Навчальний тиждень №13: відключення навчанню не завадять!
Чи можливе онлайн-навчання без інтернету й електрики? Виявляється, рішення є! Про нього — у новому огляді шкільного тижня
Як завжди, даємо актуальні поради й анонсуємо головні події, заплановані на черговий навчальний тиждень. Та цього разу застерігаємо: це те, що закладено в стандартному навчальному плані. Чи вдасться вашому класу його виконати на 100 відсотків, залежить від ситуації з електрикою та інтернет-зв’язком в учнів і вчителів.
1 клас
На першокласників чекає буквально казковий тиждень. Темою соціокультурного проєкту обрано «Свято казки». Працюючи над ним, діти не лише отримають мотивацію читати народні й літературні казки, а й навчаться від казкових персонажів кількох корисних для життя вмінь.
Головне, що мають знати батьки:
Якщо діти навчаються офлайн, учитель(ка) англійської мови запропонує класу влаштувати міні-виставу «Ріпка». Під час репетицій діти вивчать багато нових слів і виразів англійською, попрацюють над вимовою, а також виявлять свої артистичні здібності.
На уроках математики школярики вчитимуться додавати й віднімати числа в межах десяти, а також перевіряти результат обчислення. Діти, які вивчають математику поглиблено, ознайомляться ще й із римськими цифрами.
Результати проєктів «Театр тіней» / «Народні прикмети й передбачення погоди» і вихідний селфі-аудит чекають на першокласників на заняттях зі всесвіту.
Під час уроків арт-технологій хлопчики й дівчатка навчаться розрізняти високі й низькі звуки, створять карнавальну маску з кольорового паперу (готуйте ножиці і клей!), а також попрацюють над виразністю мовлення та передаванням емоцій і настрою голосом.
2 клас
Другокласники теж реалізовуватимуть «казковий» соціокультурний проєкт. Можливо, учитель організує в класі буккросинг, запропонує дітям організувати виставку малюнків на казкову тематику, а також обговорить з учнями позитивні якості улюблених казкових персонажів.
Головне, що мають знати батьки:
Цього тижня заплановано діагностувальну роботу з усесвіту. Діти покажуть свої знання про повітря, грунт, корисні копалини.
На уроках математики діти засвоюватимуть базові поняття геометрії: многокутник. сторона, вершина, кут. Навчаться позначати кути латинськими літерами й дізнаються, що таке периметр.
Вивчаючи англійську мову, діти інсценізують казку «Три ведмеді». Це дасть їм змогу вивчити слова на позначення членів родини, деяких емоційних станів, предметів побуту, а також засвоїти кілька граматичних правил.
Готуйте на заняття з арт-технологій смужки кольоровий папір і картон, а також пластилін для ліплення. Крім того, вивчаючи основи інформатики, діти навчаться відкривати й редагувати малюнки, а також працювати з флешкою / картою пам’яті.
3 клас
Третьокласники працюватимуть над тижневим соціокультурним проєктом, присвяченим мистецтву. У плані — інсценізація казки англійською мовою. Та навіть якщо клас навчатиметься дистанційно, школярикам усе ж буде дуже цікаво. Адже вікторини, конкурси, виставку малюнків можна провести й онлайн.
Головне, що мають знати батьки:
Під час уроків математики третьокласники навчаться визначати периметр прямокутника за довжиною двох його сторін, вивчать відповідну формулу. А головне — навчаться застосовувати ці знання в різноманітних життєвих ситуаціях: завдяки прикладам із різноманітних задач у посібнику-журналі!
Учитель запропонує дітям бесіду про улюблених казкових персонажів і їхні позитивні якості, за які їх так люблять читачі. Більш того, за можливості в класі відбудеться буккросинг книжок закордонних письменників.
Готуйте матеріали для колажу: під час одного з уроків арт-технологій учні створюватимуть портрет клоуна. Знадобиться також пластилін (або інший пластичний матеріал) — третьокласники виготовлятимуть пальчикову ляльку.
4 клас
Четвертокласники працюватимуть над соціокультурним проєктом на театральну тематику. У його рамках вони ознайомляться з музичною спадщиною рідного регіону, обговорять власні музичні захоплення та позитивні якості улюблених персонажів дитячих літературних творів.
Головне, що мають знати батьки:
Діагностувальна робота чекає на школяриків на одному з уроків української мови: діти, уявивши, що вони на сцені перед глядачевим залом, декламуватимуть із пам’яті вірш. Наприкінці тижня вони також складатимуть твори-мініатюри про літературних персонажів.
На одному з уроків англійської мови стартує навчальний проєкт «Reading club».
Для уроків арт-технологій знадобляться матеріали — для колажу з портретом улюбленого літературного персонажа. Готуйте також гуаш або акварель — учні (всім класом або розділившись на кілька груп) мають створити велику сюжетну композицію.
Порада тижня: просіть про допомогу вчителів, класного керівника і… сусідів!
Новий тиждень навряд чи буде легшим за попередній. Найімовірніше, діти навчатимуться дистанційно. Водночас у вашому регіоні світло можуть вмикати за розкладом. Нема світла — погіршується або і зникає мобільний інтернет. Розклад відключень може не збігатися в учителів і в учнів навіть у межах одного населеного пункта…
Цю проблему розв’язують за допомогою так званого асинхронного навчання, коли вчитель записує відео з мінілекцією, дає покликання на ресурси з додатковою інформацією, а також відповідає на запитання учнів у спільному чаті. Тоді ваша дитина зможе завантажувати відеоуроки на свій планшет / ноутбук / мобільник, коли матиме зв’язок, виконувати завдання «під ліхтар», а читати все, що написали в чаті за години відключення, і здавати домашку — коли зв’язок з’являтиметься. Учителі, зі свого боку, мусять виявляти більше терпіння і з розумінням ставитися до того, що завдання здаються із запізненням і що діти бомбардують їх запитаннями.
Повірте, і працювати в таких умовах, і навчатися — однаково нестерпно. Отож закликаємо і вчителів, і дітей, і батьків зберігати спокій, виявляти толерантність одне до одного й брати до уваги таке.
По-перше. Якщо хірурги примудряються видаляти апендикси «під ліхтар», ви точно зможете навчати й навчатися. Головне — СПІЛКУЙТЕСЯ ОДНЕ З ОДНИМ і не просто називайте ту чи ту проблему, а спільно шукайте рішення, яке може її розв’язати.
По-друге. Нині і для шкіл, і для батьків головне — щоб діти були в безпеці, при здоров’ї та в теплі. Тому кілька навчальних днів, пропущених через екстренне / аварійне відключення, — це не кінець світу й не крах майбутньої кар’єри вашої дитини. Є потреба переїхати з холоднющої квартири до дідової хати, де нема інтернету, зате є безвідмовна грубка й запас дров, — зробіть це. Надолужите навчання, щойно знайдете інтернет.
А відшукати інтернет і в селі, і в місті допоможе наше по-третє. СПІЛКУЙТЕСЯ ІЗ СУСІДАМИ. Квартира поруч може поділитися вай-фаєм, якщо їхній роутер на спеціальному павербанку або ж на «безперебійнику», підключеному до акумулятора.
Якщо ви в селі, а в сусіда є генератор і проводовий інтернет, попросіть у нього пароль вайфаю для навчальних потреб вашої дитини. Щоразу, коли той генератор вмикатиметься, ваша дитина зможе завантажувати навчальні матеріали, здавати домашку й читати шкільні чати.
По-четверте. Усе минає — і це мине. Можливо, до того, як ситуація поліпшиться, вона стане ще складнішою. Але вона обов’язково мине й перетвориться на спомин. Нині ж ваше завдання — подавати вашим синам і донькам приклад правильної поведінки в складних умовах. А пропущені уроки діти надолужать.
Якщо школярики здатні розв’язувати задачки в цьому стресі — уявіть, як вони розквітнуть після Перемоги! Діти, на долю яких припала війна, коли виростуть — не пасуватимуть перед жодними труднощами. Вони стануть надзвичайно успішними, творчими, винахідливими, щасливими людьми!
А поки що — тепла і світла в домівках вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
21.11.2022