Що означає спіраль зі стрілочкою навколо номера завдання в посібнику-журналі, за яким навчається ваш окрилений школярик
У кожному посібнику-журналі, які щопонеділка отримує в школі ваша дитина, на кожній сторінці багато піктограм і умовних позначок. Що вони означають? Сьогодні ми розповімо вам про одну з найважливіших — червону спіраль зі стрілочкою навколо номера завдання. Цим символом автори посібника позначають спеціальне завдання, рекомендоване для виконання вдома, — селфі-трек.
Селфі-трек — це не звичайне домашнє завдання, а нова для української школи форма самостійної роботи дитини. Якщо домашка — це кілька вправ, які вчитель задає обов’язково й не даючи вибору учням, то завдання для селфі-треку ваша дитина обирає сама з кількох пропонованих. Усі ці завдання будуть нескладними. Дитина їх виконуватиме, щоби закріпити вивчене на занятті.
Учитель може запропонувати кілька завдань, з яких дитина має сама обрати своє. Це дуже важливо — давати дитині можливість самостійно приймати хоча б маленькі рішення щодо свого навчання. Кожна така дія — черговий крок до виховання самостійності й організованості! А ще, коли дитина сама обирає собі завдання, вона виконує його старанніше й більш охоче, ніж нав’язане їй педагогом.
До того ж класовод пропонуватиме для різних дітей різні завдання. У такий спосіб сильніші учні отримають дещо складніші чи більш творчі завдання і не нудьгуватимуть. Водночас школярі, яким потрібно більше часу на засвоєння матеріалу, виконуватимуть посильні саме для них завдання.
У кількох перших посібниках-журналах усі завдання селфі-треку вже позначені. Саме їх учитель рекомендує для виконання вдома.
Надалі така позначка траплятиметься нечасто: учні самі, хай і під наглядом учителя, визначатимуть під час уроку вправу для виконання вдома й малюватимуть спіраль зі стрілочкою біля номера обраного завдання.
Обов’язково позначаються завдання на повторення пройдених раніше тем. Як правило, учитель рекомендуватиме їх виконувати за результатами селфі-аудиту — щоби підготувати дітей до вивчення нової теми чи ліквідувати прогалини в знаннях із теми, яка вивчається. У такому завданні учнів просять знайти вдома один з уже опрацьованих посібників-журналів, певні вправи з нього й потім, після такого повторення, підготуватися пояснити завдання із селфі-аудиту лаксикам. У такий спосіб дитина й теоретичні знання освіжить, і практичні навички відпрацює.