Навчальний тиждень №2: селфі-аудити й психологічні тести
Як окрилені школярі актуалізують засвоєні торік знання й готуються до вивчення нових тем
Нагадуємо: подана нижче інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Першокласників продовжують знайомити зі школою і правилами поведінки в ній, зокрема правилами безпеки.
Діти пройдуть тестування щодо шкільної зрілості. Його результати допоможуть учителю вибудувати роботу так, щоб навчання давалося легше кожному школярику.
Класовод може запросити батьків на майстер-клас із розвитку дрібної моторики руки дитини.
У 2 класі
Чекайте на перші вихідні тематичні селфі-аудити: з української мови, всесвіту, математики. Діагностувальних робіт цього разу не буде — діти просто відсвіжували в пам’яті засвоєну торік інформацію.
У разі можливості вчитель разом із психологом школи проведуть тестування другокласників щодо динаміки когнітивного розвитку й психологічного комфорту. За його результатами плануватимуть індивідуальну роботу з кожною дитиною.
У 3 класі
Відбудуться вихідні селфі-аудити з математики, всесвіту й української мови. Діагностувальних робіт школярики цього разу не писатимуть: упродовж цих двох тижнів вони просто пригадували вивчене в 2 класі.
Учитель разом із психологом школи здійснять тестування третьокласників щодо динаміки когнітивного розвитку й психологічного комфорту. За його результатами класовод спланує індивідуальну роботу з кожною дитиною.
У 4 класі
Вихідні тематичні селфі-аудити четвертокласники виконають на уроках української мови, математики й усесвіту. Як і в молодших класах, цього разу діагностувальних робіт не буде. Діти просто підтвердять, що добре пригадали вивчене в 3 класі й готові до засвоєння нових тем.
У разі змоги класовод організує тестування дітей щодо їхнього нинішнього рівня мотивації і адаптації до навчання в 5 класі. У такий спосіб учитель оцінить, який шлях треба подолати кожному школярику, щоб у кінці цього навчального року бути готовим психологічно до навчання в середній школі.
Порада тижня: не робіть шкільних проєктів замість дитини (8 причин чому)
Учитель не раз говорив: робіть замість дитини лише те, чого вона ще не здатна виконати сама. Але як ніяково, коли син (донька) несе до школи незугарний, на погляд батьків, виріб! То вони й вирішують: зробимо досконалу річ самі й забезпечимо дитині вищу оцінку…
Однак це принесе набагато більше шкоди, ніж ви можете уявити!
1. Виконуючи проєкт цілком замість дитини, ви позбавляєте її шансу переконатися, що вона здатна сама це зробити, дослідити межі своїх можливостей, навчитися вчасно звертатися по допомогу.
2. Шкільні проєкти допомагають учням й ученицям розвивати навички дослідження, креативного й критичного мислення. І тут важливий не так результат, як процес!
3. Роблячи проєкт замість дитини, батьки позбавляють її можливості навчитися планувати, розподіляти свій час і ресурси, ухвалювати рішення й виправляти помилки.
4. Навчальні проєкти часто реалізують групою. Учасникам й учасницям це дає змогу спілкуватися, співпрацювати й учитися одне в одного. Якщо дитина просто принесе в клас готову частину проєкту, вона й сама нічого не навчиться, і друзів не навчить.
5. Робота над проєктом є можливістю виявити творчість і самобутність. Забравши проєкт у дитини, батьки втрачають шанс помітити в ній унікальний талант чи інтерес до певної галузі науки або культури.
6. Завершивши проєкт самостійно, школярі й школярки доходять певних висновків, усвідомлюють, що результат не завжди буде ідеальним, визначають у кожному окремому випадку, що важливіше: якість чи вчасність.
7. Роблячи проєкти замість дитини, батьки можуть несвідомо виплекати в ній переконання, що вона недостатньо здібна або компетентна. Це може позначитися на її самоповазі й мотивації до навчання.
8. Дивлячись на результат власної роботи над проєктом, хлопчики й дівчатка відчувають гордість за свої досягнення, розвивають внутрішню мотивацію до набуття знань і вмінь.
Дайте своїй дитині змогу навчатися нового, розвиватися й самостверджуватися! Дозвольте їй самій виконувати проєкти, навіть коли результати, на ваш погляд, неідеальні.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
04.09.2023