Огляд навчального тижня №11: святковий листопад у початкових класах
Уроки для першокласників проходитимуть у святковій атмосфері. Та байдикувати їм не випадає. Що вони робитимуть? Чого нового, корисного й цікавого навчаться? І до чого готуватися батькам?
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від шкільного тижня
У першому класі стартує п’ятиденний соціокультурний проєкт «Листопад святковий». Діти добиратимуть інформацію про свята й пам’ятні дати, які відзначаються цього місяця, вірші, пісеньки, загадки, народні прикмети про листопад.
Діти вивчатимуть календарні й незвичайні свята останнього місяця осені. Вони також готуватимуть вітальні листівки й сувеніри для однокласників, друзів чи родичів, які святкують день народження або іменини цього місяця.
Під час уроків всесвіту школярики досліджуватимуть властивості повітря, води й ґрунту.
Новий навчальний проєкт розпочнуть першокласники на уроці математики — «Ярмарок чисел у межах 10». Це означає, що діти засвоїли всі цифри, числа від 1 до 10 (цього тижня вони вивчать число й цифру 9, число 10, а також дізнаються, навіщо нам саме 10-гривневі купюри й монети) й тепер переходять до вивчення математичних операцій із ними.
На уроках арттехнологій школярики навчаться розрізняти хоровий і сольний спів, зрозуміють особливості того й того. Повправляються в техніці аплікації, створюючи вітальну листівку. А ще дізнаються багато нового про театр і правила поведінки в цьому закладі культури.
Що варто взяти на олівець батькам
У навчальній програмі заплановано екскурсію до місцевого театру або театрального гуртка. Якщо через якісь причини відвідати культурний заклад неможливо, учитель організує віртуальну мандрівку туди.
Класовод може організувати для батьків консультацію психолога і/або медика про вплив засобів масової комунікації (телебачення, інтернету) на фізичне й психічне здоров’я дитини.
У разі потреби класовод проведе індивідуальні бесіди з учнями щодо неприпустимості вживання лайливих слів.
На уроках арттехнологій дитині цього тижня знадобиться таке: білий і кольоровий папір, ножиці, клей, нова жовта тканина.
Вас може зацікавити
Кожна дитина зростає на казках, сюжети яких передаються від покоління до покоління впродовж сотень, а то й тисяч років. На книжковій полиці кожної сучасної дитини є хоча б кілька книжок із казками рідного й інших народів, а також безліч літературних казок — починаючи від XVIII сторіччя й до новинок. Цей жанр не втрачає популярності, бо такі слухання й читання таких творів необхідні для розвитку дитини. Казки здавна навчали дітей правил і моделей поведінки, вироблених пращурами. Та чи всі стародавні правила підходять до сучасного життя? Дізнайтеся про це в нашій статті
«Чи слід захищати дітей від «поганих» казок»
Ідеальних людей не буває. І ми, батьки, теж іноді припускаємося помилок — і кривдимо своїх дітей. Часом зриваємося на них через власну втому й стрес, часом несправедливо караємо, не розібравшись у халепі до пуття… Що робити, коли таке стається? Попросити пробачення у сина (доньки)! Та як помиритися з несправедливо покараною чи скривдженою малечею? Пояснюємо в матеріалі
«Неідеальні батьки: як вибачитися перед власною дитиною».
Школярик із невинним виглядом матюкнувся у вашій присутності чи обізвав словом «не для друку» однокласника? Це прикро, але не кінець світу. Батьки легко можуть упоратися з проблемою, якщо виявлять трохи терпіння й самоконтролю. Наша публікація
«Як відучити дитину лаятися: кілька секретів досвідчених батьків» допоможе розібратися, у яких ситуаціях і навіщо хлопчики й дівчатка схильні вимовляти погані слова, зокрема на адресу оточення, а також підкаже, чого не можна, а що, навпаки, необхідно робити батькам, аби відучити сина (доньку) від такої поведінки — без сліз і скандалів.
Поділіться цією сторінкою