Як святкувати день народження школяра в «помаранчевій» та «червоній» зонах
Вечірка під час пандемії COVID-19 — неприйнятний варіант. Але й позбавляти дитину свята не хочеться. Пропонуємо кілька вже перевірених на практиці ідей для батьків і вчителів, як влаштувати дітям свято, не порушуючи карантинних обмежень.
Ще рік тому день народження школяра святкували з роздачею цукерок у класі та дитячим святом за участю його друзів — чи вдома, чи в кафе. Нині збирати дітей групою — означає наражати і їх, і батьків на ризик зараження коронавірусом, а також порушувати карантинні обмеження. Однак є цілком безпечні способи привітати дитину з днем народження так, щоби він запам’ятався як радісний і незвичайний.
Що може зробити вчитель
Якщо ваша школа в «помаранчевій» зоні, найімовірніше, клас поділений на групи. Одна вдома, друга — у школі.
Якщо ви належите до тих учителів, які транслюють у Zoom для «домашньої» частини класу заняття з «очною» групою, то складнощів у вас взагалі не має виникнути. День народження можна відсвяткувати під час виховної години, організувавши Zoom-конференцію із класу, запросивши всіх однокласників, які перебувають удома.
Учасники «очної» та «дистанційної» груп можуть привітати однокласника, заспівати вітальну пісню. Якщо через якість зв’язку вона буде трохи «розсинхронізована» — нагадайте дітям про манеру виконання гімну Гогвартса, і це лише додасть відчуття, що вони роблять щось незвичайне.
Ви в «червоній» зоні — принцип залишається той самий. Ви можете заздалегідь «змовитися» з батьками іменинника та рештою батьків і дітей, щоб організувати для однокласника Zoom-зустріч, яка стане для дитини приємною несподіванкою.
Якщо ваш учень захворів чи на самоізоляції, а решта дітей відвідує заняття, зробіть для нього вітальну листівку. Її можна передати через батьків чи «Новою поштою». Головне — виявити до іменинника увагу й показати, що він важливий і для вас — учителя, і для однокласників.
Що можуть зробити батьки
Приберіть і прикрасьте дім так, ніби чекаєте гостей. Звісно, у «помаранчевій» та «червоній» зоні вам доведеться обійтися без них. Гість може занести інфекцію у вашу родину або сам підхопити її від дитини. Лікарі застерігають, що багато молодших школярів можуть переносити COVID-19 безсимптомно — і заражати оточуючих. Отож не ризикуйте здоров’ям бабусі, якщо вона мешкає окремо від вас.
Відсутність гостей удома — не привід «спускати на гальмах» свято! Стіл не має «ломитися», але приготуйте кілька улюблених дитиною страв (можна навіть за її участю) і, звісно, іменинний торт зі свічками. Вдягніться по-святковому.
Заздалегідь домовтеся з родичами і друзями про відеодзвінки або участь у Zoom-конференції та поставте на стіл ноутбук чи телефон на штативі. Віртуальні гості зможуть підняти келихи з лимонадом за героя дня разом із вами та взяти участь у розмові за столом.
Якщо ви всі мешкаєте в місті, фінанси дозволяють, а учасників віртуального свята небагато, організуйте для них доставку тістечок, які можна буде з'їсти під час онлайн- бенкету.
У будь-якому разі інтернет-посиденьки бажано обмежити 30 хвилинами — однак обов’язково влаштуйте церемонію внесення торта й гасіння свічок!
Якщо вашій дитині вже 11–12 років, можна обрати мультфільм (по телевізору, в YouTube чи на Netflix Party) і домовитися з її друзями про одночасний перегляд. Кожен залишатиметься в себе вдома, звісно, однак дивитиметься те саме. При цьому організуйте чат — у месенджері чи в тому самому Netflix Party, і хай діти обмінюються враженнями й коментарями.
Головне, щоб день народження вашої дитини приніс їй радість. Пам’ятайте: найдорожчий і найшанованіший гість на цьому святі — вона сама.
Застереження: ми НЕ просуваємо згадані програми чи компанії, а лише пропонуємо ці сервіси у якості прикладу.
16.09.2020