Автори системи "Світ чекає крилатих" ретельно продумали, як допомогти першокласникам швидко і без стресу адаптуватися до навчання і загалом шкільного життя. Упродовж перших двох тижнів новоспечених школяриків чекає адаптаційний період - "Шкільний старт".
Більшість уроків у ці тижні присвячено фактично пригадуванню всих тих знань, які діти отримали в дитсадку. А учитель-класовод щодня присвячує достатньо багато часу, щоб навчити своїх підопічних орієнтуватися у шкільній будівлі, ознайомити їх з усіма правилами, які необхідно знати.
А ще діти дізнаються про всі доступні їм можливості для відпочинку та розвитку: учитель їх ознайомить із спортивним та ігровим майданчиком, сквериком на території, бібліотекою, гуртками тощо.
Дітям розкажуть, як влаштована школа: що робить директор, завучі та інші вчителі. Першокласники вивчать маршрути до вчительської, їдальні, спортзалу, шкільної дошки оголошень. Розберуться, що роблять технічні працівники школи, та вироблять звичку чемно з ними вітатися і шанувати їхню працю.
У першому класі домашніх завдань дітям не задаватимуть. По-перше, школярики ще адаптувалися до нового стилю життя, і важливо не відбити у них бажання навчатися. По-друге, завдяки спеціальній системі подачі інформації та її повторення, яку розробили автори освітньої системи "Світ чекає крилатих", діти витрачають на якісне засвоєння нових знань і навичок набагато менше часу. Вдома першокласникам треба обов'язково хоча б трішки побайдикувати, погратися, допомогти по господарству і, звісно, поспілкуватися з батьками.
Водночас батьки мають щовечора мобілізовуватися і відводити хоча б чверть години на спілкування з дитиною про те, що вона вивчила у школі. Ваша мета - щоб дитина за власною ініціативою взяла робочий зошит і показала, які завдання виконала в класі і як саме їх робила. Хай дитина пограється у школу з вами, де дорослі - в ролі учня, а вчитель - вона.
Як не дивно, але ці 15 чи більше (як вийде) хвилин щодня стануть повноцінною заміною годинам нудної "домашки". Для першокласника це більш ніж достатньо. Уже під новий рік ви зрозумієте, як багато навчилася ваша дитина!
Цього року, відправляючи дитину в школу, кожна родина дуже хвилюється: а чи безпечно у школі? Чи не заразиться першокласник COVID-19? Яких заходів безпеки вживатиме шкільна адміністрація і сам вчитель?
Учитель-класовод обов'язково подбає, щоб екскурсії школою для першокласників відбувалися у періоди, коли коридори порожні і провітрюються. Він слідкуватиме, щоб діти, виходячи з класу, правильно вдягали захисні маски та користувалися антисептиками. А ще - щоб діти встигали поїсти, а харчування було організоване з додержанням епідемічних правил безпеки.
Запевняємо вас, вчителі так само тривожаться через пандемію. Будемо відверті: ніхто не знає, скільки часу протриває очне навчання, поки рівень захворюваності в тому чи тому регіоні переступить "червоний" поріг. Педагоги, говорячи про можливість закриття класів і цілих шкіл, вживають не слово "якщо", а "коли".
Втішає те, що учні початкової школи, за світовою статистикою, менш вразливі до коронавірусу, ніж дорослі. Тож імовірність підхопити COVID-19 у них значно нижча, ніж у нас із вами.
Ми сподіваємося, що в будь-якому разі діти встигнуть звикнути до уроків, полюблять вчителя-класовода, навчаться правильно тримати ручку і тримати поставу під час письма, розберуться з умовними позначками у своїх робочих зошитах. І коли їм доведеться переходити на дистанційне навчання, вони слухатимуть пояснення свого вчителя з екрану з таким само інтересом, як і в класі.
Ну а у вас, батьків, ще є час на те, щоб подбати про надійний домашній інтернет і навчитися всією родиною користуватися Zoom. Вдалого вам навчального року!