Шкільний дайджест № 28: вирушаємо у космос
Цей тиждень передує Дню космонавтики, тож буде неймовірно цікавим, хоча і складним. От що робитимуть ваші школярики
У кожному класі, що навчається за програмою освітнього проєкту “Світ чекає крилатих”, цей тиждень буде присвячений космічній тематиці. Уроки англійської та української мови, математики, всесвіту, арт-технологій міститимуть завдання, що збагачуватимуть знання дітей про космос і його освоєння людьми. Тому повторення пройденого за минулі чверті матеріалу (а саме цим здебільшого діти й займатимуться) буде аж ніяк не нудним!
1 клас
Соціокультурний проєкт тижня у першому класі - “Космічна подорож”. Діти переглянуть відеолекцію про вплив космосу на здоров’я людини, влаштують гру “Що? Де? Коли?”, а також, залежно від можливостей школи й епідемічної ситуації в регіоні, можуть побувати з екскурсією в планетарії.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На всесвіті діти систематизуватимуть і коригуватимуть свої знання про неживу природу. З початку тижня стартує навчальний проєкт «Що? Де? Коли? – гра знавців довколишнього світу за запитаннями, що дібрані за сюжетами телевізійних програм, енциклопедій для дітей».
-
На уроках математики першачки відпрацьовуватимуть арифметичні дії з числами в межах сотні.
-
Уроки англійської мови будуть присвячені темі космосу та космічних польотів.
2 клас
Другокласники інтенсивно повторюватимуть вивчене у попередніх чвертях. Мета цього повторення - виявити усі пробіли у знаннях і ліквідувати їх, а ще - відпрацювати до автоматизму низку навичок. Та нудно їм не буде - тижневий проєкт, присвячений космосу, нудьгувати не дасть! Діти проведуть заочну подорож зоряним небом, збиратимуть цікаву інформацію про космос і космонавтів, а обговорять якості, необхідні для досягнення намічених цілей.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Перевірте, чи є у вашої дитини картон і кольоровий папір. Оскільки на хендмейді запланована робота з вторинним матеріалом, уточніть у вчителя, що саме потрібно підготувати.
-
На інформатиці діти ознайомляться з поняттям коду. Вони навчатимуться кодувати і декодувати інформацію різними способами.
-
На математиці стартує навчальний проєкт «Математика в таблицях, схемах, діаграмах».
3 клас
Космос і все, з ним пов’язане, буде цього тижня соціокультурною темою й у третьому класі. Ваші діти збиратимуть цікаві факти, фото, створюватимуть малюнки, колажі на космічну тематику. У планах також - віртуальна подорож зоряним небом та виховні бесіди про якості, які необхідно виробляти майбутнім астронавтам.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На математиці діти відпрацьовуватимуть арифметичні дії з числами до 1000, повторять розряди та класи чисел, дроби й мішані числа, а також розпочнуть навчальний проєкт «Математика в таблицях, схемах, діаграмах».
-
Уроки хендмейду та образотворчого мистецтва передбачають роботу з пап’є-маше та різноманітними матеріалами для декорування. Уточніть у вчителя, що саме знадобиться вашому школярику.
-
На занятті з інформатики діти повторюватимуть вивчене і презентуватимуть результати індивідуальних і колективних проєктів.
4 клас
Всі уроки цього тижня так чи так порушуватимуть тему космосу. Четвертокласники працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченому Україні космічній. Діти гуртом створять діафільм про українців - творців теорії польотів у космос. Крім того, вчитель може провести індивідуальну чи групову бесіду про вміння дискутувати та доводити свою думку.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках англійської мови стартує навчальний проєкт “Діагностувальні роботи для лаксиків”.
-
На інформатиці діти на практиці будуватимуть нескладні алгоритми з розгалуженням. Вони фактично створять невелику комп’ютерну гру.
-
На заняттях з української мови діти не лише повторюватимуть раніше вивчений матеріал, а й знайомитимуться з фантастичними літературними творами про космос.
Бонус для батьків: поради й підказки
Цитата тижня
Кожне нове десятиліття розсуває перед нами межі можливого. На початку ХХ століття в літак сідали лише сміливці, а нині Тихий океан на висоті 8000 метрів перетинають мами з немовлятами!
Юрій Гагарін якось сказав:
«Космос будуть освоювати не якісь там супермени, а найзвичайнісінькі люди».
Нам з вами слід пам’ятати: період розвідки Місяця й Марса змінить час їх масового освоєння, яке створить нові професії та робочі місця для мільйонів людей. Небезпечна і непередбачувана подорож через космічний вакуум перетвориться на регулярне сполучення, і є непогані шанси на те, що нинішні школярі літатимуть туди у відрядження.
Тому не смійтеся над амбітними мріями своїх дітей - вони можуть виявитися цілком реалістичними. Мрійте разом з вашими дітьми - і здійснюйте те, що про що мрієте!
Поділіться цією сторінкою
05.04.2021