Без письма й читання: як ваша дитина вивчатиме англійську в першому класі
Першокласників не навчають читати й писати англійською мовою на початку її вивчення. Чому в школі вдаються саме до такого методу?
У дорослому житті володіння іноземною мовою відкриває перед нами безліч можливостей. Воно стає цінним інструментом, що дає нам змогу розширювати горизонти, розвиватися професійно та особисто, створює нові можливості. Нині фахівцям, які вільно володіють англійською мовою, на українському ринку праці пропонують набагато вищі зарплати, ніж таким самим професіоналам, які не мають мовного сертифіката. Різниця в зарплатах між цими категоріями працівників може становити 20–50% і більше.
Що раніше починає людина вивчати іноземну мову, то більше шансів у неї оволодіти нею. Так, нещодавно команда науковців із трьох університетів Бостона (США)
провела онлайн-опитування приблизно 600 тисяч людей, які вивчали англійську мову як іноземну. Учені цікавилися, у якому віці люди починали вивчати англійську, через який час і за яких обставин досягли найкращих для себе результатів тощо.
Дослідники дійшли висновку, що здатність вивчати нову мову, принаймні граматику, є найсильнішою до 18 років, після чого різко знижується. Але не тому, що щось стається зі здібностями. Як припускають науковці, у більшості молодих людей, за винятком студентів-лінгвістів, стає замало часу на заняття. Однак, наголошують вони, що раніше людина додає до рідної мови ще одну, тим швидше вона навчиться розмовляти нею. А щоб абсолютно вільно спілкуватися іноземною мовою й опанувати правильну вимову, навчання треба починати ще до досягнення 10-річного віку!
Саме тому сучасна українська школа пропонує уроки англійської мови вже з першого класу. Але батьків турбує таке: чому в перших випусках посібника-журналу нема навіть англійської абетки?
Спочатку вчимося розуміти інших і висловлюватися
Початкова мета вчителя англійської в школі — це створити в дітей міцну основу для розуміння й використання мови. Важливо, щоб учні сприймали англійську як другу рідну, а не набір незрозумілих символів. Тому вони навчаються розуміти мову на слух і розмовляти. Це допомагає засвоїти правильну вимову, навчитися будувати прості речення і відповідати на прості запитання. Тільки після того, як дитина зможе хоч трохи спілкуватися англійською, вона буде готова до читання й письма.
Українська абетка, а вже потім — англійська
Є ще одна важлива причина, чому діти не вчаться читати й писати англійською з першого дня вивчення цієї мови, — у цей самий період вони знайомляться з українським букварем і вчаться писати літери українського алфавіту. Уявляєте, яка плутанина утвориться в дитячій голівці, якщо вивчати одночасно дві абетки!
Шестирічні діти вже опанували вміння розуміти українську мову на слух і розмовляти нею на рівні, відповідному їхньому віку. Саме тому вони цілком готові вчитися читати й писати українською мовою. З англійською школярики мають пройти такий самий, хоча й коротший за часом шлях: спочатку засвоїти мінімальний словничок і набір елементарних граматичних правил, навчитися ними користуватися в усному спілкуванні. А вже потім — вчитися читати й писати.
Як допомогти школяру швидше засвоювати англійські слова й граматику
Розмовляйте разом. Намагайтеся говорити з дитиною англійською мовою, починаючи з простих речень і запитань. Їх можете добирати за посібниками. Це допоможе звикнути до мовлення й розуміння мови в контексті, не перекладаючи слів подумки на рідну мову.
Дивіться всією родиною англомовні мультфільми й телепередачі. Це допоможе дитині швидше звикнути до звуків й інтонації англійської мови, а також покращить її розуміння мови.
Не забувайте про похвалу. Хваліть дитину за досягнення, у жодному разі не лайте, коли вона робить помилки. Вони — необхідна частина навчання! Важливо, щоб ваш школярик не боявся помилок, засвоїв правило «помилився — зрозумів як правильно — спробував ще раз» і неодмінно відчував вашу підтримку.
Поділіться цією сторінкою
07.12.2023