Проєкт “Світ чекає крилатих” засвідчив свою освітню цінність уже через рік після впровадження. А результати першого завершеного чотирирічного циклу цілком виправдали, а подекуди й перевершили найоптимістичніші прогнози: перші випускники початкової школи, що пройшли навчання за нашою “окриленою” системою, показали вищий рівень знань і вмінь, ніж діти, які навчалися за іншими системами. Щодо “Ліги крилатих”, то відгуки вчителів-предметників і батьків, отримані за перші три місяці впровадження проєкту, свідчать: навчання, що здається дітям простішим і цікавішим, справді дає очікуваний авторами програми ефект.
Дізнайтеся більше:
Поділіться цією сторінкою
01.12.2021